תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • אופל
 • פורד
 • מנועי טורבו חדשים לאופל ולפורד

  אופל

  שתי יצרניות רכב אירופאיות גדולות וחשובות, אופל ופורד, צפויות להשיק בקרוב סדרות חדשות של מנועי טורבו בנזין מתקדמים.

  • 15-04-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  עדיין מוקדם להספיד את מנוע הבנזין. יצרניות הרכב האירופאיות ממשיכות להשקיע משאבים בפיתוח מנועי בנזין מוגדשים, כאשר השבוע חשפו שתי יצרניות רכב חשובות - אופל ופורד - מנועי טורבו חדשים שיכנסו כבר בעתיד הקרוב לייצור סדרתי ויחליפו את המנועים הנוכחיים. אצל שתי היצרניות הדגש הוא על שיפור צריכת הדלק ופליטת המזהמים של המנוע תוך ניסיון לשמור על רמת הביצועים שהציעו המנועים הקודמים, כל זאת תודות לשימוש בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות מבעבר.

  מנוע חדש לאופל

  באופל מכריזים כי בכוונתם להשיק שלוש משפחות חדשות של מנועים במהלך שלוש השנים הקרובות, בכוונה להחליף כ-80 אחוזים מהיצע המנועים הנוכחי של החברה במנועים חדשים ומודרניים יותר. בנוסף צפויה החברה להציג בקרוב מגוון תיבות הילוכים אוטומטיות חדשות - תיבת הילוכים אוטומטית רגילה עם 6 הילוכים לרכבים קטנים, תיבת הילוכים רובוטית חדשה שתשמש בין השאר את אופל אדם, תיבת הילוכים אוטומטית חדשה עם 5 הילוכים שתשמש את אופל קורסה ותיבת הילוכים אוטומטית חדשה עם 8 הילוכים שתשמש ככל הנראה את האינסיגניה העתידית.

  מנוע הבנזין החדש הראשון שמציגה אופל הוא מנוע מוגדש בנפח של 1.6 ליטר שיוצע בשתי תצורות. גרסת ה-Eco Turbo תפיק הספק מרבי של 170 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-27 קג"מ ותשים דגש על צריכת דלק נמוכה וזמינות מומנט גבוהה. גרסת ה-Performance Turbo תפיק הספק מרבי של 200 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-29 קג"מ עם כיול שנוטה לכיוון ביצועים. באופל מבטיחים שהמנוע חדש יציג שיפור של כ-13 אחוזים בצריכת הדלק לעומת מנוע ה-1.6 ליטר טורבו הנוכחי של החברה, למרות עלייה של כ-30 אחוזים במומנט המרבי של המנוע.

  בצד השני של העולם, בתערוכת שנחאי שתיפתח בשבוע הבא, מציגה פורד את מנוע ה-EcoBoost החדש שלה. המנוע החדש, בנפח של 1.5 ליטרים ובתצורת ארבע צילינדרים, יחליף בהדרגה את מנוע ה-1.6 ליטר טורבו הנוכחי של החברה. הוא יפיק הספק מרבי של 177 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-23 קג"מ. בפורד מספרים שהמנוע מצויד בבלוק אלומיניום חדש ובמשאבת מים בעלת ספיקה משתנה שאמורה לקצר את זמן החימום של המנוע. הדגם החדש שיזכה לקבל את המנוע החדש יהיה ככל הנראה פורד מונדיאו החדשה, ששיווקה צפוי להתחיל בקרוב.

  מחפשים רכב חדש עם מנוע טורבו מתקדם? תנו למומחים של CarsForum לכוון אתכם בחינם וולא התחייבות

  פורד מונדיאו החדשה

  dddd