תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • MG
 • MG תציג בקרוב גרסת ייצור ל-CS

  MG

  הצצה ראשונה אל הדגם הבא של מותג הרכב הסיני MG. האם יהיה לו את מה שצריך כדי להפוך להיות הלהיט של שנת 2014?

  • 18-12-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  יש לא מעט גופים שבונים על יצרנית הרכב הסינית MG בשנים הקרובות. לא רק בחו"ל, אלא גם בישראל. קבוצת לובינסקי, היבואנית של רכבי MG לישראל, היא אחד מאותם גופים. בתחילת השנה הודיעה היבואנית כי הסינים האריכו את זיכיון היבוא שלה לישראל ל-5 שנים נוספות, לאחר שבלובינסקי הצליחו להפוך לאחת מהיבואניות הגדולות ביותר של רכבי MG. זה מרשים למדי בהתחשב בעובדה שכיום משווקת לובינסקי דגם אחד בלבד של היצרנית, ה-MG350. איך מתכננת היבואנית להמשיך ולהגדיל את היקפי המכירות? רכב הפנאי העירוני החדש של MG הוא כנראה התשובה.

  בתחילת השנה הבאה צפויה לובינסקי להשיג בישראל את ה-MG3 החדשה, שהושקה לפני מספר חודשים באירופה. ה-MG3 בהחלט צפויה להגדיל את היקף מכירותיו של המותג בישראל אך כיוון שהיא תשווק עם תיבת הילוכים ידנית בלבד היא אינה צפויה להפוך לשחקן מרכזי בשוק הסופר-מיני הצפוף. אמנם בשנים האחרונות חזרו הסופר-מיני הידניות למרכז הבמה, בעיקר בשל השקתם של דגמים מוזלים של מכוניות כמו סיאט איביזה או יונדאי i20, אך קשה להאמין שבלובינסקי ינסו להתחרות ראש בראש עם אותן סופר-מיני זולות בסגמנט המחיר. מתחרה סינית אחרת שהושקה לאחרונה בישראל, גרייטוול C10, נמנעה אף היא מתחרות על סגמנט המחיר ותומחרה במחיר גבוה יחסית.

  ג'יפון MG

  התקווה הגדולה של המותג MG היא ככל הנראה הדגם שמופיע באיורים ובתמונות הריגול ש"הודלפו" לאחרונה לרשת. מדובר ברכב פנאי עירוני (ג'יפון), שצפוי להגיע לייצור סדיר לקראת סוף השנה הבאה (2014) ומיד לאחר מכן להגיע גם ארצה. הוא מבוסס על רכב קונספט בדגם CS שהציגה MG בסין בתחילת השנה (בתמונה הראשית) ונותר דומה עד כדי זהה לעיצוב שהציג דגם הקונספט.

  בניגוד ל-MG3, הג'יפון החדש יקבל גם תיבת הילוכים אוטומטית רגילה ובכך צפוי להפוך למתחרה רלוונטי יותר בעבור השוק המקומי. היצע המנועים צפוי לכלול שני מנועי בנזין, 1.5 ליטר שהושאל מה-MG3 ו-2.0 ליטרים חדש שיגיע עם תיבת ההילוכים האוטומטית. מלבד זאת איננו יודעים לספר לכם עוד על המפרט הטכני של המכונית, אך השמועות בחו"ל מספרות כי הדגם יצויד גם באופציה למערכת מתלים הידראוליים עם אפשרות להגבהת הרכב וכן עם מערכת הנעה כפולה, כך שהוא כן יציע יכולת שטח מסוימת.

  קטגוריית רכבי הפנאי הקטנים היא אחת מהחשובות כרגע באירופה, וכמובן גם בישראל. רק לאחרונה השיקה לובינסקי רכב פנאי קטן אחר - פיג'ו 2008. הוא מצטרף אל שלל רכבים מתחרים שכבר הושקו לאחרונה בישראל, מהטראקס של שברולט ועד לניסאן ג'וק הוותיק. אם הרכב החדש של MG יוכל להציע ערך מוסף בדמות יכולת שטח בסיסית במחיר נמוך של מתחריו, יש לו אולי סיכוי אל מול המתחרים הקשים בקטגוריה. אבל האמת היא שלדעתנו, בסגמנט תחרותי כזה שהוא בראש ובראשונה אופנתי, יהיה קשה ללובינסקי להחדיר ארצה מותג סיני לא אופנתי ושיקי.

  ג'יפון MG

  dddd