Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרטים על גולף SDI? + יעוץ ברכישת רכב

<<TIBURON>>
שימו לב! השרשור הזה בן 6880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם, בתחילת השבוע מכרתי את הרכב שלי (יונדאי קופה) זללנית דלק לא קטנה, על מנת לעבור לרכב אחר...

יש לי שתי דרישות עיקריות + אחת משנית יותר...

1. שהרכב יהיה כמה שיותר נוח לנהיגה( תנאי מס' אחד והכי חשוב!)

2. שהרכב יזלול כמה שפחות דלק (תנאי חשוב לא פחות מהראשון)

3. שיראה טוב, בגבולות התנאים הראשונים...

האמת שמה שעלה לי בראש זו הגולף SDI, והייתי רוצה לדעת עליה פרטים, מאנשים שמכירים את הרכב...

1. האם היא מתאימה לתנאים שלי?

2. האם היא אמינה?

3.אחזקה? (יקרה\סבירה)

4. הבנתי מאנשים שצריכת הדלק שלה עומדת על 1 ל23, זה הגיוני, או שיש פה הגזמה גדולה?

5. איך היא לאומת גולף 1.4

6. יש לי אחת בכוונת שנת 2001 יד ראשונה, 140000 ק"מ, זה נחשב הרבה למנוע שלה ביחס לשנה?

וכול פרט נוסף שתוכלו להוסיף...

תודה מראש, אופיר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים כדי שנוכל לעזור לך טוב יותר.

מה התקציב?

מה זה נוחה לנהיגה? מומנט, או מושב? או אולי נוחות נסיעה? (מושב הוא אישי למדי)

140K ק"מ לאוטו בן 5 זה הרבה מאוד (28K לשנה).

כמה ק"מ אתה עושה בשנה? (כדאיות לדיזל?)

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים כדי שנוכל לעזור לך טוב יותר.

מה התקציב?

מה זה נוחה לנהיגה? מומנט, או מושב? או אולי נוחות נסיעה? (מושב הוא אישי למדי)

כמה ק"מ אתה עושה בשנה? (כדאיות לדיזל?)

גיא

תקציב בסביבות ה-60, עם אפשרות לזליגה... (העניין שאני לא רוצה כרגע להשקיע הרבה כסף ברכב, היות וזה בסה"כ ישמש בתור רכב זמני לשנה וחצי עד סיום שירות הסדיר שלי, ואני שומר את שאר הכסף כדי לקנות משהו באמת מהנה לנהיגה כשאני ישתחרר)...

- התכוונתי לנוחות נסיעה....

-28K לשנה, אבל זה לא נורמלי לרכב דיזל( או שאני טועה)....בכול אופן אני מקבל אותה ב-7 מתחת למחירון... מה דעתך עכשיו?

- אני עושה בערך 30K בשנה...

בכל אופן, איך ה-1.4 ליטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו את הרכב הזה 6 וחצי שנים

מתוכם 5 שנים הרכב היה מונית.

אז ככה:

לרכב יש 68 כ"ס שזה אומר שהוא "כבד" על המנוע,

הפלוס הוא שהוא דומה ל TDI אבל ללא טורבו, אין MAF, אין הרבה חיישנים - אין הרבה מה שיתקלקל , אין בלאי של טורבו, אין גיר אוטומטי שישפך כל XXX ק"מ.

חלקים בשפע ובזול!!! עקב כך שהרבה מכלולים זהים בשוק המוניות ולכן יש הרבה יבואנים המתמחים ברכבי הדיזל של VW

לא לטפל ברכב בצמפיון, הרכב מאוד פשוט יחסית ולכן אין בעיה עם זה,

המנוע עמיד מאוד מאוד,

אם אתה מחפש משהן זריז יותר תלך על פולו קלאסיק או פולו שם המנוע זהה, הבודי קטן יותר וקל יותר, התאוצה הרבה יותר טובה

צריכת דלק של 16-20 ק"מ לליטר.

הרכב הרבה יותר אמין מהצרפתיות, אני מאוד נהנה ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי על גולף SDI 2001 (כחולה..אולי זאת ההיא שעל הכוונת) לנהוג.

רכב טוב, אמנם אין לרכב הרבה כ"ס אבל הוא סוחב ומשרת את המטרה, הרכב עצמו נוח ומפנק כמו כל גולף אחרת, מהמורה שמעתי עליה רק טוב. אם לא מפריע לך הדיזל/ידני/מעט כ"ס אז הרכב מצויין.

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב סוחב טוב כי לגרסא הזו יש יחסי העברה יותר קצרים מה TDI ולכן מרגישים שהיא "סוחבת"...

אצלי ב 100 קמ"ש אני ב 2500 טורים

אבא שלי עם קורדובה SDI ב 2200 טורים ל 100 קמ"ש.

כי הגיר שונה לחלוטין (02J או 02K) וגם הקלאטש אחר.

ודרך אגב: יש גולף IV עם מנוע 1.4 אבל לא הביאו לארץ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא

גיא, צריך לקחת בחשבון שהרכב נועד לשמש את > בשנה וחצי הקרובות (נניח).

140K (או 28K לשנה אם תרצה) זה מהומה לעומת הק"מ הרבים שהמנועים האלה גומעים..

רכב בנזין משפחתי ממוצע לא רחוק מהמספר הנ"ל!!

מה שכן חשוב מאוד זה היסטוריית הטיפולים.

-כשמדובר בדיזל, ובעיקר במנועי VW הידועים בטיבם, אין מה לחשוש מהק"מ הנקוב.

-צריך לראות למה המוכר מוכן להוריד הרבה מתחת למחירון!!

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה שלי הגיע עם גולף 2002 SDI ל350 אלף קילומטרים והמנוע סחב כמו חדש, הוא תמיד דיבר עד כמה המנועים של VW אמינים ושהוא יגיע עם המנוע הזה גם למיליון, אבל בסוף הוא קנה את הגולף החדשה

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלגאן - האוטו עגלה עם סוס, או יותר נכון בלי סוס - מבחינת כל השאר הוא ישרת אותך כמעט כמו כל גולף (אולי אבזור לא הכי הכי) אתה יכול לשאול את שי SHAYS מהפורום לפני הGTI היתה לו אחת נטולת טורבו לוגמת סולר שכזאת...

ואגב - הובאה קיימת ובועטת (בקושי...ממש בקושי) גולף מרק 4 עם מנוע 1.4 ידנית לארץ...הובאה רק בשנת 98-99 בסוף 99 הופסק היבוא שלה....

יש כמה כאלו בארץ, מנוע מעט קטן על האוטו אבל זה מה יש, אגב עוד אוטו מוזר....

פאסאט 97 (זה הצורה החדשה יותר....של 97-03 נראה לי...לא סגור אם ב03 המתיחת פנים) עם מנוע 1.6 אוטומטית !!! האוטו עגלה בצורה מטורפת במיוחד, מסתובבת אחת בצבע תכלת שאני מכיר (הכרתי יותר נכון...) אולי יש עוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאסאט 97 (זה הצורה החדשה יותר....של 97-03 נראה לי...לא סגור אם ב03 המתיחת פנים) עם מנוע 1.6 אוטומטית !!! האוטו עגלה בצורה מטורפת במיוחד, מסתובבת אחת בצבע תכלת שאני מכיר (הכרתי יותר נכון...) אולי יש עוד

ב2001 חלה מתיחת הפנים.

ואכן, אני מכיר אחת 1.6 אוטומט והיא ע-ג-ל-ה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית , חשבתי ש140K לשנת 01 מתייחס לגולף 1.4 ולא לSDI, טעות שלי. לדיזל הק"מ הזה תקין. תבדוק אולי תצליח למצוא אחת עם ק"מ נמוך יותר ואז זה עדיף מן הסתם.

כפי שעתיד אמר יובאה לכאן גולף 1.4, ידנית בלבד. לחבר טוב שלי יש אחת שנת 99 יד ראשונה. אם תחליט שאתה מעוניין ברכב אני יכול לברר איתו אם הוא רוצה למכור.

לגבי הפאסאט 1.6 אוטומטית שהוזכרה כאן, יש כמה וכמה יחידות ממנה, הרכב עגלתי מאוד. יש עוד כמה דוגמאות כאלו בקונצרן של רכבים גדולים עם מנועים קטנים.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו שקראתי לעומק את כל העסק הזה, אחי....עם 30 אלף קילומטר לשנה, ומגמת הסולר הממשיכה להתגבר (רק לפני כמה ימים העלו חברות! הדלק! עכשיו גם הם רוכבים ולא רק האוצר את מחיר הסולר בכ40 אגורות) אני חושב שעדיף לך לקנות רכב בנזין חסכוני יחסית (גולף 1.4 לא בטוח שתהיה כזאת היא מעט כבדה-אבל צריך לבדוק...אולי פולו (אם אתה סגור על גרמני))

ולא רכב דיזל, הן בטיפולים הן באחזקה הן בסוג התקלות רכב בנזין זול בהרבה - בהרבה ! קח בחשבון שלפני שהתחלת עם הנחת סולר (שלאחר הנחה...הוא לא "בחינם") יש לך בום של אגרת רישוי מנופחת, ואם תלך לך משאבת סולר (וכן הן הולכות...ככה הן, ולא תהיה הודעה מוקדמת ראה הוזהרת מראש - מניסיון !) אתה תמצא את עצמך מוריד עוד בין 3-5 אלפיות על שיפוץ של אחת כזאת

בקיצור לדעתי בנזינית חסכונית עם מנוע קטן תהיה אחלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מחירי הסולר המאמירים, כל עניין כדאיות הדיזל עומד בספק במיוחד לאור העובדה שאתה רוצה להחליף את הרכב בשנה וחצי-שנתיים הקרובות ויש סיכוי שיהיה לך קשה להיפטר מגולף איטית להחריד עם ים ק"מ.

למה שלא תקנה איזה בנזין חסכונית עם שוק טוב (יאריס או אולי אפילו קורולה) כדי שתוכל לעבור את התקופה הקרובה בשעמום, אבל בשקט כדי שתוכל להנות כשתשתחרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...