בדיקת רכב

בדיקת רכב במרכז (25) בדיקת רכב בצפון (4) בדיקת רכב בדרום (2)
בדיקת רכב בשפלה (2) בדיקת רכב בהשרון והסביבה (5) בדיקת רכב בירושלים והסביבה (4)


 

מדוע חשוב לבצע בדיקת רכב לפני קנייה?

ברשימת הדברים אותם יש לבצע בתהליך רכישת הרכב הבא שלכם נמצאת בוודאי גם הבדיקה. רוב רוכשי הרכב בישראל אינם מכונאים או בעלי ידע נרחב בתחום הרכב וכדי לדעת טוב יותר מה טיבו של הרכב המשומש אותו הם עומדים לרכוש הם נאלצים לקחת את הרכב לבדיקה. בעבור אותם האנשים, הבדיקה היא שלב מהותי בדרך לרכב הבא, או לפחות שלב חשוב מאוד בדרך לקביעת המחיר הנכון שיש לשלם עבורו.

כיום מעדיפים רוב הרוכשים לבצע בדיקת רכב לפני קנייה במכוני הבדיקה. רוב מכוני הרישוי מספקים כיום גם שירותי בדיקה לפני קנייה ואליהם מצטרפים עוד עשרות רבות של מכונים שמציעים שירותי בדיקה לפני קנייה בלבד ללא שירותי רישוי שנתי. במכונים אלו מתבצעת הבדיקה על פי טופס בדיקה שמכתיב משרד הרישוי, הכולל את כל הסעיפים החשובים שיש לבדוק ברכב - תקינות המנוע, הגיר, שלמות המרכב והשלדה, תקינות מערכת החשמל ותקלות אחרות. בוחני הרכב שעובדים במכון עוברים על כל סעיף וסעיף, מסמנים את הדורש תיקון ובסוף הבדיקה מעביר אחד מהם סקירה קצרה על תוצאותיה של הבדיקה ללקוח (שהוא לרוב גם הרוכש הפוטנציאלי).

מכוני בדיקה אלו ממחויבים, על פי תקנות משרד התחבורה, לבצע את הבדיקה על פי הנוהל ולעבוד לפי סעיפים מסוימים. הם גם מחויבים לספק ללקוח, מזמין הבדיקה, אחריות של שלושה חודשים על תוצאות הבדיקה. כך שאם למשל מכון הבדיקה מצא כי המנוע תקין, יש לו אחריות על כל תקלה שתימצא במנוע במשך שלושת החודשים הבאים (בקיזוז השתתפות עצמית של הלקוח). עלות בדיקת רכב במכון בדיקה נעה בין 400 ל-800 ₪, בהתאם למכון הבדיקה ולסוג הרכב (בדיקה של רכב מסחרי או ג'יפ עולה יותר).

אך בנוסף למכוני הבדיקה, גם מוסכים נוהגים לתת לחלק מהלקוחות שירותי בדיקת רכב. המוסך אמנם אינו עוסק בבדיקת רכב לפרנסתו אך מכונאי ותיק שמכיר היטב את כל ה"מחלות" של הרכב בוודאי יוכל לספק תובנות מעניינות על מצבו של הרכב, גם אם אינו מחויב לעבוד לפי נוהל מסודר וקבוע מראש. חלק המוסכים אינם מבצעים בדיקות לפני קניה וחלק אחר של המוסכים מבצע בדיקות אלו רק ללקוחות הקבועים והוותיקים של המוסך. אך כמעט בכל אזור ניתן למצוא לפחות מוסך מקצועי אחד, שישמח לתת חוות דעת על הרכב במחיר סימלי. במוסכים עלות הבדיקה נמוכה משמעותית מעלות הבדיקה במכון ולרוב היא אינה עולה יותר מ-250 ₪.

איזו בדיקת רכב עדיפה? אין כאן שחור ולבן. לדעתנו התוצאה הטובה ביותר מתקבלת משילוב של שתי הבדיקות. ראשית, יש לקחת את הרכב לבדיקה במכון ולאחר מכן, עם טופס הליקויים, לגשת למוסך כדי לקבל חוות דעת שנייה וכמובן גם הערכת מחיר ראשונית לתיקונים הדרושים. במידה והרכב ישן וזול, ניתן לוותר על אחת מהבדיקות ולקצר תהליכים. 

 

 

רשימת עסקים
מציג 1-10 מתוך 42 תוצאות.
0 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מוסך בראל רעננה רעננה היצירה 9 | 053-8094165

מרכזי שרות בראל יוסף ממקומים ברעננה והרצליה ונותנים שרות כבר למעלה מ-38 שנה. מרכזי שרות הכי גדולים באזור השרון לפיג'ו וסיטרואן.

9 חוות דעת
הוסף חוות דעת
בדיקות ישיר כפר סבא התע"ש 6 | 053-8094169

בדיקות ישיר מכון בדיקה לרכב בכפר סבא. מנוהל בידי ביטון הרצל, בוחן מומחה באישור משרד התחבורה עם למעלה מ-25 שנות ניסיון. ציוד חדיש ומתקדם ושירות ללא תחרות.

7 חוות דעת
הוסף חוות דעת
המעבדה לרכב חולון הסתת 5 | 053-7931394

המעבדה לרכב – מכון לבדיקת רכב לפני קניה

6 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מוסך מכון אהרון פתח תקווה בן ציון גליס 42 | 053-8094101

מכון אהרון, מכון לבדיקות רכב ממוחשבות בפתח תקווה. מנוהל בידי אהרון כחלון בוחן מומחה באישור משרד התחבורה עם וותק של למעלה מ-35 שנות ניסיון המשמש גם כבורר מטעם איגוד המוסכים. במכון ציוד חדיש ומתקדם ושירות ללא תחרות.

5 חוות דעת
הוסף חוות דעת
אודיוה ארט נתניה צבי שכטרמן 26 | 053-8094419

ODIVA-ART – היא בית עיצוב לרכב הפועל בטכנולוגיות מקדמות וחומרים איכותיים. המקום מציע מגוון רב של פתרונות לעיצוב החוץ והפנים של הרכב כגון קרבון, ויניל, הדבקות תלת מימד, ריפוד ועור למושבי הרכב. עבודות איכותיות במחירים ללא תחרות.

5 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מוסך כלמוביל יונדאי חיפה חיפה חירם, חוף שמן 15 | 053-8095562

מרכז שירות כלמוביל חיפה, מהווה מוסך יונדאי בחיפה, וככל מרכזי השירות שלנו, מחויב אליך: מחויב לאמינות, מחויב למקצועיות, מחויב לשירות. מרכז השירות בחיפה הינו הרבה יותר מאשר מוסך רכב. זהו מרכז השירות הותיק והמנוסה ביותר של כלמוביל, המבטא את המסורת הידועה של כלמוביל בשרות אמין ומקצועי לכל מגוון הדגמים. המרכז מטפל בכל דגמי יונדאי.

3 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מכון רישוי אמיתי נתניה כביש החוף לכיוון דרום בין מחלף נתניה למחלף השלום ת.ד 21 0 | 053-8095005

מכון רישוי אמיתי הינו מכון בדיקה לכל סוגי הרכב הממוקם בכביש החוף נתניה לכיוון דרום בהנהלת ציון חיון. המכון מספק מגוון שירותים לרכב: בדיקות חורף, כיוון פרונט, רישוי שנתי לכל סוגי הרכב, בדיקות קנייה, בדיקת שילדה. 25% הנחה בבדיקת רכב ללקוחות האתר.

3 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מוסך תלפיות ניסן חיפה חיפה דרך בר יהודה, נשר 147 | 053-8095097

מוסך תלפיות הוא מוסך מורשה ניסן בחיפה והוא מהוותיקים בישראל. במוסך ניתן למצוא שירותים מקיפים הכוללים: חשמל לרכב, מכונאות, טיפול והתקנת מיזוג אוויר, דיאגנוסטיקה ממוחשבת, תיקוני פח ותאונות

1 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מונדיאל טסט באר שבע המכונאי 45, עמק שרה 0 | 053-8094172

מכון מונדיאל טסט מכון לבדיקות רכב ממוחשבות בבאר שבע, הנו מכון וותיק ומקצועי בבעלותו ובניהולו של דוד ברזילי, בוחן רכב, שמאי רכב והנדסאי מדופלם. המכון מורשה מטעם משרד התחבורה לביצוע בדיקות רכב אחרי תאונה ולרכבים שהורדו מהכביש.

0 חוות דעת
הוסף חוות דעת
מוסך כלמוביל מרצדס חיפה חיפה חירם, חוף שמן 15 | 053-8095562

מוסך מרצדס חיפה, ככל מרכזי השירות של כלמוביל, מחויב אליך: מחויב לאמינות, מחויב למקצועיות, מחויב לשירות. מרכז השירות בחיפה הינו הרבה יותר מאשר מוסך רכב. זהו מרכז השירות הותיק והמנוסה ביותר של כלמוביל, המבטא את המסורת הידועה של כלמוביל בשרות אמין ומקצועי לכל מגוון הדגמים. המרכז מטפל בכל דגמי מרצדס: מרצדס פרטיות, מרצדס מוניות, מרצדס מסחריות, מרצדס משאיות, מרצדס אוטובוסים, וכן בדגמיסמארט.

dddd