בדיקת רכב

בדיקת רכב במרכז (25) בדיקת רכב בצפון (4) בדיקת רכב בדרום (2)
בדיקת רכב בשפלה (2) בדיקת רכב בהשרון והסביבה (5) בדיקת רכב בירושלים והסביבה (4)


 

מדוע חשוב לבצע בדיקת רכב לפני קנייה?

ברשימת הדברים אותם יש לבצע בתהליך רכישת הרכב הבא שלכם נמצאת בוודאי גם הבדיקה. רוב רוכשי הרכב בישראל אינם מכונאים או בעלי ידע נרחב בתחום הרכב וכדי לדעת טוב יותר מה טיבו של הרכב המשומש אותו הם עומדים לרכוש הם נאלצים לקחת את הרכב לבדיקה. בעבור אותם האנשים, הבדיקה היא שלב מהותי בדרך לרכב הבא, או לפחות שלב חשוב מאוד בדרך לקביעת המחיר הנכון שיש לשלם עבורו.

כיום מעדיפים רוב הרוכשים לבצע בדיקת רכב לפני קנייה במכוני הבדיקה. רוב מכוני הרישוי מספקים כיום גם שירותי בדיקה לפני קנייה ואליהם מצטרפים עוד עשרות רבות של מכונים שמציעים שירותי בדיקה לפני קנייה בלבד ללא שירותי רישוי שנתי. במכונים אלו מתבצעת הבדיקה על פי טופס בדיקה שמכתיב משרד הרישוי, הכולל את כל הסעיפים החשובים שיש לבדוק ברכב - תקינות המנוע, הגיר, שלמות המרכב והשלדה, תקינות מערכת החשמל ותקלות אחרות. בוחני הרכב שעובדים במכון עוברים על כל סעיף וסעיף, מסמנים את הדורש תיקון ובסוף הבדיקה מעביר אחד מהם סקירה קצרה על תוצאותיה של הבדיקה ללקוח (שהוא לרוב גם הרוכש הפוטנציאלי).

מכוני בדיקה אלו ממחויבים, על פי תקנות משרד התחבורה, לבצע את הבדיקה על פי הנוהל ולעבוד לפי סעיפים מסוימים. הם גם מחויבים לספק ללקוח, מזמין הבדיקה, אחריות של שלושה חודשים על תוצאות הבדיקה. כך שאם למשל מכון הבדיקה מצא כי המנוע תקין, יש לו אחריות על כל תקלה שתימצא במנוע במשך שלושת החודשים הבאים (בקיזוז השתתפות עצמית של הלקוח). עלות בדיקת רכב במכון בדיקה נעה בין 400 ל-800 ₪, בהתאם למכון הבדיקה ולסוג הרכב (בדיקה של רכב מסחרי או ג'יפ עולה יותר).

אך בנוסף למכוני הבדיקה, גם מוסכים נוהגים לתת לחלק מהלקוחות שירותי בדיקת רכב. המוסך אמנם אינו עוסק בבדיקת רכב לפרנסתו אך מכונאי ותיק שמכיר היטב את כל ה"מחלות" של הרכב בוודאי יוכל לספק תובנות מעניינות על מצבו של הרכב, גם אם אינו מחויב לעבוד לפי נוהל מסודר וקבוע מראש. חלק המוסכים אינם מבצעים בדיקות לפני קניה וחלק אחר של המוסכים מבצע בדיקות אלו רק ללקוחות הקבועים והוותיקים של המוסך. אך כמעט בכל אזור ניתן למצוא לפחות מוסך מקצועי אחד, שישמח לתת חוות דעת על הרכב במחיר סימלי. במוסכים עלות הבדיקה נמוכה משמעותית מעלות הבדיקה במכון ולרוב היא אינה עולה יותר מ-250 ₪.

איזו בדיקת רכב עדיפה? אין כאן שחור ולבן. לדעתנו התוצאה הטובה ביותר מתקבלת משילוב של שתי הבדיקות. ראשית, יש לקחת את הרכב לבדיקה במכון ולאחר מכן, עם טופס הליקויים, לגשת למוסך כדי לקבל חוות דעת שנייה וכמובן גם הערכת מחיר ראשונית לתיקונים הדרושים. במידה והרכב ישן וזול, ניתן לוותר על אחת מהבדיקות ולקצר תהליכים. 

 

 

רשימת עסקים
מציג 41-42 מתוך 42 תוצאות.
0 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מוסך סער כפר סבא יוחנן הסנדלר 18 |

מוסך סער ממוקם בכפר סבא ומתמחה במתן שירותי מכונאות, תיקונים, טיפולים, דיאגנוסטיקה , העברת טסט לכל סוגי הרכבים, בנזין ודיזל. המוסך קיים משנת 2004 ומאז מעניק שירות מועדף למאות לקוחות מרוצים.

0 חוות דעת
הוסף חוות דעת
אוטו חן - מרכז שרות לרכב ירושלים מפעלות 13 |

אוטו חן הינה חברה בעלת ותק וניסיון רב עם יותר מ-40 שנות ניסיון. לאוטו חן מיקום נגיש ונוח, בו שרות מעולה ואישי. במרכז השרות, נהנים לקוחות פרטיים ועסקיים מכל סוגי הטיפולים במקום אחד: אבחון תקלות (דיאגנוסטיקה), מכונאות, מחסן חלפים, פחחות וצבע, טיפולים תקופתיים, הכנה לטסה והעברת טסט, שימוש בחלפים מקוריים, איסוף רכבים לטיפול והחזרתם על ידי נהגים של מרכז הזרות ושרותי הסעות ללקוחות ממרכז השירות ואליו

dddd