תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • מרצדס
 • מרצדס סיטאן – עכשיו גם בגרסת 7 נוסעים

  מרצדס

  מרצדס סיטאן מקבל גרסת נוסעים (7 מקומות) חדשה וכן מקבל שני מנועים חדשים מהיצע המנועים של רנו.

  • 21-10-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  אם המסחרים הבאה של מרצדס נראית לכם מוכרת, זה ממש לא מקרי. מרצדס סיטרואן נחשף לראשונה לפני כשנה וחצי ופותח במסגרת שיתוף פעולה בין חטיבת המסחריות של מרצדס לרנו. הדימיון לקנגו, המסחרית המיתולוגית של רנו, אינו מקרי שכן הוא מבוסס על אותה הפלטפורמה ועושה שימוש בחלק נרחב מהמכלולים של הקנגו. מאז השקתו זוכה הסיטאן להצלחה יחסית במדינות בהן הוא משווק, כשהוא נהנה מהמוניטין המצוין של המסחריות הגדולות יותר מבית היצרנית, כמו למשל מרצדס ספרינטר.

  מרצדס סיטאן

  כעת מקבל מרצדס סיטאן שלוש גרסאות חדשות. הגרסה המעניינת ביותר היא גרסת ה-7 מושבים החדשה, המבוססת על הדגם הארוך (470 סנטימטרים) של הסיטאן. גרסה זו מקבלת שורת מושבים שלישית ומיועדת לדברי מרצדס להסעת נוסעים מסחרית וגם לשימוש מעורב מסחרי/פרטי. שורת המושבים השלישית כוללת שני מושבים נפרדים שמתקפלים בנפרד זה מזה וניתן גם להסירם לחלוטין מהרכב לצורך העמסת מטען גדול יותר.

  בנוסף תשווק מרצדס עם הסיטאן שני מנועים חדשים מהיצע המנועים של רנו. הראשון הוא מנוע ה-1.5 ליטר טורבו-דיזל של רנו, שישווק במרצדס עם הספק מרבי של 110 כוחות סוס. בעזרתה של מערכת Start&Stop יספק דגם זה צריכת דלק ממוצעת של 22.7 קילומטרים לליטר.
  אליו יצטרף מנוע בנזין חדש, 1.2 ליטר טורבו-בנזין בהספק מרבי של 112 כוחות סוס. גם מנוע זה יצויד במערכת Start&Stop וצריכת הדלק הממוצעת שלו תהיה מעט גבוהה יותר - כ-16.4 קילומטרים לליטר.
  שני המנועים ישווקו עם תיבת הילוכים ידנית בלבד.

  במרצדס בוחנים בימים אלו את האפשרות להרחיב את שיווקו של הסיטאן גם אל שווקים נוספים, מלבד השווקים האירופאיים בהם הוא כבר משווק. הרכב צפוי להתחיל להימכר בקרוב ברוסיה, בצ'ילה וברוסיה. ואצלנו? אולי בעתיד.

  מרצדס סיטאן

  dddd