Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה עם טילון ICM

חיים שטיין
שימו לב! השרשור הזה בן 6874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע איזה דגם הוא מה שאני יודע שהוא בצבע כתום ויש לו מדבקה בצד שכתוב T50

ואני מחפש איזה דגם הוא ואיפה המספר שילדה שלו ואיפו אפשר להשיג בוכנה עם אני לא טועה יש שם מנוע זקס

מישהו יכול לעזור לי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני מחפש איזה דגם הוא ואיפה המספר שילדה שלו ואיפו אפשר להשיג בוכנה עם אני לא טועה יש שם מנוע זקס

מישהו יכול לעזור לי ?

ה-ICM יוצר בישראל בקיבוץ צורעה, ונקרא "טוסטוס". היה לו מנוע Sachs וגיר של שני הילוכים. התפעול שלהם היה כמו בווספה - קלאץ' בידית השמאלית וסיבוב של הידית. המנוף הימני הפעיל את הבלם הקדמי, והבלם האחורי הופעל ע"י סיבוב של הפדאלים אחורנית (כמו "מעצור רגל" באופנים). אפשר היה לנטרל את החיבור של הפדאלים למנוע ולדווש עם הטוסטוס. היתה גם ידית שהפחיתה קומפרסיה והשתמשו בה להנעה קלה יותר או לכיבוי המנוע.

היו שלושה דגמים, שיוצרו בעיקר בשנות השישים ותחילת השבעים:

1. דגם ראשון, ללא בולמי זעזועים, עם קפיצים קטנטנים בתחתית המזלג הקדמי.
  2. דגם שני, עם בולמים קדמיים בלבד.
  3. דגם שלישי, עם בולמים קדמיים ואחוריים, כנפיים בציפוי ניקל (וואו, איזה לוקסוס...). הדגם הזה נקרא "טוסטוס מוסטאנג", לא פחות...

אין לי פרטים נוספים על השנים שבהם התחלפו המודלים. בעיקרון, כל מוסכניק וותיק של ווספות יוכל לעזור לך במידע. להערכתי, החלקים המכניים, ובעיקר הבוכנה, זהים לכל מנוע זקס אחר של טילונים מאותן שנים. בקישור הבא מ"קלאסיקאר" תמצא פרטים של בחור שמוכר חלקים: http://classicar.co.il/ads/adDetail.asp?cat_id=8&sub_id=23&ad_id=5462

בשנות השבעים הגיעו לארץ ההונדות (CD50 ו- SS) והג'ילרות. אלו היו כלים הרבה יותר מתקדמים, הביקוש ירד, והמפעל נסגר. אגב - הם גם יצרו אופניים מחורבנות למדי, ובמקום ICM קראנו להן "IC דר?ק"...

בהצלחה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין מספר השילדה - למיטב ידיעתי הוא מוטבע על הצינור המרותך לשילדה העולה כלפי מעלה ושלתוכו נכנס הכיסא בחלקו הקידמי.

ה-ICM יוצר בקבוץ צרעה בין השנים 1959-1979 בקירוב.

לידיעתך.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לעזור לי ?

תפרק את הבוכנה ותקח אותה עם הצלינדר לתל אביב.

חפש את יעקוב החרט ברחוב סלמה פינת צלנוב(אם זכרוני אינו מטעה אותי).

או גיורא פיסטונוס (לא זוכר את הכתובת).

הם יתאימו לך בוכנה בלי יותר מידיי בלאגן.

עמית.

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תאור יותר מדויק שלו יש לו בולמים מקדימה ומאחורה אבל הקנפים לבנות ולא מצופות ניקל על הפחים בצדדים כתוב EXPORTA ICM ועוד משהו יש לו פנס מפלסטיק עם ספידומטר וסבל מוזר

והמספר רישוי מתחיל 480 מישהו יודע שנה

ותודה למי שכתב עד עכשו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תאור יותר מדויק שלו יש לו בולמים מקדימה ומאחורה אבל הקנפים לבנות ולא מצופות ניקל על הפחים בצדדים כתוב EXPORTA ICM ועוד משהו יש לו פנס מפלסטיק עם ספידומטר וסבל מוזר

והמספר רישוי מתחיל 460 מישהו יודע שנה

ותודה למי שכתב עד עכשו

חח איזה קרוע אני למה חשבתי שאתה מחפש בוכנה?!:roll:

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חפירה נוספת בזכרון הסנילי שלי, נדמה לי שהדגם עם כנפי הניקל ("מוסטאג") היה מצוייד גם במשענת ניקל למושב, ויוצר רק בצבע בורדו מטאלי. במקביל יוצר דגם "פשוט" עם כנפיים צבועות, כך שזה מתאים. לעומת זאת, אני דווקא זוכר אותם עם פנס קדמי מניקל, ולא מפלסטיק.

גם נראה לי שהתמונה המצ"ב היא של הכלי שלך..

בברכה,

קובי

tilon.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חפירה נוספת בזכרון הסנילי שלי, נדמה לי שהדגם עם כנפי הניקל ("מוסטאג") היה מצוייד גם במשענת ניקל למושב, ויוצר רק בצבע בורדו מטאלי. במקביל יוצר דגם "פשוט" עם כנפיים צבועות, כך שזה מתאים. לעומת זאת, אני דווקא זוכר אותם עם פנס קדמי מניקל, ולא מפלסטיק.

גם נראה לי שהתמונה המצ"ב היא של הכלי שלך..

בברכה,

קובי

זה בידיוק כזה רק שלי יש פנס מפלסטיק והפחים של המנוע איזה דגם זה

חח איזה קרוע אני למה חשבתי שאתה מחפש בוכנה?!:roll:
כי אני באמת מחפש לו בוכנה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-ICM שלך צריך להיות משנת המודל 1975-1976 עפ"י מספר הרישוי.

לידיעתך.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...