תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

אתר USHOPS Motors יוצא לדרך

זריקת עידוד לתחום היבוא האישי? אתר חדש מקבוצת לידור יתמקד ביבוא רכבים, אופנועים, רכבי אספנות וג'ט-סקי מארה"ב לישראל.

  • 12-11-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

כבר הרבה זמן שאנחנו שומעים הבטחות שתחום היבוא האישי הוא התחום החם הבא בכל מה שקשור ליבוא רכבים לישראל. הנתונים בפועל לא מעודדים ומצביעים על ירידה עקבית ומתמשכת במספר הרכבים שמיובאים ארצה ביבוא אישי, משיא של למעלה מ-3,000 רכבים בשנת 2009 ועד לפחות מ-1,500 רכבים בשנה שעברה (2012). האם האתר החדש של קבוצת לידור יעורר את תחום היבוא האישי ויצליח במקום בו נכשלו סוכנויות היבוא האישי?

האתר החדש, שיקרא USHOPS Motors, ויהיה אתר אח לאתר האינטרנט של Ushops המתמחה בשילוח מוצרים מארצות הברית לישראל. האתר החדש יתמחה ביבוא של רכבים, חלקי חילוף לרכב, רכבי אספנות ועוד. מערך היבוא יתבסס על הקשרים של קבוצת לידור בחוף המזרחי של ארצות הברית, כאשר החברה לא תייבא בעצמה את הרכבים אלא תשמש כחברת שילוח בלבד. החברה מחזיקה בניו-ג'רזי מרכז לוגיסטי גדול בו יוכלו הלקוחות לאכסן רכבים בזמן שמתנהלים תהליכי היבוא שלהם לישראל. משם תציע החברה שירותי שילוח ימי במכולה לישראל, כולל אפשרות לשילוח בלבד או אפשרות לשילוח וטיפול עד קבלת המפתח בישראל.

את פעילות הרכב החדשה של הקבוצה ינהל ליאור ברוך, דמות מוכרת בקהילת הרכב בישראל. ליאור מציין כי האתר החדש נוצר מתוך אהבה והכרות מעמיקה ורבת שנים שלו בתחום הרכב, האספנות והשיפוץ, מתוך מטרה לאפשר לכל אחד לייבא לארץ רכב משומש או חדש במחיר הוגן ובצורה פשוטה.

שילוח של רכב מארצות הברית לישראל יעלה באתר החדש כ-1,600 דולרים ושילוח של אופנוע או ג'ט סקי יעלה כ-700 דולרים. לקוח שיבחר בשירות המורחב שכולל גם פריקה של המכולה בישראל, שחרור מהמכס הישראלי, רישום ראשוני במשרד הרישוי, הוצאת רישיון זמני והפקה של לוחית רישוי ישלם כ-3,500 דולר למכונית או 1,400 דולר לאופנוע וג'ט-סקי.

למרות מחירי השילוח עדיין מדובר, על פניו, בעסקה משתלמת. ב-USHOPS Motors מציינים למשל כי קאדילק CTS ברמת גימור Luxury, שמחירה בארץ עומד על כ-313 אלף ₪, תעלה ביבוא אישי כ-221 אלף ₪ בלבד. יונדאי i40 (סונטה בארצות הברית) עולה בישראל כ-165 אלף ₪ וביבוא אישי 134 אלף ₪ בלבד. מרצדס SL350 אספנות, למשל, תעלה דרך האתר כ-80 אלף ₪ בלבד ואופנוע הארלי דוידסון אספנות כ-35 אלף ₪.

אתר USHOPS Motors

dddd