Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קשה - פוקוס החדשה או מאזדה 3?

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 6652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

אבי ואני קבלנו עשינו עסקתצ טרייד אין עם יבואני מאזדה\פורד.

אנחנו בהתלבטות קשה אם לקנות מאזדה 3 חדשה 2006 או את הפוקוס החדשה 2006.

מאזדה זה מאזדה, ולא יעזור כלום לא תשמע דברים רעים כי "העדר לא טועה" (או שאולי כן?), ולעומתו הפוקוס החדשה אוטו אירופאי שמיוצר בספרד (האם לחשוש בגלל ארץ היצור?) והאם מישהו יודע באיזו ארץ הפוקוס הקודמת היתה מיוצרת?

לגבי רמת הגימור, שכחתי לציין, במאזדה רמת הגימור comfort ובפורד, ה-Trand line x, שהפורד באה מאובזרת ומהודרת משמעותית מהמאזדה פרט לגודל החישוק שבמאזדה גדול יותר.

ישבנו במאזדה וישבנו בפורד ואין ספק שהפורד מרווחת יותר, מיוחדת יותר, במילה אחת - אירופאית.

מבחינת ביצועים המאזדה עדיפה עם 105 כ"ס ותאוצה מאפס למאה ב-12.4 שניות לעומת הפורד, 100 כ"ס (מנוע נחות) ו13.7 שניות עצלות למאה.

אנחנו באמת לא יודעים מה לעשות ומצד אחד הפורד מציעה כל כך הרבה דברים שהמאזדה לא, אבל אין מה לעשות, כנראה שהמאזדה אמינה יותר בשלב זה כי רק דברים טובים אומרים עליה, ומצד שני, על הפורד לא אומרים דברים רעים וגם לא דברים טובים כי האוטו עוד חדש בארץ, בתול וחסר ניסיון.

אציין שמדובר ברכב חדש מהסוכנות תמורת הקורולה 2003 GLI פלוס ההפרש.

אגב, הפורד מגיעה עם בקרת שיוט, מערכת של סוני שקוראת גם mp3, שמונה רמקולים!, בקרת אקלים מפוצלת, חישוקי מגנזיום, גיר טיפטרוניק ועוד... אני מסתכל עכשיו על ההודעה וכנראה שנסחפתי קצת אבל כנראה זה מעיד על הדילמה שהמשפחה נמצאת בה. אז עם כל הלבטים - מה עדיף? האם ללכת עם האיכות של הפוקוס או על הביצועים של המאזדה?

אודה מאוד למגיבים.

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאזדה זה מאזדה, ולא יעזור כלום לא תשמע דברים רעים כי "העדר לא טועה" (או שאולי כן?), ולעומתו הפוקוס החדשה אוטו אירופאי שמיוצר בספרד

ורד הוא ורד הוא ורד.

אם "מאזדה זה מאזדה" הוא טיעון ענייני בשבילך, תחסוף כסף ותקנה חיפושית שנת 72.

"חיפושית שנת 72 זה חיפושית שנת 72".

תבדוק מה המשותף למאזדה 3 ולפורד פוקוס לפני שאתה מפרסם הודעות שמעידות על בורות בפורום רכב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לחם עם חמאה"

ביצועים אין בשניהן ,איכות יש בשניהן , מזדה שייכת לקונצרן פורד

הם חולקים מספר מכלולים וגם בסיס גלגלים אם אני לא טועה

לדעתי הפוקוס עדיפה ,אבל זה רק על בסיס טעם וריח . לאף אחת אין יתרון משמעותי ע"פ האחרת

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הייתי הולך על הפוקוס...יש לנו כרגע את הדור הקודם ונהנים מכל רגע(בהשוואה לרכב משפחתי ויותר מזה)

אמנם זה לא אומר כלום לגבי הדור הבא אבל ניחוש/ידע שמגיע מדבר על לא פחות מהקודמת

שמעתי משהו מזלזל בחיפושית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורד בוגרת יותר, מיושבת יותר. הנאה מנהיגה לא תמצא בה, בעוד ב-3 תמצא בכמות כלשהי. מבחינת ביצועים - שתיהן לא משהו, אבל המאזדה יותר טובה. אם הפוקוס יותר מאובזרת באותו המחיר ועשתה לכם את זה יותר - קחו אותה. היא בהחלט מכונית טובה, ולא תצטערו. מומלץ לעשות נסיעת מבחן בשתי המכוניות לפני הקנייה, בכל מקרה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני ממליץ על הפוקוס.

חיצונית לדעתי היא הרבה יותר יפה.

אתה תהנה לסוע עם טיפטרוניק כי מאוטמט נמאס מהר מאוד (לפחות לי)

מה גם שהמערכת היא תוסף משמעותי

כותרת: מנוע ממשיך לעבוד אחרי כיבוי

יש לי פיאסטה 88...

פיאסטה- המכונית היחידה שתסע גם בלי מנוע :smile:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת היא של סוני, דגם IN-DASH כחלק בלתי נפרד מהרכב, בנוסף, שמונה רמקולים שזה המון יחסית לרכב בקטגוריה של משפחתית ממוצעת, בכלל האבזור בפוקוס הוא מאוד חריג, איבזור של במוו או מרצדס, אני לא צוחק וככה חשבתי עוד לפני שהחלטנו לרכוש את הרכב.

אגב, מחר אנחנו הולכים לנסוע באוטו נסיעת מבחן ואז נחליט סופית.

נ.ב - המערכת של סוני קוראת אפילו MP3 ושמעתי אותה (לא על ווליום גבוה אמנם) אבל היא מאוד איכותית מהמעט ששמעתי, הרכב הנוסף ובעצם היחיד (בנוסף לפוקוס) בארץ שקורא גם MP3, הוא האופל אסטרה ספורט.

עוד משהו קטן, כאשר עוברים למצב ידני, ההאצה מאפס למאה משתפרת ולמשל יכולה במקום 13.6 שניות מאפס למאה, להגיע ב-11.5 למשל, מכיון שזה טיפטרוניק בעצם? (אל תרדו עליי אם שאלתי שאלה מפגרת, אני לא גאון הדור בתחום פשוט).

למישהו יש מושג היכן ייצרו את הפורד פוקוס הקודמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה היא באמת מאזדה (מה לעשות)ופורד זה באמת פורד.

אחרי נסיעה על שני הרכבים:

לדעתי האישית עולה הפוקס על ה-3 בכל הקשור לבחירת רכב משפחתי.

הפורד מרווחת מהמאזדה,מפוארת יותר (למרות שהגלגלים שלה קטנים יותר:-) )נוחה בצורה משמעותית מהמאזדה ובטוחה ממנה.

בניגדו לדעתו של רוני, לדעתי הפורד מהנה מאוד לנהיגה (יש לה עדיין הגה מדהים), ולא נופלת בהרבה מהמאזדה 3.

לגבי הביצועים:

קודם כל "אפס למאה" הוא מושג שכמעט ואין לו משמעות לגבי הקשור ליכולת המנוע.ובכל אופן, אם תערוך נסיעת מבחן תראה שלפורד ביצועים יותר מסבירים לשימוש היומיומי (בעיקר בשימוש בגיר הטיפטרוניק)בעיקר בהשוואה לרכבי 1.6 מקבילים.

בוא גם ניכנס לפרופורציה,למרות פער של שניה, עדיין לא מתחרה המאזדה ב WRX STI.בחיי היומיום ההבדל מהפורד יהיה זניח עד שולי.

למרות הכל, אתה ואביך חייבים לערוך נסיעת מבחן ולהחליט לבד.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך רועי, אתה אומר שההבדלים כמעט ובלתי מורגשים (אלא אם כן אתה במירוץ פורמולה 1).

יש לך מושג אולי את ארץ הייצור של הפורד פוקוס הקודמת? אני יודע שהחדשה מיוצרת בספרד, רציתי לדעת אם הדור הקודם גם היה מיוצר שמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שההאצה משתפרת ודרך אגב הפורד יחסית מהירה למשפחתיות.

לנו יש פוקוס 2002 1.6 אוטומטית. ואומנם הפתיחה שלה לא משהו אבל אם אתה נותן לחיצה אתה מרגיש כוח.

בהשוואה ליונדאים (אקסנט החדשה,סונטה לנטרה וכו') ומכוניות באותו קטגוריה שאתה מרגיש הם לא סוחבות וכאילו מישהו מאחורה דוחף אותך.

כותרת: מנוע ממשיך לעבוד אחרי כיבוי

יש לי פיאסטה 88...

פיאסטה- המכונית היחידה שתסע גם בלי מנוע :smile:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה היכן מייצרים את הרכב?

ספרד זאת לא מדינת עולם שלישי.

גם VW (והאוטו שלי בפרט) ,מייצרת שם לדוגמא.

גם אני הייתי הולך על הפוקוס במקרה זה.

מיותר לציין שחובה ללכת על גרסת 5 הדלתות כי ה4 פשוט מכוערת (כמו הקודמת)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הרוב חושבים ההיפך. גם לטעמי גרסת ה-5 דלתות מתוחה מדי כלפי מעלה, התחת בולט מדי, חסר צורה וזרימה בצורה.

תשכח מה-5 דלתות...תתבונן מקרוב על התחת שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רק 2 אלה?

יש לכם מניות בדלק מוטורס?

יש אופציות לא פחות טובות (ולטעמי טובות יותר), כמו הסיטרואן C4, הרנו מגאן 2 או טויוטה קורולה.

תעשה נסיעת מבחן עליהן ותחליט.

דרך אגב, על המזדה שמעתי לא מעט דברים רעים, בעיקר על ביצועי המזגן שלה, שלא מספיקים בקיץ הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מחליפים קורולה GLI חדשה כמעט, שנת 2003... אילולא היא לא היתה עושה בעיות לא היינו מחליפים.

פעם באה תקרא את ההודעה מההתחלה ועד סופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל טיפטרוניק יש גם במאזדה 3 אז לכל אלו שבוחרים בפוקוס בגלל טיפטרוניק אל תתטעו אחרים

חוץ מזה מה זה הקטע הזה שנמאס מהאוטומט יש בפוקוס טיפטרוניק?

נמאס לך מאוטומט תקנה גיר רגיל ותהנה יותר זה הרי מגוחך להגיד למי שקונה אוטומט יש לך טיפטרוניק הרי חצי מהקונים בכלל לא יודעים מה לעשות עם זה

חוץ מזה שלדעתי אם מאזדה 3 או פוקוס אז רק 2 ליטר

לפחות עדר אבל שיהיה קצת נושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...