מבחני ריסוק: מאזדה 6, טויוטה קורולה החדשה, מיצובישי ספייס סטאר ועוד

מאזדה 6 סטיישן

טויוטה קורולה החדשה, מאזדה 6 החדשה ולקסוס IS החדשה מקבלות כולן 5 כוכבי בטיחות במבחנים של ארגון ה-EuroNCAP. מה לגבי מיצובישי ספייס סטאר ואופל אדם?

  • 04-09-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

ארגון הבטיחות האירופאי EuroNcAp פרסם הבוקר את תוצאותיו של סבב מבחני ריסוק נוסף. הארגון, שהוקם בשנת 1997 וממומן על ידי האיחוד האירופאי, מפרסם באופן קבוע את תוצאות מבחני הריסוק שהוא אורך לרוב הרכבים האירופאיים החדשים. רוב הרכבים שנכללו בסבב הבדיקות האחרון משווקים (או ישווקו בקרוב) גם בישראל.

המכונית החשובה ביותר שנבחנה במהלך הסבב האחרון היא ככל הנראה טויוטה קורולה החדשה. המכונית הושקה בישראל לפני כחודשיים וזוכה עד כה להצלחה רבה, עם למעלה מ-5,000 מכירות וכ-2,000 מסירות מאז הושקה. כעת, מאשר ארגון ה-EuroNCAP את ההבטחה של יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה לישראל, ומעניק לקורולה החדשה ציון של 5 כוכבי בטיחות מלאים. הקורולה מקבלת ציון של 94 אחוזים בהגנה על מבוגרים, 82 אחוזים בהגנה על ילדים, 67 אחוזים בהגנה על הולכי רגל ו-66 אחוזים בציון אביזרי הבטיחות.

טויוטה קורולה החדשה

מיצובישי ספייס סטאר, המכונית הקומפקטית הקטנה והחדשה של היצרנית מיפן, נבחנה אף היא בסבב הנוכחי. גם הספייס סטאר זוכה להצלחה נאה ביותר בשלושת החודשים בהם היא משווקת בישראל, עם למעלה מ-1,000 יחידות שכבר נמסרו. הספייס סטאר זוכה לציון סביר של 4 כוכבים בלבד, בעיקר בשל העדרן של כמה מערכות בטיחות כמו התראה על אי חגירת חגורות בטיחות מאחור ומגביל מהירות אלקטרוני. עם 55 אחוזים בציון אביזרי הבטיחות מאבדת הספייס סטאר את הכוכב הנוסף, למרות ציון של 90 אחוזים בהגנה על מבוגרים ו-73 אחוזים בהגנה על הולכי רגל.

מיצובישי ספייס סטאר

ברשימת הדגמים שכבר משווקים בישראל ונבחנו בסבב האחרון נמצאת גם מאזדה 6 החדשה. גם המאזדה זוכה עד להצלחה נאה ביותר, עם כ-1,700 מסירות מאז תחילת השנה - נתון טוב יחסית לקטגוריית רכבי המנהלים המתייבשת. ה-6, שנבחנה בתצורת הסטיישן, מקבלת גם היא 5 כוכבי בטיחות עם ציון של 92 אחוזים בהגנה על מבוגרים, 77 אחוזים בהגנה על ילדים, 66 אחוזים בהגנה על הולכי רגל ו-81 אחוזים בציון אביזרי הבטיחות.

שני דגמים נוספים שנבחנו ועתידים להגיע ארצה בקרוב הם אופל אדם ולקסוס IS החדשה. האופל מסתפקת בציון בינוני של 4 כוכבי בטיחות, בעיקר בשל ציונים נמוכים יחסית בסעיפי ההגנה על מבוגרים ועל הולכי הרגל. הלקסוס, לעומת זאת, מקבלת ציון של 5 כוכבים. שיווקה של האחרונה בישראל צפוי להתחיל כבר במהלך השבועות הקרובים.

מאזדה 6 החדשה

אופל אדם

לקסוס IS החדשה

dddd