תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סובארו
 • סובארו אימפרזה
 • סובארו אימפרזה החדשה – בקרוב בישראל

  סובארו אימפרזה

  חברת יפנאוטו אחזקות מפרסמת את הדוחות הכספיים שלה לרבעון הראשון של 2013 וחושפת - סובארו אימפרזה החדשה תגיע בקרוב לישראל.

  • 29-05-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  חברת יפנאוטו אחזקות פרסמה אמש את הדוחות הכספיים שלה לרבעון הראשון של 2013. מהנתונים שפרסמה החברה עולה כי החברה צמצמה בשיעור ניכר את הפסדיה ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון המקביל אשתקד, מהפסד של 9.7 מיליון ₪ בשנה שעברה להפסד של 2.6 מיליון ₪ השנה. שיפור זה נובע בעיקר משיפור בתוצאותיה של החברה הבת יפנאוטו רכב, שהיא היבואנית של דגמי סובארו לישראל, אשר עוברת לרווח נקי לראשונה מזה כ-8 רבעונים.

  יש לציין כי שיפור זה בתוצאות מגיע על רקע המשך הירידה של סובארו בנתח השוק בישראל. נתח השוק של סובארו ברבעון הראשון של השנה עמד על 0.7 אחוזים משוק הרכב הישראלי, לעומת 0.8 אחוזים ברבעון המקביל אשתקד. גם היקף המכירות הכספי של החברה ירד, מרמה של 59 מיליון בשנה שעברה ל-57 מיליון השנה.

  סובארו אימפרזה החדשה

  אך החדשה החשובה ביותר עבורנו היא השקתה של סובארו אימפרזה החדשה, שצפויה להגיע ארצה במהלך חודש יוני הקרוב. האימפרזה החדשה נחשפה לראשונה כבר לפני כשנתיים אך שיווקה התעכב הן בשל אסון הצונמי ביפאן והן בשל הטלטלות שעברו (ועדיין עוברות) על היבואן המקומי. האימפרזה החדשה אמורה להיות עוגן מרכזי בפעילות החברה בישראל ולהגדיל משמעותית את היקפי המכירות של המותג בישראל, שמתמקד כיום בעיקר ברכבי פנאי-שטח.

  סובארו אימפרזה החדשה צפויה להגיע ארצה עם מנוע בנזין חדש שיחליף את מנוע ה-1.5 ליטר הוותיק. מדובר במנוע 1.6 ליטר בוקסר בהספק של 115 כוחות סוס שישודך לתיבת הילוכים אוטומטית רציפה (CVT) חדשה. שניהם צפויים לשפר משמעותית לא רק את הביצועים אלא בעיקר את צריכת הדלק, שצפויה לעמוד על כ-17.2 קילומטרים לליטר בממוצע.

  לצד האימפרזה צפויים להגיע ארצה במהלך חודש יוני גם דגמי סובארו B4 ואאוטבק המחודשים, לאחר שאלו עברו מתיחת פנים קלה בשנה שעברה. הדגמים המחודשים יקבלו מנוע 2.5 ליטר בנזין חדש, חסכוני וגמיש מקודמו. כמו כן שופרו במסגרת מתיחת הפנים התנהגות הכביש ובידוד הרעשים של הרכב. כמו כן צפויים הדגמים החדשים להציע פריטי אבזור חדשים, כדוגמת מערכת בקרת שיוט אדפטיבית או התראה מפני סטייה מנתיב הנסיעה.

  סובארו אאוטבק 2013

  dddd