תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פולקסווגן
 • פולקסווגן גולף
 • פולקסווגן גולף R, עם 300 כוחות סוס

  פולקסווגן גולף

  לפולקסווגן גולף R החדשה יש מנוע טורבו-בנזין בנפח של 2 ליטרים שמפיק לא פחות מ-300 כוחות סוס. הצצה ראשונה אל הגרסה החזקה ביותר של פולקסווגן גולף.

  • 20-08-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  הצצה ראשונה אל פולקסווגן גולף R, בחשיפה ראשונה לקראת השקתה של המכונית בחודש הבא. ה-R היא הגרסה הבכירה והיקרה ביותר בהיצע הדגמים של הגולף. היא תצטרף אל שלל גרסאות הגולף החדשה שנחשפו אט אט במהלך החודשים האחרונים - גולף סטיישן, גולף GTD וכמובן האחות ה"חלשה" גולף GTI החדשה. הגולף החדשה תיחשף בחודש הבא בתערוכת הרכב של פרנקפורט ושיווקה באירופה יחל לקראת סוף שנת 2013.

  גולת הכותרת של פולקסווגן גולף R החדשה היא כמובן המנוע. מדובר במנוע חדש מסדרת מנועי ה-EA888 של היצרנית, שתוכנן מחדש לטובת שיפור הביצועים, צמצום פליטת המזהמים ושיפור צריכת הדלק. למנוע החדש נפח של 2 ליטרים ובעזרת מגדש טורבו הוא מפיק לא פחות מ-296 כוחות סוס. מדובר בעלייה של כ-30 כוחות סוס בהשוואה להספק של הדגם היוצא, אך עם שיפור של כ-18 אחוזים בצריכת הדלק הממוצעת.

  המנוע החדש ישודך לתיבת הילוכים ידנית או רובוטית כפולת מצמדים (DSG6) ולמערכת הנעה כפולה (4MOTION). נתוני הביצועים הרשמיים מספרים על זינוק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-4.9 שניות בדגם האוטומטי או 5.1 שניות בדגם הידני. המהירות המרבית הוגבלה על ידי מחשב ל-250 קמ"ש.

  פולקסווגן גולף R

  מלבד המנוע החזק ניתן יהיה למנוע בפולקסווגן גולף R החדשה גם מגוון שדרוגים לעיצוב החיצוני. הפגושים הקדמיים קיבלו עיצוב אגרסיבי יותר, חצאיות הצד עוצבו מחדש באופן אגרסיבי יותר, חישוקי הסגסוגת קיבלו עיצוב חדש והם יוצעו בקטרים של 18 או 19 אינטש'. בנוסף ניתן למצוא ב-R יחידות תאורה חדשות, מלפנים ומאחור.

  תא הנוסעים לא נחשף אך לדברי פולקסווגן הוא יכלול מספר שדרוגים בהשוואה לדגמים האחרים של הקבוצה, ביניהם גם מושבי ספורט חדשים בריפוד אלקנטרה ולוח שעונים בעיצוב חדש. מערכת השמע שודרגה גם היא וכעת היא תכלול מסך מגע עם חיישני קירבה, שמשנים את התצוגה שעל המסך ברגע שהנהג או הנוסע יקרבו את ידם אל המסך.

  פולקסווגן גולף R

  dddd