תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פולקסווגן
 • פולקסווגן גולף ספורטסוואן
 • פולקסווגן גולף ספורט-וואן קונספט

  פולקסווגן גולף ספורטסוואן

  פולקסווגן חושפת את דגם הקונספט של מחליף הגולף פלוס - גולף ספורט-וואן SportsVan. יגיע לייצור סדרתי לקראת אמצע 2014.

  • 08-09-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  תמונות ופרטים ראשונים אודות פולקסווגן גולף ספורט-וואן החדשה (SportsVan) מתפרסמים הבוקר, כשדגם הקונספט הראשון נחשף טרם השקתו הרשמית בתערוכת הרכב של פרנקפורט בשבוע הבא. הספורט-וואן יהיה מחליפו של הגולף פלוס - מיניוואן קומפקטי המבוסס על פלטפורמת הדור החמישי של הגולף, שהוצג לראשונה בסוף שנת 2004. דגם הקונספט החדש מרמז על מחליפו של הדגם, שאמור להגיע לייצור סדרתי לקראת אמצע השנה הבאה (2014) ונראה קרוב למדי לגרסת הייצור הסופית.

  פולקסווגן גולף ספורט וואן

  הדור החדש של פולקסווגן גולף ספורט-וואן יציע ממדים נדיבים יותר ורמת בטיחות גבוהה יותר משל הדגם הנוכחי. הדגם החדש יתבסס (ככל הנראה) על פלטפורמת ה-MQB החדשה של היצרנית, המשמשת גם את פולקסווגן גולף החדשה וגם את סקודה אוקטביה החדשה. הוא יהיה ארוך בכ-13 סנטימטרים ונפח תא המטען שלו יהיה גדול בכ-75 ליטרים, בהשוואה לדגם היוצא. רשימת אבזור הבטיחות תכלול כסטנדרט בכל הדגמים 7 כריות אוויר, בלם חניה חשמלי, מערכת נעילת דיפרנציאל אלקטרונית משופרת (XDS+) ומערכת לבלימה אוטומטית לאחר תאונה. כאופציה יוצעו גם מערכות להתראה על רכבים בשטחים המתים, התראה על סטייה מנתיב ובקרת שיוט אקטיבית.

  היצע המנועים של פולקסווגן גולף ספורט-וואן יכלול שישה מנועים בהספקים שנעים בין 85 ל-150 כוחות סוס. כל המנועים ישודכו למערכת Start&Stop ויעמדו בתקן זיהום האוויר Euro-6. המנוע החסכוני ביותר יהיה מנוע טורבו-דיזל בנפל 1.6 ליטר שהספקו 110 כוחות סוס וצריכת הדלק שלו תעמוד על כ-27 קילומטרים לליטר. אופציה לתיבת הילוכים אוטומטית (רובוטית כפולת מצמדים, DSG), תהיה ככל הנראה בגרסת ה-1.4 ליטר טורבו-בנזין (TSI) בגרסאות ה-120 וה-150 כוחות סוס.

  פולקסווגן גולף ספורט וואן

  dddd