Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברי הפורום - למה חובה לחפש, הסבר על שחיקה ולמה כולם מפסידים מזה בסוף

Moti - Miata R
שימו לב! השרשור הזה בן 6053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברי הפורום הנכבדים!

באחרונה (וגם לא ממש לאחרונה) אנחנו עדים למספר רב של שרשורים שחוזרים על עצמם, שאלות שנשאלות בפעם המאתימחמש, שאלות של משתמשים טריים שניכר בהם שמעולם לא טרחו לקרוא את כללי הפורום ועוד.

לכאורה אין בכך שום פסול - יש לכם שאלה, אתם מעלים שרשור חדש, מישהו עונה לכם ושלום על ישראל.

אבל (וזה אבל גדול מאוד), התנהגות מסוג זה מביאה לשחיקה אצל אותם משתמשים יודעי דבר שכולם היו שמחים להשאיר אותם בפורום ולהנות מחוכמתם ומניסיונם...

קחו מצב ששאלתם שאלה, אבל בעצם את אותה השאלה נשאלו המומחים כבר עשרות פעמים לפני כן, הם כבר לא ששים לענות במיוחד כי לאף אחד אין את הסבלנות המינימלית לחפש את התשובה!

כן תתפלאו, אבל רוב הסיכויים שלא המצאתם את הגלגל והשאלה שלכם כבר נשאלה בעבר, הפלא ופלא!

ואם מישהו היה טורח לשבת חמש דקות ולחפש את התשובה אז -

א - הוא כבר היה מקבל אותה בלי לחכות למישהו שיואיל בטובו לענות :mm_yeah: ,

ב - הוא היה יכול למצוא כמה שרשורים בנושא ורוב הסיכויים שהיה מקבל תשובות יותר מדוייקות ונכונות :idea: ,

ג - הייתה נמנעת שחיקה של תושבי הפורום שיודעים משהו :king: , וגם רוב הסיכויים ש-

ד - היו נחסכות מפותח השרשור כל מיני הערות מצד משתמשים שנמאס להם משרשורים שחוזרים על עצמם :agrue: ,

ה - היה נמנע עומס על השרת (שהופך את החיפוש לארוך יותר ולפעמים מעלה המון שרשורים נטולי תוכן, כן, בגלל אותם משתמשים שמתעצלים לחפש) :borg: .

כולם מפסידים מהעצלנות הזו! :evil:

נא לחפש את התשובות לפני שמעלים שרשורים חדשים, אין פה שום טריק מיוחד.

למעלה על הסרגל ישנו כפתור שאומר "חפש", לחיצה עליו פותחת חלון קטן, אתם מקלידים את המילה ולוחצים Enter.

פשוט.

אפילו יש שם אופציה לחיפוש מתקדם שמכיל יותר אופציות במטרה להפוך את החיפוש ליותר מדוייק.

בסופו של דבר חברי הפורום הותיקים יותר שכבר קראו וראו, למדו וענו על שאלות וקיבלו את התשובות פשוט מואסים בשרשורים הנ"ל ולא עונים, ואז חברים יקרים, אתם נתקעים עם תשובות של אנשים שלא מבינים מהחיים שלהם, או בלי תשובה בכלל ולפעמים, מה לעשות - עם שרשור נעול/מחוק... חבל.

כבקשה אחרונה וניסיון להקל על החיפוש, אני מזמין משתמשים שמחפשים בנושא מסויים ומוצאים המון שרשורים חסרי תוכן שחוזרים על עצמם (כאלה עם הרבה תגובות כמו "שאלו כבר מיליון פעם", "חיפוש" וכו') לשלוח לי אישית ה"פ יחד עם מילות המפתח שחיפשתם ואני אנקה את השרשורים המיותרים שלא יופיעו יותר בחיפושים, מנהלי האתר עושים זאת כל הזמן אבל מן הסתם יש הרבה יותר משתמשים ויש סיכוי טוב מאוד שאתם תתקלו בשרשורים כאלו.

יש מבין?

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מוטי, כדאי שתוסיף, שבמידה ובוצע חיפוש ועדיין אותו אדם לא קיבל תשובה רלוונטית או לא מובנת, שיקפיץ את השירשור הישן ולא יפתח חדש.

לעיתים מישהו מחפש משהו ספציפת לרכב שלו והוא מוצא שירשור זהה רק על רכב שונה, והוא רוצה חידוד על הרכב שלו.

סתם דוגמא, ניקוז אויר מרדיאטור באונו שונה מניקוז אויר באיביזה.

כך באותו שירשור תיהיה יותר אינפורמציה לגבי מספר רכבים, כך שבעתיד יש יותר סיכוי שאנשים ימצאו את מבוקשם בחיפוש.

איתי.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר קובי אתה צודק הרבה פחות ממה שאתה חושב.

כולם מפסידים מהעצלנות הזו

זה נכון

אבל למה לא כתבת שפונקציית ה"חיפוש" היא איך נאמר בעדינות מהפחות משוכללות....ואין בה

אופציות לחיפוש חכם.

שהכניסה FAQ שבפורומים רבים בדיוק מיועדת לאלות שכיות דווקא בפורום שלנו מנווונת!

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אופציה לחיפוש מתקדם , נצלו אותה ותראו שכמעט תמיד אפשר למצוא את מבוקשכם

אם מוצאים 519 הודעות - אפשר תמיד למקד את החיפוש מחדש.

מנסיון - ברוב המקרים תגיעו לתשובה . לא פעם ולא פעמיים ולא חמש התבכיינו לי בה"פ שנעלתי סתם , ושאין תשובה - ותוך שלוש דקות חיפוש מצאתי.

תאמין לי שאני לא יותר חכם מהמשתמש הממוצע כאן (אולי להיפך :puzzled: ), אבל אני מתאמץ קצת יותר כדי למצוא את התשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, כדאי שתוסיף, שבמידה ובוצע חיפוש ועדיין אותו אדם לא קיבל תשובה רלוונטית או לא מובנת, שיקפיץ את השירשור הישן ולא יפתח חדש.

כמה פעמים הקפצתי ככה, ומשום מה מחקו לי את ההודעות

:type:

------ CLUBBER IN SEARCH OF THE PERFECT SOUND -------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון שאלות על שפיורי רכב לא קיימים בפורום בגלל שהם נמחקים.

אז שאלות כמה "יעלה לשים טורבו?", "מה אפשר לשפר בלי להחליף מנוע וכו'" יופיעו שוב ושוב.

דבר שני אם זכור לי נכון ישנה בעייה לחפש מילה בת 3 תווים (או משהו דומה) או שהיא באנגלית.

כמובן שעדיף לפנות לחיפוש. אבל כמו כל התראדים הדביקים "חוקי הפורום" וההצעה שלך מוטי לא תבוא לידי ביטוי אצל חברי הפורם הצעירים. כי הרוב נמנעים לקרוא אותם. אם הזמן אתה מבין את יתרונות מנוע החיפוש בפורום אבל זה מגיע עם הזמן. אם אכשיו ילד בן 18 שרק עתה קיבל רשיון ונרשם לפורום כי הוא שמע שזה הפורום רכב הכי טוב שיש. יש לו שאלה שנשאלה אולי 10000 פעם בפורום במקום לעשות חיפוש רוב הסיכויים שיפתח תראד חדש.

לדעתי כל מי שקרא או יקרא את השירשור הזה שנכתב בעדיבותו של מוטי כבר מוכר לו כפתור הפלא "חיפוש".

בברכה L.A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפלאות ה"חיפוש" אכן מדהימות אבל נוצר מצב חדש בפורום שלא משנה איזה שאלה חדשה או ישנה, אנשים שמגיבים בה ישר שולחים את פותח השרשור לחיפוש למרות ששם הוא לא יעלה כלום בחכתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפלאות ה"חיפוש" אכן מדהימות אבל נוצר מצב חדש בפורום שלא משנה איזה שאלה חדשה או ישנה, אנשים שמגיבים בה ישר שולחים את פותח השרשור לחיפוש למרות ששם הוא לא יעלה כלום בחכתו

אם תשים לב, מי ששולח משתמש אחר לאופציית החיפוש, אלה משתמשים וותיקים, שכנראה כבר ראו את הנושא פעם או פעמיים (וסביר שיותר) ומאוד מתקבל על הדעת שאף השתתפו בדיון ולכן זוכרים כי הוא נידון כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון - ברוב המקרים תגיעו לתשובה . לא פעם ולא פעמיים ולא חמש התבכיינו לי בה"פ - ותוך שלוש דקות חיפוש מצאתי.

תאמין לי שאני לא יותר חכם מהמשתמש הממוצע כאן (אולי להיפך :puzzled: ), אבל אני מתאמץ קצת יותר כדי למצוא את התשובה.

שמר, אתה צודק בהחלט שניתן למצוא הכל בחיפוש, אך לאדם כמוך, שעוקב אחר הנאמר בפורום מרבית הזמן, החיפוש פשוט בהרבה.

למדתי זאת על בשרי - שאלות שנשאלו מהרגע שהחלתי לבקר כאן השכם וערב אני מעלה בחכתי תוך זמן מועט מאוד, אך נושאים שנידונו לפני כן - כמעט ומעולם לא מצאתי דיון ממצה (למרות שבטוחני שאחד כזה קיים בהחלט).

וגם לי יש המון בעיות בחיפוש - במרבית הפעמים שאני מנסה לחפש מידע בנוגע לנושא כלשהו איני מצליח לבצע זאת כראוי.

(כנראה עליי לתרגל זאת יותר)

והערה קטנה - במקום לנעול שרשורים על נושאים שנידונו לעייפה, אפשר להשאירם פתוחים למען שיוכלו חברי הפורום להפנות את השואל לדיון בו ימצא המבוקש. (משום שלפי דעתי, כאמור, למשתמשים ותיקים מעט יותר קל לחפש ולהגיע לתוצאה מתאימה)

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, אתה צודק בהחלט שניתן למצוא הכל בחיפוש, אך לאדם כמוך, שעוקב אחר הנאמר בפורום מרבית הזמן, החיפוש פשוט בהרבה.

למדתי זאת על בשרי - שאלות שנשאלו מהרגע שהחלתי לבקר כאן השכם וערב אני מעלה בחכתי תוך זמן מועט מאוד, אך נושאים שנידונו לפני כן - כמעט ומעולם לא מצאתי דיון ממצה (למרות שבטוחני שאחד כזה קיים בהחלט).

וגם לי יש המון בעיות בחיפוש - במרבית הפעמים שאני מנסה לחפש מידע בנוגע לנושא כלשהו איני מצליח לבצע זאת כראוי.

(כנראה עליי לתרגל זאת יותר)

לא מסכים איתך על הגישה.

ניתן בהחלט לחפש ולמצוא 99% מהנושאים הנידונים, אם אתה נתקל בבעיה בחיפושים יכול להיות שהמונחים שאתה מנסה לחפש הם לא נכונים, לא ממוקדים או לא מנוסחים נכון...

והערה קטנה - במקום לנעול שרשורים על נושאים שנידונו לעייפה, אפשר להשאירם פתוחים למען שיוכלו חברי הפורום להפנות את השואל לדיון בו ימצא המבוקש. (משום שלפי דעתי, כאמור, למשתמשים ותיקים מעט יותר קל לחפש ולהגיע לתוצאה מתאימה)

לא מסכים איתך בכלל.

הרי זה מה שקורה היום.

שרשורים שבאמת יצאו מכל החורים לשאלות שנידונו מיליון וחצי פעמים ראוי להם שיינעלו ויימחקו, ואותו העצלן שפתח אותם, איך אומרים, "יזיז את הת*ת" וייחפש לפני (!) שהוא פותח שרשור חדש.

השחיקה, שחף, היא אחד הדברים הכי גרועים שקורים בסופו של דבר לפורומים, כל פורום מגיע למצב הזה בסוף, המשתמשים הותיקים שיודעים את התשובות מואסים בשאלות של משתמשים טריים שמתעצלים לחפש, בשאלות שחוזרות על עצמן שוב ושוב, ופשוט לאט לאט כותבים פחות ופחות בפורום עד כיום אחד אתה מגלה שנשארת עם פורום מלא בחבורת צעירים פעורים ואף אחד כמעט לא מבין מהחיים שלו... או אז הידע הקולקטיבי הזמין בפורום יורד פלאים ונשאר רק במקום אחד - החיפוש.

בפורום אחר שאני גולש בו כבר כמה שנים טובות זה ניכר ביותר, בשנה האחרונה הפורום ירד לתהומות ורמתו התדרדרה פשוט לרמה שאני בקושי מצליח להביא את עצמי למצב שאני קורא שם.. אותן סיבות...

אפשר להאיט את זה, אבל בלי שמשתמשים יתחילו לחפש יותר זה יהיה קשה מאוד.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:

מוטי ישר כוח, לדעתי זה צריך להיול בכל הפורומים ולא רק בטכני.

אני מרגיש כך גם בייעוץ.

"אוטו בX שקל"

"106 ראלי או XSI"

איזה אוטו כדאי לקנות לסטודנט בעל תקציב זהה ל500 הסטודנטים ששאלו לפניו. מבטיח למי שפותח את השירשור שלצד הדייהטסו שרייד לא תמצא פתאום רולס רויס פאנטום בגלל ששם המשתמש לך שונה.

איזה אוטו כדאי לקנות לחובב נהיגה שרוצה רודסטאר בX אלף שקל. תאמינו לי שאין סיכוי שמישהו ימליץ לכם על יבוא של Z9 רק בגלל ששאלתם את השאלה הזאת בסוף מאי במקום אלו ששאלו אותה בתחילת מאי.

מוטי צודק זה גורם לשחיקה והפורום הזה התברך בכמה מחובבי הרכב המקצועים ביותר - הם הולכים ופוחתים אבל אפשר עדיין להציל את מה שנשאר - כי נשאר.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמעו, לא יעזור כמה אנשים ירשמו "כל הכבוד מוטי" או "הגיע הזמן" ו-"זה נכון".

ברור שזה נכון, ברור שכל הכבוד למוטי על ההשקעה הרבה שלו בפורום, אם זה בניהול, תשובות מפורטות להפליא ומאמרים.

אכן ישר כוח.

זה לא יעזור כי אנשים מתעלמים פה שיטטית מחוקי הפורום, וגם מהניסיונות להצילו. (זה לא סוד שהוא כבר לא מה שהיה פעם, אני מרגיש את זה כשאני נכנס לפורום, ואינני היחיד שחושב כך.)

ישנם אנשים שגם לאחר שמחפשים בשבילהם דברים, שולחים אותם לשירשורים זהים אחד לאחד לשירשור שהם פתחו, אנשים אחרים ממשיכים לשאול את אותה השאלה.

הינה דוגמא ממש טובה (מוטי הביא לי את המוזה בגלל זה התגובה שלי שם) http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=74355

תשמעו, אני לא מנסה להביא לנעילת השירשור, אבל זה כבר באמת מוגזם.

למנהלים, הועלתה פה טענה של VCluBBer שאולי נכונה ואולי לא נכונה, אך אני בהחלט מעוניין לשמוע תגובה.

אשנה את גישתה קצת.

מה קורה במצבים שמעלים שירשורים מהאוב ?

כמו למשל שרואים שירשורים של איציק על פרוייקטים שלו מ-2002 ומישהו החליט להקפיץ את הת'רד ולשאול שאלה כדי לחדד את הבנתו ? האם זה לא עדיף ? או שמא זה ילווה בנעילת השירשור ?

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...