תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • יונדאי
 • יונדאי סנטה פה
 • יונדאי גרנד-סנטה פה בדרך לאירופה

  יונדאי סנטה פה

  יונדאי תשיק באירופה את גרסת הגרנד הארוכה של הסנטה-פה, שיועדה במקור לשוק האמריקאי.

  • 25-02-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  יונדאי תחשוף בעוד כמה ימים גרסה גדולה וארוכה יותר של הסנטה-פה החדש, המיועדת לשיווק באירופה. למעשה, יונדאי כבר השיקה את הגרסה הארוכה יותר של הסנטה-פה אבל עד כה שווקה גרסה זו בארצות הברית בלבד. כעת טוענים ביונדאי שזיהו ביקוש לרכבי פנאי גדולים גם באירופה ולאחר שביצעו בדגם המוארך את השינויים הנדרשים לצורך שיווקו באירופה, כמו כיול מתלים שונה ופנסים בתקינה אירופאית, צפויה יונדאי להתחיל לשווקו באירופה כבר במהלך המחצית השנייה של 2013. לישראל הוא צפוי להגיע רק לקראת סוף שנת 2013.

  יונדאי גרנד סנטה פה

  יונדאי גרנד סנטה-פה מתהדר בבסיס גלגלים שאורכו כ-280 סנטימטרים, תוספת של 10 סנטימטרים לעומת הדגם ה"קצר". הגרנד גם ארוך (+22.5 סנטימטרים), רחב (+0.5 סנטימטרים) וגבוה (+1 סנטימטרים) מהסנטה-פה הקצר, מה שבוודאי לא יזיק למרווח הפני או לנפחו של תא המטען (שגודל מ-585 ל-607 ליטרים). הדגם הארוך לא יוצע בגרסה בעלת 5 מושבים אלא רק בגרסאות עם 6 ו-7 מקומות ישיבה.

  יונדאי גרנד סנטה-פה יוצע עם מבחר של מנוע אחד בלבד. זה הוא מנוע ה-2.2 ליטר טורבו-דיזל החדש של יונדאי, שמפיק הספק מרבי של 197 כוחות סוס ומשודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 6 הילוכים. עוד כולל המפרט הטכני חישוקי סגסוגת בקוטר 18 או 19 אינטש', מערכת Flex-Steer לשינוי מאפייני הגה הכוח החשמלי, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע ופנסי ערפל.

  בתמונה: הדגם הקצר שמשווק מזה כמה חודשים בישראל

  יונדאי סנטה פה החדש

  dddd