תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

סרטון נהיגה מדהים מהפייקס-פיק

לא יכולנו להתעלם מסרטון הנהיגה המדהים מהפייקס-פיק שעלה זה עתה לYouTube. עכשיו תורכם.

  • 01-07-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

תקציר מנהלים לטובת אלו שטרם שמעו על תחרות הפייקס-פיק.

הפייקס-פיק הוא אחד ממרוצי המכוניות הותיקים ביותר, הנערך השנה בפעם ה-88. הנוסחא במרוץ זה די פשוטה - מכונית אחת, נהג אחד, ומרוץ נגד השעון באחד המסלולים היותר מפותלים ומשופעים שיש כיום בעולם. כמה מפותל? בקצת פחות מ20 קילומטרים של מסלול יש 156 סיבובים. כמה משופע? קו הזינוק נמצא בגובה של 2862 מטר מעל פני הים. קו הסיום נמצא בגובה של 4300 מטר פני הים. טיפוס "קליל" של 1438 מטרים. עד כה כמחצית מהמסלול היתה סלולה והמחצית השנייה הייתה דרך כבושה, שסיפקה לא מעט אקשן והחלקות פוטוגניות, אולם בשנה הבאה צפוי המסלול להיסלל כולו.

גם השנה ניסו מתחרים מכל רחבי העולם לשבור את שיאו של נוביהרו טאג'ימה, בחור יפאני חביב, שבשנת 2007 נהג את הסוזוקי שלו במסלול בזמן שיא של 10 דקות, שנייה אחת, וארבעים ואחת מאיות. לא נמתח אתכם, אף אחד לא הצליח, כולל טאג'ימה בעצמו.

מה שכן, קיבלנו תצוגה מדהימה של נהיגה מצד חלק מהנהגים, ובמיוחד מצידו של ג'ף זוורט, שנהג את הפורש 911GT3 שלו לאורך המסלול בזמן של 11 דקות וקצת פחות מ32 שניות, זמן שיא בקטגוריית ההנעה הכפולה. אז בלי מילים נוספות, הנה סרטון שצולם מתוך הפורש של ג'ף בזמן הסיבובים המוקדמים של התחרות.

פורש 911GT3

סוזוקי משופרת

dddd