תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • קיה
 • קיה סיד סטיישן
 • אפריל 2013 – החודש הגדול של קיה

  קיה סיד סטיישן

  פתחו יומנים. קיה סיד, קיה סיד סטיישן, קיה אופטימה הייבריד וגם קיה קארנס החדש – יגיעו כולם ארצה במהלך חודש אפריל הקרוב.

  • 01-02-2013
  • מאת: מערכת CarsForum

  כמעט שנה חלפה מאז נחשפה לראשונה באירופה קיה סיד החדשה, אך שיווקה בישראל טרם החל. מדובר במהלך חריג מצד טלקאר, יבואנית קיה לישראל, שלאחרונה ממהרת להשיק בארץ את דגמי קיה החדשים שמושקים באירופה (כמו במקרה קיה סורנטו אורבן, שהגיע ארצה שבועיים לאחר השקתו בתערוכת פריז). הסיד והסיד סטיישן הם מהדגמים החשובים ביותר של המותג בישראל ולהם חלק חשוב מאוד במהפך שעבר המותג בישראל מאז נלקח מידיה של חברת סמל"ת והועבר לטלקאר. בטלקאר הצליחו להתמודד עם העדרן של המשפחתיות הקומפקטיות עד כה ופיצו על כך עם מכירה מוגברת של דגמי הפורטה, הפיקנטו והספורטאז'. אך כאמור, כל זה עתיד להשתנות באפריל.

  קיה סיד החדשה

  בטלקאר מתכננים מבול של השקות דגמים חדשים לחודשים מרץ, אפריל ומאי הקרובים. קיה פורטה 2013 החדשה תהיה הראשונה שתגיע ארצה, כבר בחודש מרץ הקרוב. כמו יונדאי i35, אחותה החורגת לקבוצה, הפורטה החדשה זכתה לעיצוב חיצוני אגרסיבי במיוחד ולממדים גדולים יותר משל הפורטה הנוכחית. המנוע העיקרי בישראל צפוי להיות 1.6 ליטר בנזין הזרקה ישירה, שמשודך לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 יחסי העברה. רשימת האבזור צפויה לכלול 6 כריות אוויר, מערכת שמע מקורית ותאורת DRL מבוססת LED.

  קיה פורטה החדשה

  כמה שבועות לאחר מכאן תגיע ארצה גם קיה סיד החדשה, בגרסאות האצ'בק וסטיישן. הסיד תגיע ארצה בגרסאות ההאצ'בק (5 דלתות) והסטיישן, בשלב זה לא ידוע אם בכוונת היבואן להביא ארצה גם את גרסת הפרו-סיד הנאה. הגרסה העיקרית של הסיד בישראל תצויד גם היא במנוע הבנזין 1.6 ליטר הזרקה ישירה (135 כוחות סוס) ולתיבת הילוכים אוטומטית. גרסאות הדיזל יפנו גם הפעם בעיקר לשוק המוניות ויגיעו בגרסאות ידניות ואוטומטיות.

  במהלך חודש אפריל צפוי להגיע ארצה גם קיה קארנס החדש. המיניוואן הקומפקטי הזה של קיה עבר מהפך של ממש בסוף השנה שעברה כשהוצג הדור השני שלו, נאה ומודרני מקודמו. הוא יגיע ארצה בגרסאות בנזין ודיזל, שתיהן בשידוך לתיבת הילוכים אוטומטית.
  כחודש לאחר מכן צפויה להגיע ארצה גם קיה אופטימה היברידית. היא הופיעה לראשונה בישראל בתערוכת הרכב "אוטומוטור" שנערכה בפסח אשתקד עם הבטחות רבות מצד היבואנית לשווקה בישראל במהרה. מאז אבדו עקבותיה אך כעת נראה שבטלקאר מתכוננים להגעתה של היריבה יונדאי סונטה הייבריד ושיווקה של האופטימה הייבריד צפוי גם הוא להתחיל בקרוב. רכב ראשון הגיע בימים אלו ארצה לצרכי תקינה והדרכה במרכזי השירות (זו היא ההיברידית הראשונה של קיה בישראל) והשיווק המלא צפוי להתחיל במהלך חודש מאי.

  קיה אופטימה היברידית