Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פניה לדני לוי בנושא ספורט מוטורי עממי

חנרו
שימו לב! השרשור הזה בן 6912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע אם הנ"ל מבקר לפעמים בפורום, אני מקווה שכן.

אני רוצה להגיב על דברים שאמר דני לוי בדיון האחרון בועדת הכלכלה של הכנסת בנושא חוק הנהיגה הספורטיבית.

למי שלא מכיר, בחוק המוצע לא נכללה אפשרות להשתמש ברכב שימוש כפול - גם לתעבורה וגם למירוצים, ולקראת הדיון הועדה הועלו הצעות שונות לתיקונים בחוק שיאפשרו זאת.

כאשר נידון הנושא בועדה, אמר דני לוי את הדברים הבאים:

"למכונית אסור להנפיק רישיון דואלי, ואני אומר זאת מתוך אחריות מלאה. זאת למרות שהשינויים המבוצעים בתוך הרכב הם לטובתו של הנהג. אני ממליץ לחברי הוועדה שלא לקבל את הרעיון, לפיו רכב מירוץ יקבל רישיון דואלי."

למי שלא הבין, הנ"ל מתנגד לאפשר מתן רשיון תעבורה לרכבי מירוץ, או לאפשר לרכבים בעלי רשיון כזה להתחרות באופן גורף. (לאופנועים דרך אגב, הוא חושב שלא צריכה להיות מניעה לדואליות)

הוא מנמק את דעתו בכך שאין בזאת צורך - הוא מתבסס על כך שינתן פתרון יעודי לימי מסלול (שאינם תחרותיים בהגדרה) כדי שאפשר יהיה להשתמש בהם ברכבים בעלי רישוי לתעבורה, ומניח שלמעט מקרה זה, אין שום מצב בעולם בו ירצה אדם להתחרות עם הרכב בו הוא משתמש ביום יום.

ובכן דני לוי אתה טועה. אתה כנראה מעולם לא שמעת על המושגים "ג'ימקאנה", "Club Racing", "סלאלום", ועוד מגוון של תחרויות של ספורט מוטורי עממי. כן, עממי!

ואני אביא כאן ציטוט נוסף של דני לוי כדי להבהיר את דעתו לגבי זכות הקיום של הספורט המוטורי העממי:

"כבר נגיע לספורט העממי. אנחנו מדברים על ספורט מוטורי תחרותי. לשמו הוקם החוק הזה. ספורט עממי לא דינו בבית ספרנו. ספורט עממי הוא חשוב מאוד - וכספורטאי תחרותי אני חושב שצריך להיות ספורט עממי - אבל לא בבית ספרנו."

ובכן דני לוי, יש דבר כזה ספורט מוטורי עממי! כן בבית ספרנו.

בכל העולם מגיעים אנשים ל"מרוצי מועדון", עם מכוניות הכביש שלהם, ומתחרים על מסלול המירוצים.

ג'ימיקאנות קיימות בעולם וגם בארץ, ומאפשרות כמעט לכל אחד להתחרות.

ואתה, שרוצה לעמוד בראשנו, ולייצג את קהל חובבי הספורט המוטורי כראש ההתאחדות, קם בפני הועדה ומנסה לגדוע את הענף הזה של הספורט המוטורי? למי שלא יכול להרשות לעצמו להחזיק 2 אימפרזות ופיג'ו אחת או שתיים מוכנות לראלי, לא מגיע לקחת חלק בחגיגת הספורט המוטורי?

דני, אני מבקש ממך, שבדיון הבא, תחזור בך ותייצג נאמנה את כל הציבור שטענת בועדה שעומד מאחוריך, ולא רק את בעלי האמצעים.

קישור לפרוטוקול הועדה לכל מי שמעוניין לקרוא:

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/kalkala/2005-03-14-01.html

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אף אחד לא יכול להגיד עלי שאני חבר של דני לוי, תומך בו, או מעודד את דעותיו. אבל בעניין זה אני מסכים איתו לחלוטין.

רכב רגיל אסור שיעלה על מסלול גם לא ביום מסלול.

אני אסביר, תארו לעצמכם שילד עם 205GTI ללא קשתות ומיגון יתהפך על מסלול ויהרג - למחרת אין ספורט מוטורי בארץ הקודש. ועכשיו תארו לכם מצב הפוך - אותו ילד עם אותה GTI עם קשתות ומיגון - נוסע על הכביש ופוגע ברכב אחר - בגלל שינויי המבנה והקשתות וחיזוקי השלדה של ה GTI נוסעי הרכב הנפגע נפגעים קשה יותר או נהרגים - למחרת משביתים את כל רכבי המירוץ בארץ הקודש.

לפיכך, יש מקום להפרדה - רכבי מירוץ יהיו ממוגנים ומסודרים ויעלו הרבה כסף (אין מה לעשות) ויסעו רק במירוצים מוסדרים ולא ביום יום. רכבים רגילים - לא יעשו מירוצים.

ג'ימיקאנות יוכלו להעשות - נעשות היום ועקרונית יוכלו להעשות גם בעתיד. - ג'ימיקאנות שגולשות למשהו שדומה למירוץ במסלול לטעמי פסולות. הנזק והסיכון רבים מהתועלת.

מי שירצה להתחרות יצטרך להתחיל בקטגוריה נמוכה ב 30000 ש"ח +-. יהיה טוב - ימצא ספונסר - לא יהיה טוב - ישאר עם ה"גרוטאה" שלו. מי שירצה ג'ימיקאנות, נהיגה מתקדמת, מגרשי החלקה - גם זה יהיה. מי שירצה להתנסות ביום מסלול - ישלם כמה מאות שקלים ויעשה את זה על רכב מתאים שכור וממוגן כראוי.

בעניין האופנועים אכן זה שונה - אופנוע לא נושא מיגונים שעלולים לפגוע במישהו אחר בתאונה ולכן לטעמי אופנוע מסלול יכול לנוע גם על כביש - לפי חוקי התנועה.

גם אני, כמו דני (ולא בטוח שמאותן סיבות) נגד רישיון דואלי לרכבים!

אלון

נ.ב..

למיטב הבנתי - החוק די מוכן לקריאה שנייה ושלישית. שינויים והוספות בועדות השונות והכנסת אלמנטים חדשים עלולים לעכב קריאות אלו ואולי לדחות שוב בהרבה זמן את החוק. החוק שישנו ישנו - זה הרע במיעוטו - הטוב במירבו (כל אחד לפי דעתו) - זה מה יש כרגע - עם זה צריך לנצח.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ןמה אם להגדיר קטגוריות?

לשמשל רכב לשימוש דואלי יהיה חייב בקשתות, בלמים משופרים וכו' אבל יאסר עליו להתקין קורות חיזוק.

ברגע שישנן קורות חיזוק - הרכב יחשב כרכב מירוץ בלבד?

כל הציוד למכירה!

Clarion | Morel | JL Audio | Helix | Custom Crossovers | Custom Silver RCAs

<< FF

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול להגיד שאני חבר של מישהו, ואולי בגלל זה אני לא ממש מבין מה אומר אלון. אבל אשמח אם יסבירו לי פעם נוספת. רק לפני שמסבירים, בבקשה להוציא מהלקסיקון - אם לא אכפת - את האיום "למחרת אין ספורט מוטורי". מדובר בחוק לכל דבר ועניין, ולא באיזו החלטה הזויה של בעל שררה.

ואם בכל זאת, למה לא מזהירים כי מוות במהלך מירוץ (מה לעשות, קורה) עשוי אף הוא לגרום לביטול החוק? ואם כבר, סתם מתוך סקרנות, כמה אנשים נהרגו במהלך "יום פתוח" על מסלול כלשהו בעולם, אחר שהתהפכו במכונית ללא קשת מיגון ומערכות ייעודיות אחרות? ועל כמה תאונות שמעת, בהן רכב שעבר התאמה למסלול פגע ברכב אחר וגרם לאובדן חיים, בגלל שינויי מבנה?

מצטער, לפחות בינתיים זה נשמע כמו טיעון לא ממש משכנע. כזה שמזכיר במידה מסוימת את הסיבות למוות המצער של המירוצים לפני שני עשורים.

אגב, 30,000 שקל בערך כרף כניסה למירוצים בקטגוריה נמוכה, כמה מאות שקלים להתנסות ביום מסלול. תגיד, יש גם הערכה לקטגוריה בינונית ומחיר לקבוצות מאורגנות על אותו מסלול?

נ.ב עכשיו ראיתי את התוספת, שמבהירה דבר או שניים. מצטער אלון, אבל ויתור על הכנת חוק שיסגור קצוות בעייתיים ויתקן את הטעון תיקון, רק כי זה יקח עוד זמן? זה מה שיש ועם זה צריך לנצח? מי בדיוק ינצח? בעלי המכוניות המוכנות זה מכבר? שוב צר לי, אבל זה נשמע כמו טיעון לא ממש רציני, בהתחשב בשנים הארוכות שנדרשנו להמתין בכל מקרה. לי דווקא נשמע די הגיוני להמתין עוד מספר חודשים כדי להשיג לא את הרע במיעוטו, אלא את הטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה מאוד מרגיז. תסביר לי איך זה שבכל העולם זה מקובל ופה זה לא יהיה? מה שאני יכול להבין פה מהדברים שלך שאתה נגד שיפור מכוניות אלא אם כן זה רכב רק למרוצים ולא חוקי לנסיעה בכביש ציבורי?

אני מאוד מקווה שהאנשים בממשלה לא חושבים כמוך אחרת רק מי שיש לו כסך להחזיק שתי מכוניות יהנה מהחוק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדון הלל היקר - אתה יכול להיות ציני כמה שאתה רוצה...

כן, כבר היום יש מחיר לקבוצות - תפנה ליובל מלמד - ספארקו או למסלולים של ראם סמואל.

כן, כבר היום ב 30000 ש"ח ניתן להכין רכב בסיסי למירוצי ספרינט. אם אתה מעוניין אתה יכול ליצור קשר איתי - יש לפחות שלושה נהגים שאני מכיר שנכנסו לתחום בסכום הזה ועושים בו תוצאות לא רעות בכלל בקטגוריה שלהם.

בדיוק את שאלות הסטטיסטיקה שאתה מעלה - גם הועדה תעלה. יבואו מומחים - בעד ונגד - החוק יגיע לקריאה שניה ושלישית כשהנין שלי ושלך עוד יתווכחו מי אשם בזה!

רכב מירוץ - לא יכול לנוע על כביש ביום יום. נקודה. קשתות התהפכות מסוכנות בתאונה לרכב אחר שנפגע מהם. גם ראש הנהג יכול להתפוצץ מהקשת הזו אם הוא ללא קסדה - ואולי אתה מציע שביום יום הילד עם ה GTI הדואלית יסע עם קסדה בכביש - בקיץ - בחורף - כשהוא קופץ למכולת. לא נראה לי שאתה מבין על מה אתה מדבר.

אני הראשון שבעד שהספורט הזה יהיה עממי אבל לא במחיר של עיכוב החוק ולא המחיר של נפגעים מיותרים.

אכן אדון הלל פוסק - לפני שאתה פוסק - אולי תלמד את הנושא.

מה שאתה אומר זה מאוד מרגיז. תסביר לי איך זה שבכל העולם זה מקובל ופה זה לא יהיה? מה שאני יכול להבין פה מהדברים שלך שאתה נגד שיפור מכוניות אלא אם כן זה רכב רק למרוצים ולא חוקי לנסיעה בכביש ציבורי?

אני מאוד מקווה שהאנשים בממשלה לא חושבים כמוך אחרת רק מי שיש לו כסך להחזיק שתי מכוניות יהנה מהחוק הזה.

אתה רשאי להתרגז - מדינה חופשית.

אני אכן נגד שיפור מכוניות - זה גם לא חוקי בהרבה מקומות בעולם - תקנים וכו' עיין ערך קאמשאפט חם.

רכב משופר - צריך להיות משופר קודם כל בטיחותית - להבחן על ידי מומחים לעבור מבחני עמידות ובטיחות. כמה 205 GTI משופרות יש בארץ שהבטיחות שלהן שואפת ל 0.

אני נגד שיפורים לא חוקיים.

רוצים חוק לשיפורים - רוצים ימי מסלול.

תתארגנו - תוציאו כסף מכיסכם, תבנו לכם לובי - ואחרי שיעבור החוק - בלי שתתקעו אותו בדיונים מיותרים על השאיפות שלכם - תממנו מכיסכם תיקון לחוק שיאפשר לכם להיות אירופה. אנחנו לא אירופה - ויש תהליך ארוך שצריכים לעבור עד שנהיה.

רומא לא נבנתה ביום אחד.

אלון

ד.א.

אני עוד לא ראיתי באירופה - וחייתי בה 3 שנים (ספרד,צרפת,גרמניה,אנגליה,שוודיה ועוד) - רכב עם קשתות התהפכות נוסע על הכביש ביום יום. רק הסכנה שבאיבוד שליטה, ראש הנהג יפגע ברול באר בלי קסדה מעוררת בי חלחלה - ואת זה אני אומר בתור אחד שחטף כמה פעמים רול באר בראש עם קסדה - לא נעים.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציניות? לא ממש. הייתה בדיחות דעת מסוימת שטעית בפירושה.

לא יודע על מה אני מדבר? שאלמד את הנושא קודם? טוב, אתה צודק. אני די חדש בתחום, אין לי מושג בספורט מוטורי ובמירוצים. חבר שלי סיפר לי על זה, אז העליתי שאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא משמיץ - אם אתה מבין ויש לך אכן ניסיון בתחום - אז אולי תסביר איך רכב עם רול באר יכול לנוע ביום יום על הכביש - את זה אני רוצה באמת ללמוד ממך....

(תחייב את נהג הרכב בקסדה?)

אלון

ועוד דבר, אל תהיה דמגוג - איפה ראית בהודעה שלי חרפות, כעסים או השמצות?

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, בוא נראה. ב-1986 נהגתי באלפא GTV מוכנה למירוצי מסלול ברחובות אמסטרדם בדרך למכולת. בתחילת שנות ה-90 נהגתי בבלגיה ובגרמניה בדרך לסופר-מרקט עם 309 16V מוכנה למירוצי ראלי. כחוק, בלי קסדה. אני מתאר לעצמי שזה הרבה פחות מהניסיון שיש לך, אבל היי, לפחות קצת יש לי.

רגע, לא כעסת ולא השמצת? מצטער, טועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון מה בדיוק רע בימי מסלול?

בכל העולם עושים את זה,יש פיקוח על מסלולים זה לא כמו בכביש ציבורי.

אני בטוח שמסלול צריך לעמוד בתקנות מסויימות ויש בו פיקוח על הנעשה במסלול.

אף אחד לא צריך למות במסלול יום,זאת סתם הגזמה,אני רוצה לבוא עם הרכב הפרטי שלי ולהינות קצת ,מה שאני לא יכול לעשות בכביש ציבורי,זה כל הקטע בימי מסלול לנצל את הפוטנציאל של הרכב שלך בצורה חוקית.

אין לי כסף וגם אני לא מעוניין לבנות רכב מירוץ,אבל אני כן רוצה להינות קצת,זה לא מזיק לאף אחד ולא אמור להזיק אף אחד,קודם תבוא עם מחקרים מהעולם וסטטיסטיקות על הרוגים במסלולי יום אחרי זה נדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, בוא נראה. ב-1986 נהגתי באלפא GTV מוכנה למירוצי מסלול ברחובות אמסטרדם בדרך למכולת. בתחילת שנות ה-90 נהגתי בבלגיה ובגרמניה בדרך לסופר-מרקט עם 309 16V מוכנה למירוצי ראלי. כחוק, בלי קסדה. אני מתאר לעצמי שזה הרבה פחות מהניסיון שיש לך, אבל היי, לפחות קצת יש לי.

שניה זה שנהגת כל הכבוד...

אתה לא עונה אבל לשאלה...

האם רכב עם קשתות התהפכות או שיפורים אחרים שנועדו למסלול, מסוכן יותר לנסיעה על כביש ציבורי מבחינה בטיחותית לנוסעי הרכב ולרכבים האחרים או שמא הוא זהה מבחינה זאת לאותו דגם בלי אותם שיפור מסלול?

דרך אגב גם אני נגד זה שיאפשרו לרכבים רגילים לצאת להתחרות במסלול... הרי במקרה של תאונה זה בדיוק כמו בכביש, אין אמצעי הגנה יעודיים למסלול...

שלא לדבר על זה שאלו שיעלו על המסלול לא בהכרח יודעים הרבה על נהיגה או כיצד לצאת ממצבים שונים...

כלומר לי לא ממש איכפת מהם, פשוט חבל על המשפחה שלהם אחרי זה, בנוסף יכולים לצוץ על ענייני התביעות והפיצויים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנצלותך מתקבלת...

:wink:

ועם כל הניסיון שיש לך אתה חושב שזה טוב. אני נהגתי בגרמניה ב CBR בלי קסדה - זה עושה אותי גבר או חכם? זה אומר שזה טוב?

אם מישהו היה נכנס בך מהצד והיה מעיף את הראש שלך על הרול באר שנינו לא היינו מנהלים את הויכוח על החוק הזה היום. זו ידידי עובדה. לא כל מה שטוב לגויים טוב לנו. לסוע ברכב מירוץ על כביש ביום יום - זה בטח לא טוב. לא לנהג, לא לרכב ולא לסביבה.

בקיצור - גם אם כל ניסיונך - לא שכנעת אותי. בטח אתה לא נותן מענה לטענה שזה יעכב את החוק - ההתאמות והשינויים שאתה כל כך רוצה.

גם בועדה טענו שניתן יהיה לבצע אח"כ התאמות ותוספות לחוק.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה בדיוק נסעת באנגליה אבל יש שם מכוניות חוקיות לכביש שבארץ אם היו עוצרים אותם בוחני רכב אני מתאר לעצמי שזה היה מגיע לחדשות. מכוניות שיש להן הרבה יותר מרק כלוב התהפכות. פשוט הן עומדות בכמה בדיקות שעושים להן כמו למשל שיש לאוטו אורות וכו'.

אם כל הכבוד לדאגה שלך לבריאות שלי גם סיגריות יכולות להרוג ולא ראיתי שאוסרים את זה בכל העולם.

יש יותר סיכוי שכלוב התהפכות יציל את החיים שלי מאשר יהרוג אותי!

ובטענה שלך "לא כל מה שטוב לגואים טוב לנו"...אני רק אגיד שנכון שבארץ תעשיית הרכב היא מהמתקדמות בעולם ואתה יכול ליקבוע עובדות שבחו"ל כניראה עדיין לא יודעים. :?

במקום לעסוק בכל החקיקות האלה שיעתיקו חוקים קיימים ממדינות שיש להן "קצת" יותר נסיון מאשר לשרים בממשלה ולכל "מהנדסי הרכב המהוללים וכל כך ידועים" בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון מה בדיוק רע בימי מסלול?

בכל העולם עושים את זה,יש פיקוח על מסלולים זה לא כמו בכביש ציבורי.

אני בטוח שמסלול צריך לעמוד בתקנות מסויימות ויש בו פיקוח על הנעשה במסלול.

אף אחד לא צריך למות במסלול יום,זאת סתם הגזמה,אני רוצה לבוא עם הרכב הפרטי שלי ולהינות קצת ,מה שאני לא יכול לעשות בכביש ציבורי,זה כל הקטע בימי מסלול לנצל את הפוטנציאל של הרכב שלך בצורה חוקית.

אין לי כסף וגם אני לא מעוניין לבנות רכב מירוץ,אבל אני כן רוצה להינות קצת,זה לא מזיק לאף אחד ולא אמור להזיק אף אחד,קודם תבוא עם מחקרים מהעולם וסטטיסטיקות על הרוגים במסלולי יום אחרי זה נדבר.

אני לא נגד ימי מסלול - להפך. רק לא עם רכב דואלי למירוץ. תבוא עם הרכב הפרטי שלך - לבד על המסלול (לאימון!!! לא יום מירוץ!!!). אין (לפחות אני לא מכיר) מקומות בהם עושים מירוצים בימי מסלול עם רכב רגיל - בשום מקום בעולם.

יתקן אותי מי שיודע אחרת. - אם יש זה פשוט לא בטיחותי.

תבוא עם רכב רגיל, תעבור הדרכה, תדריך, תסע להתאמן על המסלול כמה שאתה רוצה - בלי לסכן אף אחד. אבל המסלול צריך להיות מסודר ובטוח ומאושר. לא עכשיו, לא בחוק הזה. תנו לו לעבור - אח"כ יהיה קל יותר להוסיף תוספות. למה לעכב היום.

אלון

1. אין שום חוק מירוצים בשום מקום בעולם - לידיעתך - אז אין מה להעתיק. (למעט חבל ארץ רחוק באוסטרליה למיטב הבנתי).

2. אני לא דואג לך - אני דואג לי - הרול באר שלך עלול לקבור אותי כשחס וחלילה נפגש.

3. התהפכת פעם עם רול באר - לא, כי אני לצערי, כן. כמה שאתה רתום טוב - הראש נחבט חזק חזק - אם תתהפך עם רול באר בלי קסדה - הוא לא יציל אותך - הוא יהרוג אותך - כנראה.

אלון

ועוד דבר -

כנס לפורומים בריטיים ותסתכל על תמונות של רכבים משופרים ממפגשים - לכולם מחקו את המספר בתמונות - למה, כי גם שם לא הכל חוקי.

לא מכיר מקום בעולם (וזה כולל את אירופה - היא בעולם לידיעתך) שמותר לשתול ב 205GTI 1.6 מנוע טורבו 240 כ"ס. אולי אתה רוצה להאמין שבאנגליה מותר... אבל - גם שם אסור.

ייתקן אותי מי שיכול להוכיח אחרת.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

205CTI צודק!

אל תחשבו שהרול באר בטוח ועושה את האוטו שלכם בטוח בהרבה אלא תחשבו שזה מוריד מהבטיחות לש רכבים אחרים כי האוטו שלכם חזק יותר ובמקרה של תאונה הרכב שנכנס בכם/נכנסתם בו יפגע יותר מאשר תאונה מאוטו רגיל.

אני ממש לא רוצה שמישהו עם חיזוקי שלדה יכנס לי בדלת ובמקום שהרכבים יתפרקו ויפרדו האוטו עם החיזוקי שלדה יכנס לתוך הרכב ויקרע את הנהג, כמו איל ניגוח.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...