תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • וולוו
 • וולוו V60
 • וולוו מציגה סטיישן חדשה – V60

  וולוו V60

  וולוו משיקה את הV60, מכונית סטיישן-קופה חדשה, המבטיחה יכולת דינאמית והרבה טכנולוגיות מתקדמות.

  • 13-07-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

  הסטיישן החדשה של וולוו מציאה שפע רע של מערכות בטיחות מתקדמות, כיאה ליצרן השוודי המתגאה בבטיחות רכביו. מערכת אלקטרונית תזהה הולך רגל שנכנס לנתיב הנסיעה של המכונית ותבלום את המכונית אוטומטית לאחר שתתריע לנהג על הסכנה המתקרבת. מערכת אלקטרונית נוספת תשמור מרחק מהרכב שמלפנים אוטומטית ותבלום במידת הצורך. יש גם מערכת המדמה דיפרנציאל מוגבל החלקה המשולבת בתוך בקרת היציבות. וזאת, כמובן, רשימה חלקית.

  באגף המנועים תמצאו שפע רב וגדול של מנועי דיזל מתקדמים וחסכוניים. לא נציין כאן את כולם (ויש הרבה), אבל נציין כי בראש הפירמידה עומד מנוע הT6, מנוע טורבו-בנזין בנפח 3 ליטרים, עם הספק מרבי של 304 כוחות סוס וזינוק מעמידה ל100 קמ"ש ב 6.6 שניות.

  יש גם מנוע חדש, טורבו-דיזל הזרקה ישירה בנפח 2 ליטרים, שמפיק 203 כוחות סוס ומזנק מעמידה ל100 קמ"ש ב7.9 שניות, ויקבל בהמשך שדרוג משמעותי למגדש הטורבו ויפיק 240 כוחות סוס.

  בהמשך השנה תוצג גם גרסת DRIVe, עם מנוע דיזל קטן וחסכוני במיוחד.

  בוולוו מבטיחים שהמכונית החדשה תהיה לא רק בטוחה, מתקדמת טכנולוגית ובעלת תא נוסעים איכותי, אלא גם מהנה לנהיגה ודינאמית. סטאפן סולוויק, מי שניהל את פיתוח שלדת הV60 החדשה צוטט כאומר: "קח את המכונית לכביש צר ומפותל, ותגלה שהV60 זריזה ומלהיבה לנהיגה". כחלק מהעניין תוצא המכונית החדשה עם שתי תצורות מתלים שונות. התצורה הסטנדרטית תכויל בטעם אירופאי-דינאמי, והשנייה תכויל בצורה רכה יותר המתאימה לדרכים משובשות ולשיוט מהיר ונינוח.

  צפי המכירה הוא באזור ה50,000 כלים בשנה הראשונה, כשרובן מיועד לאירופה. השיווק יחל עוד השנה.

  וולוו V60

  וולוו V60

  dddd