Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך משפצים לוח שעונים ?

Liran_a
שימו לב! השרשור הזה בן 5787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לירן

לא ברור (לי לפחות) את מה אתה רוצה לשפץ.

את השעונים עצמם, או את הדש.

פרט מה לא בסדר ואת מה בדיוק ברצונך לשפץ. אלומיניום, ציפוי סקאי/עור, צבע וכד'.

שבת שלום - אבי.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השעונים עצמם בסדר. (חוץ מכמה נורות שרופות שאני צריך להחליף)

הכוונה היא לפלסטיק שמכסה את השעונים. הוא סדוק והצבע התפורר\דהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב eBay כמובן. דוגמא למשהו קרוב:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1970-71-Challenger-Woodgrain-dash-bezel-and-instrument_W0QQitemZ4592130915QQcategoryZ34206QQrdZ1QQcmdZViewItem

אם אתה לא מוצא בחיפוש הראשון, אתה יכול להשאיר חיפוש קבוע, ותקבל עידכונים למייל על מכירות חדשות. קצת סבלנות, ויגיע בדיוק מה שאתה מחפש. אין שום סיכוי שתגיע לאיכות ולמקוריות הזאת עם שיפוץ בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה צריך לעשות בדש הזה, כמה אתה מוכן להשקיע, והאם אתה מחפש לעשות את זה לבד או ע"י בעל מיקצוע?

תן תמונות יותר מפורטות, אם יש סדקים, פיצוצים, היתקלפויות וכו'... אולי יהיה אפשר לתקן את זה לבד...

_______

אין שום סיכוי שתגיע לאיכות ולמקוריות הזאת עם שיפוץ בארץ.
ואתה אומר את זה בטח ביגלל האקלים היבש שיש כאן בארץ שמונע מבני אדם לשפץ דברים בצורה מיקצועית? או שמא זו הלחות? או אולי הטרור?

איך לכל השדים והרוחות אתה מכליל? בדקת את כל האנשים שיודעים לשפץ לוחות שעונים בארץ ואז הגעת למסקנה המזהירה הזו?! על סמך מה?

חמודי, אתה ההוכחה שמהירות האור גדולה ממהירות הקול... :neutral:

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לכל השדים והרוחות אתה מכליל? בדקת את כל האנשים שיודעים לשפץ לוחות שעונים בארץ ואז הגעת למסקנה המזהירה הזו?! על סמך מה?

הכוונה שלי היתה שלהביא לוח שעונים מקורי במצב מעולה מחו"ל תמיד יתן תוצאה יותר טובה מאשר לשפץ בארץ. לא התכוונתי לעלוב בך או במשפצי לוחות שעונים אחרים, וחבל שלקחת את זה כל כך קשה. כל שיפוץ בארץ/בחו"ל/בירח יהיה פחות מוצלח מלהחליף לחדש. גם אתה בוודאי תסכים.

אני לא חמוד בכלל, אבל די סקרן. למה אני ההוכחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

redbaron כתב:

הכוונה שלי היתה שלהביא לוח שעונים מקורי במצב מעולה מחו"ל תמיד יתן תוצאה יותר טובה מאשר לשפץ בארץ. לא התכוונתי לעלוב בך או במשפצי לוחות שעונים אחרים, וחבל שלקחת את זה כל כך קשה. כל שיפוץ בארץ/בחו"ל/בירח יהיה פחות מוצלח מלהחליף לחדש. גם אתה בוודאי תסכים.

redbaron כתב:

אני לא חמוד בכלל, אבל די סקרן. למה אני ההוכחה?

כבר "דנתי" בנושא הזה עם מיספר אנישם בפורום... תעשה חיפוש :wink:

שיפוץ לפעמים עדיפף עם קניה של "חדש"... מישלוח+מכס+נזק אפשרי או תצלום מטעה = עוגמת נפש...

בנוסף לכך, אם הלוח לא מצריך שיפוץ מסיבי אז ניתן לעשות את זה לבד, ליקנות חדש תמיד אפשרי...לא?

פעם, ליפני שנים רבות, בנו מכוניות בהרכבה ידנית וחלק גדול מהמיכלולים ניבנו ביד. לכן ניתן לשחזר אותם בקלות יחסית.

ממה שאמרת, בארץ אין "עתיד" ללוח... ממה שנאמר הנבנתי שבארץ לא יודעים לעבוד... ממש לא! יש בארץ אנשים בעלי ידי זהב עם ניסיון בזה...

אל תישכח שלוח שעונים עשוי מחומר עם טכנולוגיה של "ליפני 40 שנה" כנ"ל עמידות החומרים... כיום מישתמשים בשיחזור בחומרים יותר עמידים (מאווווד משמעותי בשמש הישראלית). בנוסף זה לא לוח שהיה "בשקית" אלא פורק מרכב שנסע/עמד/היה חשוף. הם לא תמיד במצב הכי טוב, ויכולים להיווצר סדקים בהרכבה עקב חומרים שהיתקשו בשמש. עוגמת נפש בטוחה....

בקיצור, לפני שמספידים את הלוח הקיים, בוא ניראה אותו מקרוב, ניראה מה הבעיות שלו, ומה האיש רוצה להחליף או לשפץ... כמו שאמרתי, ליקנות "חדש" תמיד אפשר...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

לדעתי האופציה הכי פשוטה יפה וזולה זה לצפות את הדש בסקאי/עור אצל רפד רכב.

אופיר

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני מצטער שלא יצא לי להגיב בזמנו. (צבא בלאט...)

אני מקפיץ את הדיון ומוסיף תמונות של הלוח שעונים.

** עריכה - ישנה תמונה של הלוח בלינק למטה. להכנס ל"הואליאנט לפני פחחות" ***

מדובר בלוח שעונים של ברקודה. ניתן לראות בתמונה שהלוח טיפה מתקלף, צבעו דהוי, וישנם מספר סדקים. נאמר בדיון עדיף לקנות לוח חדש - אך אחרי בדיקה - לוח באותו מצב כמו שלי עולה 100$.

השאלה היא באיזה חומרים אני יכול להשתמש כדי לצבוע את הלוח מחדש, וכיצד אני יכול להעלים סדקים ולשחזר חלקים שנשברו ?

אם מישהו עשה את זה פעם, אני ישמח לקבל קצת טיפים על מהלך העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האגדה מספרת על בחור בשם ליאור ברוך שתיקן דש-בורד...;)

בעיקרון, אפשר לתקן...

חותכים את החריצים לעומק, מרחיבים אום, ממלאים ע"י ספריי פוליאוריתן, מורידים את השאריות לאחר שהוא היתקשה, משייפים, ומחזקים ע"י בד פיבר דק. אחרי זה מגיע השלב הקשה.

צריך לקחת "בד" סקאי שעמיד ב UV, להדביק אותו בפינה אחת של הלוח, במקום פנימי, לימתוח את הבד בפינה הנגדית, ולהדביק. ככה עם כל הפינות, אחרי זה לוקחים פן ומתחילים לחמם את הסקאי ולהצמיד אותו לדש עד קבלת הצורה המקורית של הדש, אחרי שהכל מיתקרר מדביקים, לדעתי, הכי טוב לעשות את זה בצורה של "חתיכה אחרי חתיכה"...

מיכיוון שלא יצא לי לעשות את השלב השני, כל זה הוא בגדר תאוריה בלבד...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב - אני לא מדבר על הדש בורד. הדש בורד שלי במצב לא כל כך גרוע. אני מתכוון ללוח שעונים שהוא עשוי מפלסטיק. אי אפשר לצפות אותו בבד, עור או משהו כזה. זה פלסטיק.

זהו החלק המדובר:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1967-plymouth-Barracuda-INSTRUMENT-cluster_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ34206QQihZ008QQitemZ180025945625QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נידפקה המיסגרת מיסביב לשעונים אתה יכול לתקן את זה ע"י שימוש באפוקסולינה. אם האפוקסולינה לא תידבק, אתה יכול אחרי שהיא נילשת, להדביק אותה ע"י דבק מהיר מיוחד לפלסטיק...

אם יש לדש גימור מחוספס (שאני בספק) יש צבעים שיוצרים א החיספוס הזה, חייבים צבע יסוד לפלסטיק לפני זה...

אם זה גימור ניקל, אז שפריי ניקל (שוב, יסוד חובה לפני!)

תן איזו תמונת תקריב, שנוכל להבין יותר טוב...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...