Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות! צמיגים עתיקים.

חנן-ג'יפולוג
שימו לב! השרשור הזה בן 6766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלכתי בשבוע שעבר לקנות זוג צמיגים לג'יפ. הפנצ'רמעכר פרק את הצמיגים הישנים, הוריד מהמחסן את הצמיגים החדשים, גודייר MTR והתכוון להרכיב אותם. ביקשתי ממנו לחכות רגע, הסתכלתי על התאריך, 3803 קצת אחרי אמצע 2003 . מה זה? אין תשובה טובה. הוא הרכיב את הצמיגים חזרה ונסעתי משם.

היום בערב נסעתי לעוד פנצ'ריה, הפעם דווקא כזו שמוכרת היטב בקהילייה המוטורית. עוד לפני שהוא פירק את הצמיגים הישנים ביקשתי ממנו שיוריד מהמדף את החדשים כדי שאראה את התאריך. "מה? אתה צוחק? ראית איך אנחנו נראים? זו לא פנצ'ריה שמחזיקה צמיגים ישנים. הסחורה אצלנו עפה" . נו טוב. הוא פירק את הישנים, הרכיב חדשים, איזן אותם, ואז, ליתר בטחון, התכופפתי לראות את התאריך: 0204 , כמעט שנתיים. פברואר 2004 . "מה זה? " הוא מצביע על אליפסה אחרת, לא קשורה לתאריך, שבה כתוב 2015 . "אתה רואה? שבוע 20 , שנת 2005" . "ומה זה ה1 ? " , השהיה קלה, ואז: "אה, זה ינואר" .

הבנתי, הבחור סופר 20 שבועות בחודש ינואר. נהדר.

בקיצור, חברים, זהירות. קר שם בחוץ, ורק השכל הישר שלכם נמצא שם כדי להגן עליכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתכם, לחלוטין שרובינו לא בודקים (אני אפילו לא חשבתי לעשות את זה כשקניתי צמיגים חדשים), וזה לא בגלל שלא רוצים או לא מעניין, פשוט לא יודעים.

איפה נמצא התאריך בידיוק ואיך הוא מורכב ?

הבנתי עד כה שזה הולך ככה - XXYY שה-X הוא מספר השבועות בשנה וה-Y הינה השנה ?

אם ככה מדוע 0204 זה פברואר ? הרי ששבוע שני בשנה זה אמצע ינואר.

בקיצור, אשמח להבהרה גם איפה נמצא בידיוק התאריך על הצמיג.

איתי.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0204 זה אכן ינואר 04'.

את התאריך תמצא בתוך אליפסה מיד לאחר ציון תו-התקן האמריקאי DOT.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאחרי שחתכו לי שתי צמיגים באוטו(די חדשים )זחלתי (שוב)לאנטואן ביפת ושם רכשתי עוד זוג צמיגים לרכב והדבר הראשון שאמר לי הבחור זה:"תראה ת'תאריך"(ת'תאריך-את התאריך)

לזכותם ייאמר שהסטוקים שלהם עפים מהר מאוד מה שמאפשר ברוב הפעמים לקנות צמיגים "טריים"מאוד.

צרפתי תמונה לזיהוי תאריך להקלה על המבולבלים(שרדו אפילו שתי"שערות":lol: )

DSC00164.JPG

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

למזלי רץ פה שירשור דומה לפני שהחלפתי רביעייה באלפא ,

תמיד ידעתי שיש תאריך אבל רק אז למדתי איך קוראים אותו.

השאלה שלי - מתי צמיג הוא..."פג תוקף"?

כלומר , מתי צמיג הוא ישן מדי מכדי להרכיב אותו? (והכוונה היא לצמיג "חדש" מפנצ'רייה)

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן - תבורך!

טוב שהעלת את הנושא. אני לאמיתו של דבר מתעתד להחליף צמיגים מחר וכלל לא הייתי מודע לשיטת ציון התאריך על הצמיגים.

ובהזדמנות חגיגית זו, אני יוצא בקריאה נרגשת אל מנהלי הפורום להוסיף נושא "דביק" הכולל הערות וטיפים בטיחותיים שיעזרו לנו לעבור את המוסך בשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביזיון מה שהולך בתחום הזה.

מבחינתם יותר זול לקנות במאסות ואז להחזיק את זה במחסן למשך שנים. אפשר להאשים אותם ? זה האינטרס שלהם ואם לא יכנסו בהם עם חוקים ברורים ואכיפה או שאנשים פשוט לא יקנו (לא יקרה אצל רוב האנשים) זה לא ישתנה.

איתי, אין זמן מדוייק שבו הצמיג ישן מדי.

הפנצ'רמאכרים ימכרו לך סיפורים על תקנים והבטחות של יצרנים ל-7 שנים או כאלה דברים, וכמובן שזה בכלל על הכביש כי בתנאים המדהימים שהם שומרים על הצמיגים במחסן שלהם הפז"מ לא דופק :roll:.

בתכל'ס, ברור שצמיג שיושב על הרכב וסופג שעות שמש מאבד הרבה יותר מהר את הגמישות שלו והתכונות השונות אבל בכל מקרה בכל יום שעובר הצמיג מאבד משהו.

חצי שנה זה לא קריטי אבל ההגזמות שתוארו פה של כמעט שלוש שנים הם פשוט מחדל.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן - תבורך!

טוב שהעלת את הנושא. אני לאמיתו של דבר מתעתד להחליף צמיגים מחר וכלל לא הייתי מודע לשיטת ציון התאריך על הצמיגים.

ובהזדמנות חגיגית זו, אני יוצא בקריאה נרגשת אל מנהלי הפורום להוסיף נושא "דביק" הכולל הערות וטיפים בטיחותיים שיעזרו לנו לעבור את המוסך בשלום.

*מוסך - פנצ'רייה -כן?

pipinoadar - הזכיר פה את אנטואן מיפו. באמת חברה טובים ולא ניסו לעקוץ לא במחיר ולא בסחורה עתיקה.

מה שכן אני זוכר איזה ציתות שלהם כשבאתי לבקש צמיגי CONTINENTAL: "מה זה משנה, זה שחור, זה עגול, זה מסתובב... אין 'קונטי', קח KUMHO (??)".

כי מי שמשקיע, שוקע....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרתם את אנטון אז אני דווקא שמעתי כמה פעמים על כך שבצמיגים ספורטיביים נדירים כשהוא מציע מחירי רצפה מרשימים ביחס לאחרים, מדובר ברוב המקרים בצמיגים מאוד ישנים. הוא הדוגמא למישהו שקונה במאסות גדולות ויכול בקלות להיתקע עם צמיגים ישנים.

בכל מקרה, חשוב לבדוק את העניין הזה בכל קניה ובכל מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישת ה"מה זה משנה" היא אחד הדברים הכי מעצבנים בבעלי מקצוע בישראל ובכלל.

מה זה משנה איזה פילטר שמן ? יש לי פה "חרינג שמינג" סיני ב 12 שקל !

מה זה משנה איזה שמן ? שמן זה שמן, זה מנוע ישן ממילא!

מה זה משנה אם מלחימים או שמים איזולירבנד ? החשמל הולך ממילא!

וחס מלהזכיר שאני רוצה לשמור על מקוריות, זה בכלל מסתכלים עליי כאילו נפלתי ממאדים.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...