Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השבוע רציתי להתקין גז

feel
שימו לב! השרשור הזה בן 6811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתוך גלובס

האוצר חושש מהפסד הכנסות: שוקל לבטל המעבר לשימוש בגפ"מ לתחבורה

המס על הגפ"מ אפסי לעומת מוצרי הדלק, שמכניסים לקופת המדינה מאות מיליוני שקלים בשנה

גל ניסים 21:37 31/8/05

האוצר שוקל לבטל את המעבר לשימוש בגפ"מ (גז פחממני מעובה) לתחבורה בשל הפגיעה הממשית הצפויה בהכנסות ממיסים שמגיעים למאות מיליוני שקלים בשנה. משרד האוצר ורשות המיסים פתחו בבדיקה חשאית שבוחנת את ההשלכות על ההכנסה ממיסים כתוצאה ממימוש הרפורמה. כך נודע ל"גלובס". המיסים המוטלים על בנזין וסולר הם בשיעורים גבוהים. על כל ליטר בנזין מקבלת המדינה 2.2 שקל לליטר, ועל כל ליטר סולר - שקל. על השימוש בגפ"מ המיסוי הוא שולי ושואף לאפס - 8 אג' לקילו גפ"מ. כתוצאה מכך המדינה צפויה למצוא את עצמה מפסידה הכנסות ממיסים בהיקפים אדירים עם מהמעבר לשימוש בגפ"מ לתחבורה.

במשרד

האוצר גילו לאחרונה את הבעייתיות שברפורמה זו ונשקלות כיום שלוש אופציות: האחת, מיסוי הגפ"מ לכלל המשתמשים לרבות משקי הבית. השנייה, הטלת מיסים רק על גפ"מ למכוניות (חלופה הדורשת אכיפה נמרצת ומורכבת). האופציה השלישית היא ביטול הרפורמה לגמרי ואיסור על תדלוק גפ"מ לתחבורה. החלופה הראשונה אינה סבירה וזאת משום שההחלטה על סבסוד הגפ"מ נועדה להבטיח שכלל משקי הבית יוכלו לרכוש גז לבישול. שתי החלופות האחרות יותר ריאליות, והן נבחנות.

הרפורמה למעבר לשימוש בגז גובשה במטרה להוזיל ולהעמיד אלטרנטיבה למוצרי הדלק ולהפחית את הפגיעה באיכות האוויר. היתרון הכלכלי כאמור צפוי להתבטל עם הטלת מיסים בשיעורים דומים למיסים המוטלים על מוצרי הדלק. גם ההשפעה על איכות הסביבה נחשבת לפחותה יחסית בעקבות יישום תקנים מחמירים בייצור הדלקים.

מקורות אמרו ל"גלובס" כי המיסוי על הדלק נחשב להכנסה טובה מאוד לקופת המדינה, הוא לא מס עבודה והוא קל לגבייה בהיקפים עצומים. "סביר להניח שהמדינה לא תאפשר לעצמה לוותר על הכנסות אלה", אמרו הגורמים.

האוצר מסר כי יש לפנות לרשות המיסים לקבלת תגובה. הרשות לא מסרה תגובתה עד לסגירת הגיליון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה כל כך שקוף

מישהו מכם באמת חשב שישאירו את זה כל כך זול ?

קראתי בת'רד אחר שעד שלא יהיה 10% מכלל כלי הרכב

מונעים בגז לא יהיה מיסוי על הגפ"מ

ת'כלס זאת שאלה של זמן (זה יקרה במוקדם או במאוחר :evil: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

!$#%^*&$#) $#$*@ #%^$^ %&$# #! ^#^$** @$# $#^ $#@%^$#^*

חונקים אותנו מכל זווית.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא איכפת להם שזה פולט פחות גזים רעילים ויזהם פחות את הסביבה ואולי אף יגרום לפחות אנשים לחלות בסרטן, אסתמה ועוד מלא מחלות. כולם חושבים רק על כסף כסף כסף....מאחל לכולם שם לחלות בסרטן ואולי הדעה שלהם תשתנה.:x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.2 שקל מס לליטר בנזין.

עכשיו סוף כל סוף מתברר לי ההבדל במחיר בארצנו לבין חו"ל.

עכשיו דילמה אם להמשיך לחשוב על הסבה לגז בכלל..........ימח שמם

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, תרגעו, אי אפשר פתאם להגיד לכל מכוני ההסבה שמרגע זה הם עוסקים בפעילות בלתי חוקית, אחרי שהם קיבלו היתרים, זה לא עובד ככה.

אי אפשר לזרוק כל כך הרבה השקעות לזבל, ותפסיקו אתם להבהל מכל דבר שאומרים לכם.

חבל בכלל שיש טלוויזיה, ותפסיקו לחיות את החיים לפיה.

דברים כאלה לא קורים בשנה, בטח לא בשבוע.

ייקח כמה שנים. אבל אז כבר יגיע עידן החשמל.......! שכחתם אותו, ברגע שמישהו יצליח להמציא סוללה כלשהי...

תפסיקו לדאוג, אתם תקבלו התקף לב בסוף...לא בריא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם זה יקרה במאוחר, לא אכפת לי להיות מהראשונים שהיו שם לנסות.

בסך הכל כשזה יקרה כבר לא יהיה לי רכב מונע בגז, וגם אם כן אפשר לחשוב, את ההוצאה כבר מזמן החזרת, ואת המיכל תוכל להעיף בשתי דקות מתא המטען. תמשיך לנסוע על בנזין....

ועכשיו רעיון אחר.....

אלכוהול....... למה לא מייצרים אלכוהול בכמויות? (למטרות הנעה כמובן...)

זה אמור להיות זול לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מתאנול:

משהו פעם שאל למה לא עושים בארץ הסבה למנוע שעובד עם מתאנול, ו בכלל תמיד היו אנשים ששאלו פה אם שמוש במתאנול כ"כ טוב, אז למה לא משתמשים בזה בתחנות הדלק למשל?

רק להזכיר , 18 ליטר מתאנול עולים 60 ש"ח, כלומר ליטר =3 שקל.

אז הינה לכם התשובה.

לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכוהול

הנרי פורד חשב על זה כבר, המודל טי שלו הייתה אמורה לינסוע גם על אלכוהול, חבל שלא פיתחו את הרעיון

אתם סתם דואגים עכשיו כשזה בעיתונות אז לא יבטלו כלום.

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, תרגעו, אי אפשר פתאם להגיד לכל מכוני ההסבה שמרגע זה הם עוסקים בפעילות בלתי חוקית, אחרי שהם קיבלו היתרים, זה לא עובד ככה.

אי אפשר לזרוק כל כך הרבה השקעות לזבל, ותפסיקו אתם להבהל מכל דבר שאומרים לכם.

חבל בכלל שיש טלוויזיה, ותפסיקו לחיות את החיים לפיה.

דברים כאלה לא קורים בשנה, בטח לא בשבוע.

ייקח כמה שנים. אבל אז כבר יגיע עידן החשמל.......! שכחתם אותו, ברגע שמישהו יצליח להמציא סוללה כלשהי...

תפסיקו לדאוג, אתם תקבלו התקף לב בסוף...לא בריא.

זה יהיה כמו עם הטרקטורונים שב92\94 קיבלו התרי נסיעה על כביש

מי שקיבל קיבל מעכשיו - לא

ואפשר גם אפשר להפוך את זה ללא חוקי....כמו נינג'ות רק מה שנראה לי שהמדינה תרצה להרוויח מכל הבלאגן אז היא תעשה פשוט מס מיוחד על הגפ"מ ואז יהיו כאלו שיגנבו גז בייתי ויהיה בלאגן ותחנות דלק פיראטיות וקנות ועמיית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...