Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למי שאין לו הרבה כסף להשקיע במגבר הנה כמה אפשרויות זמניות

sssmr.s
שימו לב! השרשור הזה בן 6733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה זה התחיל שקניתי רמקולים אחוריים של פיוניר וקומפוננט של מורל פולס וכמובן ה-hu של פיוניר פרימייר לא נשאר לי כסף למגבר טוב..אז התחלתי לחפש פתרונות לברוך הזה.

יש תוכנה צריבה שקוראים לה נרו 6 אקספרס אני בטוח שאתם מכירים אותה...אז שמה יש אפשרות שאתה יכול להגביר את ה rms של השיר אז ככה שהווליום של השיר יכול לצאת גבוה מאוד. אני עכשיו שומע באוטו ממש ממש חזק וגם איכותי(כמובן תלוי באיכות של השיר!!)

אז בקיצור למי שאין לו הרבה כסף ומעוניין להשתמש ברעיון שלי מוזמן...

Head Unit:Pioneer 6950ib

Amplifier:pulse audio-ba2900

Component:morel tempo+mt22+mx22.2

Sub:JL 12W1 back:pioneer 350w

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעניין.

מה שזה עושה זה לוקח את הגלים שיש בשיר ומגביר אותם (עד איזה גבול?) ככה שהם נראים למכשיר כחזקים יותר, בעצם מוריד את ההנחתה הטבעית של ההקלטה.

עד כמה טוב זה עובד ועד כמה זה מגביר אני לא יודע, למען האמת גם מה שרשמתי למעלה זה ממה שאני משאר ולא בטוח בזה.

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שבמערכת ללא מגבר. מערכת ההגברה יחסית פשוטה מאד. עם הגברה מקבלים הרבה מאד עיוות.

השאלה זה כמה עיוות התכנה הזאת מכניסה (והיא מכניסה) ביחס להגברה.

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד מהשלבים שמבצעים בעריכה דיגיטלית, באולפן לאלבום, ליפני שהוא הופך להיות דיסק, הוא הגברת העוצמה למקסימום שניתן מבלי שניכנסים לעיוותים דיגיטליים. כל ניסיון לשנות את העוצמה באופן שאינו מיקצועי, ע"י תוכנת צריבה כגון ה - NERO, רק יכול להרוס את איכות הצליל. בכל מיקרה לכל מגבר, חיצוני, או פנימי בתוך ה - HU יש הספק מקסימלי. כאשר מנסים לידחוף למגבר בכניסה יותר עוצמה, לדוגמא: ע"י הרמת עוצמת ההקלטה של הדיסק, ועוברים את ההספק המקסימלי של המגבר מגיעים לעיוותים בצליל.

שלו.

ליום יום: יונדאי סונטה 1998 3000 סמ"ק V6

אסקורט MK1 בהמתנה לשיפוץ ?

פיג'ו 504SR אוטומטית 1983.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה זה איזה עייות יותר משמעותי, מהגברה של הסיגנל ישירות בצורה דיגיטאלית וניצול ההגברה של הרדיו דיסק בצורה טובה יותר.

או להפך.

אני אגב נגד שום עיבוד של צליל אחרי היציאה מבית האומן. אבל נשמע כמו פיתרון שיכול לעזור לחלק מהאנשים שמחפשים קצת יותר עוצמה.

ושוב זה לא מעלה את ההספק של הרדיו דיסק אלא פשוט מנצל אותו טוב יותר.

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון יותר הגיוני זה לקחת מערכת ביתית להוציא את השנאאי הפנימי שממיר את המתח מ220 ל12 ופשוט לחבר ישרות 12 וולט...

הרכבנו כבר כמה מערכות שכאלו על סירות בנמל יפו ... שימושי מאוד במיוחד כשיש היום את המגברים+ 5 רמקולים ב199 ש"ח...

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון יותר הגיוני זה לקחת מערכת ביתית להוציא את השנאאי הפנימי שממיר את המתח מ220 ל12 ופשוט לחבר ישרות 12 וולט...

הרכבנו כבר כמה מערכות שכאלו על סירות בנמל יפו ... שימושי מאוד במיוחד כשיש היום את המגברים+ 5 רמקולים ב199 ש"ח...

בנצי,

ברוך הבא לפורום האודיו. אבל........... מאיפה שאבת את המידע שרסיבר בייתי עובד על מתח עבודה פנימי של 12V? אז ככה, ברסיבר בייתי יש טרנספורמטור שמספק כמה מתחים, למחלקות שונות של הרסיבר. מתח העבודה של דרגת ההספק, המגבר עצמו, הוא משהו שביין 30VDC +/- לביין 100VDC+/- , תלוי בהספק של המגבר. מגבר לרכב בנוי למעשה משני חלקים, האחד הוא המגבר עצמו, שעובד על אותם מתחים בדיוק כמו המגבר הבייתי. החלק השני שממנו בנוי המגבר לרכב הוא ספק מתח שניקרא PWM. התפקיד של ספק המתח הזה הוא להפוך את ה - 12V שמספק הרכב לאותם מתחים שהמגבר אמור לקבל. הדברים הם לא כל כך פשוטים כפי שחשבת. מיצטער אם הרסתי לך את התוכנית להכניס רסיבר כזה לאסקורט המדהימה שלך.

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני הבנתי מהמערכות הלא מוגברות(כאילו שלא מחוברות למגבר)ברגע שאתה מגיע לכמעט הסוף של הווליום וזה לא משנה איזה רמקולים יש לך יהיו לך עיוותים....אז ככה בנרו 6 אתה יכול להרים את ה-rms עד ל 50 שזה בסדר....חברים שלי חושבים שיש לי מגבר ואין לי!! ככה שזה יוצא ממש חזק בחצי ווליום.

האיכות? לדעתי היא אותו דבר כי זה לא כל כך משנה את האיכות של השיר זה פשוט מרים את הווליום לא יותר ועוד פעם כמובן תלוי באיכות של השיר.

לכל אלה ששאלו איך עושים את זה הנה הסבר קצר:

פותחים את הנרו כרגיל מכניסים שירים, ולפני שאתם צורבים פשוט תבחרו את כולם

ובצד של החלון ליד איפה שכתוב-add קצת מתחת יש כפתור-properties

אז כמו שאמתי תבחרו את כל השירים(חשוב!!)תלחצו על-properties ואז נפתח לכם חלון של הפרטים של השירים\שיר שאתם רוצים לשנות,למעלה בחלון יש לכם סימניה שכתוב עליה-filters

תלחצו עליה ואז אתם ישכולים לשנות את האקולייזר איך שתרצו וזה משנה את השירים,באפשרות הראשונה

יש לכם מרובע שלידו כתוב rms אני לא ממליץ לשנות אותו אבל מתחתיו יש עוד ריבוע שבו אתה קובע את הווליום תשנה אותו לאיזה ווליום שאתה רוצה,צרוב את הדיסק והוא מוכן להשמעה....

מקווה שעזרתי לכמה חברים אשמח לשמוע תגובות....

mr.s

Head Unit:Pioneer 6950ib

Amplifier:pulse audio-ba2900

Component:morel tempo+mt22+mx22.2

Sub:JL 12W1 back:pioneer 350w

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי,

ברוך הבא לפורום האודיו. אבל........... מאיפה שאבת את המידע שרסיבר בייתי עובד על מתח עבודה פנימי של 12V? אז ככה, ברסיבר בייתי יש טרנספורמטור שמספק כמה מתחים, למחלקות שונות של הרסיבר. מתח העבודה של דרגת ההספק, המגבר עצמו, הוא משהו שביין 30VDC +/- לביין 100VDC+/- , תלוי בהספק של המגבר. מגבר לרכב בנוי למעשה משני חלקים, האחד הוא המגבר עצמו, שעובד על אותם מתחים בדיוק כמו המגבר הבייתי. החלק השני שממנו בנוי המגבר לרכב הוא ספק מתח שניקרא PWM. התפקיד של ספק המתח הזה הוא להפוך את ה - 12V שמספק הרכב לאותם מתחים שהמגבר אמור לקבל. הדברים הם לא כל כך פשוטים כפי שחשבת. מיצטער אם הרסתי לך את התוכנית להכניס רסיבר כזה לאסקורט המדהימה שלך.

שלו.

אל דאגה באסקורט יש לי HU של קנווד, רמקולים אחוריים של סוני, רמקול סנטר קדמי של סוני, מגבר 1000 וואט 4 יציאות וסאב 700 וואט מעאפן, עכשיו תנחש איזה חלקים הם ביתיים. ואיך שומעים....

בסירות של נמל יפו - אתה יכול לבדוק - לקחנו מגברים והשנאי הפנימי נעקף וחובר ל12 וולט, משם מה שקורה לחשמל לא ממש מעניין אותי העיקר שזה עובד והזקנים יכולים לשמוע להם יוונית בכייף...

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנצי,

קצת קשה לי לנחש איזה מהחלקים הם ביתיים, אולי הרמקול סנטר? ולגבי איך ששומעים? עד שלא אשמע בעצמי את המערכת לא אוכל לדעת איך שומעים. יש פרמטרים שונים שקובעים את איכות השמע ברכב מילבד הציוד. להתקנה ולאקוסטיקה הספציפית של הרכב יש מרכיב חשוב באיכות השמיעה הסופית.

לגבי מה שציינת על מה שקורה בסירות של נמל יפו אין לי מושג, אבל מה שבטוח הוא שזה לא מיתבצע ע"י כך שעוקפים את השנאי הפנימי של הרסיבר הבייתי ומחברים את הרסיבר ישירות ל - 12VDC. יתכן והם מישתמשים בממיר מתח מ - 12VDC ל - 220VAC.

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלו, בהזדמנות כשיצא אשמח לקחת אותך איתי לשייט על יאכטה שמורכב בה רסיבר שכזה, אני אישית הרכבתי בסירה אחת את הדראעק הזה.

לגביי הפרמטרים שציינת אני מודע להם היטב, ומודע לתועלת של בידוד טוב, חוטים טובים וכד'.

מה שיש אצלי ברכב לא מיועד לתחרויות או משהו אבל מאפשר לי לשמוע מוזיקה כמעט על המקסימום של המערכת חזק ובאיכות וכמובן האפשרות של למשוך את הרמקולים מחוץ לרכב - ממש מתאים לי עם כל העצירות בפארקים.

אם תקשיב לתיכנונים שלי לגבי מערכת אתה תהיה בשוק - רמז: מה לעזאזל עושה לך פטיפון באוטו... :twisted:

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקשיב לתיכנונים שלי לגבי מערכת אתה תהיה בשוק - רמז: מה לעזאזל עושה לך פטיפון באוטו... :twisted:

בנצי, אתה מיתכוון ברצינות לחבר פטיפון במכונית??? קראתי נכון??? הבנתי את הרמז נכון??? אני בהלם!!! מחכה ליראות את הביצוע ולישמוע את התוצאה!!!

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תתפלא מה בן אדם כמוני עושה כשמשעמם לו.

ומאוד משעמם לי................................................

אבל קודם יש דברים אחרי לסדר ולהחליף.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...