תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • במוו
 • במוו X3
 • BMW X3 – הדור הבא

  במוו X3

  היצרן הגרמני במתקפה של דגמים חדשים ומתיחות פנים. והיום על הבמה – X3, דור שני.

  • 15-07-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

  הX3 הוא אחד הדגמים היותר נמכרים של BMW בשנים האחרונות. לא פלא אם כך, שBMW סוחטים את הלימון הזה שוב ושוב ומציגים יותר ויותר דגמים בקטגוריית הפנאי-שטח. עכשיו הגיע תורו של הX3 הבינוני להתחדש, וכמובן גם לגדול קצת. בהשוואה לדור הקודם, לX3 החדש יש קצת יותר אורך (83 מ"מ), קצת יותר רוחב (28 מ"מ), קצת יותר גובה (12 מ"מ) וגם קצת יותר מרווח גלגלים (15 מ"מ). בקיצור, הוא קצת יותר X5 וקצת פחות X1. למרות התפיחה בממדים, העיצוב החיצוני די, איך נאמר בעדינות, מזכיר את הX3 הקודם.

  BMW X3

  באגף הכוח יקבל הX3 החדש בשלב זה מנוע בנזין אחד ומנוע דיזל אחד, כאשר בעתיד ישודכו לX3 מנועים נוספים ממגוון המנועים של BMW. גרסת הבנזין, xDrive35i בשפת BMW, תשווק עם מנוע בנזין מוגדש טורבו בנפח שלושה ליטרים. ההספק המרבי עומד על 300 כוחות סוס והתאוצה מהמקום ל100 קמ"ש נעשית בתוך 5.5 שניות, פלוס מינוס. אם זה מהיר מידי בשבילכם אז גרסת הדיזל (xDrive28i) מציעה קצת פחות הספק (240 כ"ס) וזינוק של 6.7 שניות מעמידה ל100 קמ"ש. איך שלא הופכים את זה, זה נשמע מהיר.

  תיבת ההילוכים שתשווק תהיה אוטומטית ובעלת 8 יחסי ההעברה. משם יעבור הכוח אל מערכת ההנעה הכפולה, הxDrive. הדור השלישי של מערכת הנעה זו כולל דיפרנציאל מרכזי נשלט מחשב המאפשר לשנות את חלוקת הכוח בין הסרנים עד כדי העברה של 100% לסרן בודד, קידמי או אחורי. מערכת מתלים אקטיבית תוצע כאופציה, לטובת אלו שיחפצו בנוחות נסיעה משופרת ואחיזת כביש גבוהה יותר.

  עדכון קצר: מקמור רכב, יבואנית BMW לישראל, נמסר כי הדגם שיגיע לישראל יהיה ה-xDrive20d. דגם זה יצויד במנוע טורבו-דיזל הזרקה ישירה בנפח 2 ליטרים ובהספק מירבי של 184 כ"ס. זינוק מאפס למאה ב8.5 שניות, מהירות מרבית של 210 קילומטרים לשעה וצריכת דלק ממוצעת של כ18 קילומטרים לליטר. השיווק בארץ יחל לקראת תחילת השנה הבאה והמחיר יהיה באזור ה340 אלף ש"ח.

  BMW X3

  BMW X3

  dddd