Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרויקט מצולם] - שדרוג לוח שעונים בפיג'ו 205

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 6006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שיש לי יותר מדי זמן פנוי בחגים ופחות מדי ארוחות חג להשתתף בהם, אחרת אי אפשר להסביר את רוח השטות שנפלה עלי...

לוח השעונים של ה205 שלי מעצבן אותי עד מאוד. קודם כל, הוא לא כולל מד סל"ד. שנית, בלילה הוא מואר בתאורה כתומה ועצובה משהו. שלישית, הוא מגיע ללא מד חום, אלא רק עם נורת "נדפקת" חביבה, שתדלק, כמובן, אחרי שהמנוע רתח.

בקיצור - הגיע הזמן לשדרוג. לצורך העניין רכשתי זה מכבר לוח שעונים משומש של 205 מחבר הפורום הנכבד asafay1 וזאת כדי שאוכל לבצע את כל הניסויים האסורים שלי עליו, ולהגיע ללוח השעונים החביב שלי כשאני כבר בעל ניסיון בפירוק, הרכבה, קלקול ותיקון לוחות שעונים.

יאללה, מתחילים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

השלב הראשון הוא פירוק הלוח.

הנה לוח לא מפורק, כמו שקיבלתי אותו:

attachment.php?attachmentid=42747&stc=1

לאחר פירוק ראשוני, הוצאתי את המנגנון של השעון המסריח (ידרס הצרפתי שחשב לתקוע שם שעון) את הפלסטיק המגגן הקדמי ואת בתי התאורה מעל הלוח. עכשיו זה נראה כך:

attachment.php?attachmentid=42748&stc=1

שימו לב לחלק הכתום שמסומן בחץ בצבעים עליזים במיוחד - זה החלק שאחראי לתאורה הכתומה והעצובה במיוחד. אני מתכוון לוותר עליו בהרכבה, ולהתקין במקום מנורת 194 רגילה נורות לד (הזמנה כבר יצאה בEbay) שיתנו צבע קצת יותר חי, ופיזור טוב יותר של אור (בתקווה).

attachment.php?attachmentid=42749&stc=1

השלב הבא הוא השלב שאליו רציתי להגיע - לוח השעונים, כמו שקיוותי, מורכב משלוש יחידות שונות - מד דלק, מד מהירות וסתם שעון. היחידה של השעון נפרדת לחלוטין משתי היחידות האחרות, מה שמאפשר לי להחליף אותה לחלוטין מבלי לפגוע באחרות. מעולה!

קצת קשה לראות את זה בתמונה, אבל לכל יחידה מכסה מתכת משלו, עליו מוטבעות הסקאלות. הזמן עשה את שלו, ויש חלודה וקילופים על המתכת. התמונה הזאת היא התוצאה הסופית אליה רציתי להגיע - מבט על המכוונים.

עכשיו אפשר להכניס את התמונה לPaint Shop, ולצאת עם תמונה דיגיטלית של לוח המכוונים, משודרג מבחינת צבעים וגוונים. את התוצאה אני אדפיס במדפסת לייזר איכותית במיוחד על נייר טוב, אדביק על המתכת ואכסה בלמינציה טובה למניעה דהייה מהשמש.

attachment.php?attachmentid=42750&stc=1

בתמונה האחרונה לביינתים - התחלת העיבוד הגרפי של מד המהירות. הרקע נצבע מחדש בשחור, ואני מתחיל לבדוק גוונים חדשים לשנתות המהירות.

Image1.jpg

Image2.jpg

Image3.jpg

Image4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה יוזמה

אני רק לא מבין מה אתה מתכוון להכניס במקום השעון ,יש לך מד חום שתוכל לדחוף שם?

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא שווה לקנות ממני את האוטו.

תצטרך הרבה כסף כדי לשכנע אותי למכור, וזה בטח לא סכם ששווה גרוטאה צרפתית כזאת.

במקום השעון אמור להתקע שעון סל"ד. אני עדיין לא יודע איזה, אבל יש לי הרגשה שאיזה איביזה מסויימת הולכת לתרום לי אברים :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את פשוט תותח,

צריך להיות גבר עם ביצים כדי לפרק את הדשבורד

אחרי שתסיים את הרכבת שעון הטורים, אולי תעשה לי גם, אני אתן לך בולמים חינם:wink:

אצלי בכלל אין שעון רק סמל של פיג'ו

ישר כוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את פשוט תותח,

צריך להיות גבר עם ביצים כדי לפרק את הדשבורד

אחרי שתסיים את הרכבת שעון הטורים, אולי תעשה לי גם, אני אתן לך בולמים חינם:wink:

אצלי בכלל אין שעון רק סמל של פיג'ו

ישר כוח

מסתבר שיש לי "בייצים" -טוב לדעת..

צבי יקר-שמח שאתה מרוצה מהלוח שעונים [אם תרצה אחד נוסף יש לי עוד אחד שמחכה לך אצלי]

ניראה כי הלוח בידיים טובות ואתה יודע מה אתה עושה ולכן אני מצפה בכיליון עיניים לתוצר הסופי .

בהצלחה,

אסף.

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף 1 האם התמונה שבסמלון להשאלה?

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כבר אסור להשים תמונה של החברה בסימלון? צריך להסתיר?:roll:

[אם בחדר בבסיס יש לי תמונה שלה , מן הראוי שגם בתמונת משתמש היא תופיע]

ונחזור לעניינינו-צבי האם אתה מתכוון להשים שעון טורים של GTI במקום השעון זמן ?אם כן אני חייב לראות זאת.

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך הרבה אומץ ומזל כדי לפרק את הלוח שעונים ולהרכיב אותו בחתיכה אחת ב205 :roll:

כל הדשים שאני פרקתי ב 205 היתפוררו לי כמו ביסקוויטים של אוסם :lol:

תתחדש!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להרכיב לוח שעונים של 205GTI ב205 רגילה אתה צריך להחליף לא רק את הלוח שעונים עצמו אלא גם את המצחיה.. שחדשה עולה ה-מ-ו-ן , ובפירוקיות זה נדיר למצוא, או שהן בד"כ שבורות.

כבר לא 205, גם לא 106...

Golf Generation 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לפרק את הדש-בורד שלי לא צריך ביצים... מה שצריך זה שפורפרת של פלסטלינה אפוקסית, שפורפרת של דבק ביזון לפלסטיק וספר תפילה.

בפעם הקודמת שפירקתי את לוח השעונים כדי להחליף שתי נורות שרופות כמעט ונשארתי עם לוח שעונים מפורק לגמרי, אחרי שנשברה לי אחת מההברגות שאליו הוא מתחבר. אחרי שהייתי בשוק כמה דקות, הוצאתי את האפוקסי, אילתרתי איזה תושבת מאפוקסי עם קדח מתאים ואום-צף, והלוח חזר למקומו :wink:

אכן, לוח של GTI יקר מדי.. את הלוח עצמו אפשר למצוא די בזול בEBAY, אבל מצחייה... קשה מאוד למצוא אחת טובה במחיר שפוי. מה גם שאני רוצה מראה רענן יותר ללוח השעונים, ולא מראה של סבא ג'פטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...