תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • יונדאי
 • יונדאי ג'נסיס החדשה נחשפת

  יונדאי

  יונדאי חושפת בקוריאה את הדור השני של הג'נסיס, הסדאן היוקרתית. תוצע עם ארבעה מנועי בנזין חזקים ומערכת הנעה כפולה כאופציה. בישראל? אולי בשנה הבאה.

  • 27-11-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  הדור השני של יונדאי ג'נסיס, מכונית הסדאן היוקרתית של היצרנית, נחשף אמש בקוריאה לקראת תחילת שיווקו בעולם. הדור הקודם של הג'נסיס לא זכה להצלחה גדולה בעולם ולא הצליח להתברג כאחד ממובילי הקטגוריה. אבל ביונדאי לא מתייאשים והדור השני אמור, כך מבטיחים בחברה, להתחרות ראש בראש מול מובילות הקטגוריה. "הג'נסיס החדשה תתחרה ראש בראש עם יצרניות הפרימיום המובילות גם באירופה, שם שולטות כמה יצרניות מקומיות", כך צוטט מנכ"ל יונדאי העולמית בפתיחת אירוע ההשקה שנערך בסיאול, קוריאה.

  יונדאי ג'נסיס סדאן 2014

  הדור החדש של יונדאי ג'נסיס יציע ממדים נדיבים יחסית למתחריו. האורך הכללי יעמוד על 499 סנטימטרים, הרוחב על 189 סנטימטרים ובסיס הגלגלים יהיה באורך של 301 סנטימטרים. נפח תא המטען יעמוד על 493 ליטרים. לדברי יונדאי הדור החדש יציע לא רק מרווח פנים משופר אלא גם הנדסת אנוש משופרת, עם דגש על מקומות אכסון לעטים, טלפונים סלולאריים ומחזיקי כוסות.

  תא הנוסעים יציע חומרים איכותיים מבעבר, כולל אלומיניום ועץ אמיתיים בקונסולה המרכזית. אפילו המושבים הקדמיים שודרגו ומושב הנהג יציע, לראשונה אצל יונדאי, שליטה על דרגת הקושי באמצעות משאוות לחץ אוויר. ביונדאי גם מבטיחים בידוד רעשים טוב משמעותית מבעבר, בדגש על בידוד הרעשים בזמן שהרכב עובד בסרק ובזמן שיוט (60-120 קמ"ש).

  יונדאי ג'נסיס סדאן 2014

  היצע המנועים של יונדאי ג'נסיס החדשה יכלול ארבעה מנועי בנזין חזקים שישודכו לתיבת הילוכים אוטומטית עם 8 הילוכים והנעה אחורית כסטנדרטית. מערכת הנעה כפולה עם בחירה בין שני מצבים (Normal ו-Sport) תוצע כאופציה בחלק מהדגמים.
  גרסת הבסיס תצויד במנוע V6 בנפח של 3 ליטרים ובהספק מרבי של 257 כוחות סוס. גרסה זו תזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-8.6 שניות ותמשיך למהירות מרבית של 230 קמ"ש.
  גרסת הביניים תצויד במנוע V6 בנפח של 3.3 ליטרים ובהספק מרבי של 282 כוחות סוס. גרסה זו תזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-7.2 שניות ותמשיך למהירות מרבית של 240 קמ"ש.
  מעליה תוצע גרסת ה-3.8 ליטרים V6 שתפיק הספק מרבי של 315 כוחות סוס. גרסה זו תזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-6.5 שניות ותמשיך למהירות מרבית של 240 קמ"ש.
  הגרסה הבכירה ביותר תצויד במנוע V8 בנפח של 5 ליטרים שהספקו המרבי הוא 425 כוחות סוס. גרסה זו תזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-5.4 שניות ותגיע גם היא למהירות מרבית של 240 קמ"ש.

  יונדאי ג'נסיס סדאן 2014

  דגש רב יושם על מערכות העזר האלקטרוניות של יונדאי ג'נסיס החדשה. בין היתר ניתן יהיה למצוא ברכב מערכת בקרת שיוט אקטיבית שלראשונה ביונדאי תעשה שימוש גם ברדאר וגם במצלמה, מערכת להתראה על רכבים בשטחים המתים, מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב הנסיעה (דומה למערכת שקיימת כבר היום בדגם המאובזר של יונדאי i40), פנסי חזית אקטיביים ועוד. בנוסף תציע יונדאי כאופציה מערכת לפתיחה אוטומטית של תא המטען, כשהנהג מתקרב אל דלת תא המטען.

  שיווקו של הדגם בקוריאה כבר החלו וכ-3,500 רכבים כבר הוזמנו במסגרת המכירה המוקדמת שהחלה בשבוע שעבר. במהלך השנה הקרובה צפויה המכונית להגיע גם לשוק האירופאי ואז, כנראה, היא תגיע גם לישראל.

  קבלו הצעה אטרקטיבית לרכישת יונדאי חדשה או משומשת מהמומחים של CarsForum

  יונדאי ג'נסיס סדאן 2014

  dddd