תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פורשה
 • פורשה מקאן מגיע לישראל

  פורשה

  המקאן, רכב הפנאי הקומפקטי החדש של פורשה, יגיע בקרוב לישראל. מחירו יחל ב-585 אלף ש"ח לדגם המקאן S.

  • 04-12-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  לא חלפו להם אפילו שבועיים מאז נחשף לראשונה פורשה מקאן וכבר מודיעה חברת מכשירי תנועה על תחילת שיווקו בישראל. המקאן הוא רכב הפנאי הקומפקטי החדש של פורשה, אח קטן לקאיין הגדול והיוקרתי שנחשב כיום לדגם המצליח ביותר של פורשה. כמו הקאיין, שחולק את הפלטפורמה שלו עם הטוארג של פולקסווגן, המקאן החדש חולק גם הוא פלטפורמה עם רכב מקבוצת פולקסווגן, הפעם עם אודי Q5. המתחרים הישירים, לפחות בחו"ל, הם רכבים כמו במוו X3 או מרצדס GLK. ובארץ? מיד נגיע לזה.

  פורשה מקאן

  פורשה מקאן יגיע ארצה עם מבחר המנועים המלא שמוצע בחו"ל. גרסת הבסיס, מקאן S, כוללת מנוע V6 בנפח 3 ליטרים עם שני מגדשי טורבו שמפיק 335 כוחות סוס ומזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-5.4 שניות. גרסת הדיזל, מקאן דיזל S, כוללת מנוע V6 טורבו-דיזל בנפח 3 ליטרים שמפיק 255 כוחות סוס ומזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-6.3 שניות. גרסת הביצועים תהיה המקאן טורבו והיא תציע מנוע V6 בנפח של 3.6 ליטרים עם מגדש טורבו שהספקו המרבי עומד על 394 כוחות סוס. גרסה זו תזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-4.8 שניות.

  כל הדגמים יוצעו עם תיבת הילוכים אוטומטית (רובוטית כפולת מצמדים, PDK) ועם מערכת הנעה כפולה. כאופציה תוצע גם בישראל חבילת ה-Chrono Package שתכלול מערכת "בקרת שיגור" משודרגת שתשפר את זמני הזינוק מעמידה ל-100 קמ"ש בכ-0.2 שניות.

  מחירו של פורשה מקאן בישראל יחל ב-585 אלף ₪ לדגמי המקאן S והמקאן דיזל S. מחירו של דגם המקאן טורבו יחל ב-845 אלף ₪. באולמות התצוגה של פורשה יחלו לרשום כעת הזמנות לרכב החדש, כאשר רכבים ראשונים צפויים להגיע רק בתחילת השנה הבאה (2014). בישראל יצטרך המקאן להתחרות בעיקר ברכבי הפנאי הגדולים יותר של המתחרים, כמו במוו X5 החדש שהושק לאחרונה בישראל ומחירו מתחיל בכ-485 אלף ₪.  

  פורשה מקאן

  dddd