Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רפידות בלם לרפידות משופרות(אולי גם דיסקים)

FifthGear
שימו לב! השרשור הזה בן 6947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקל לרכוש רפידות ברקס משופרות (omp,sparco,ferodo) ואולי גם דיסקים.

האמת- אני לא יכול לאמר שאני לא מרוצה מהבלימה בhgt ולא רק אני התרשמתי כך.

לרכוש רפידות משופרות זה יחסית זול ..אבל הדיסקים המשופרים יקרים.

מה הניסיון שלכם עם רפידות משופרות על דיסק רגיל-מקורי/תחליפי?

היום יש לי remsa וכאמור די מרוצה.

במחסן יש לי רפידות ateשמחכות להחלפה.

כרגע מבחינת בלימה משופרת ניסיתי את נוזל הבלימה מוטול 600 ריסיינג שהוחלף לטובת ate.

יש לי צינורות איוורור משורשרים מקידמת הרכב אל הקליפרים עצמם סתם לכיף.

תודה

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איזה רכב יש לך?

המממ....בוא נראה....

הכינוי שלו זה puntohgt ובהודעתו הוא טוען ש: "האמת- אני לא יכול לאמר שאני לא מרוצה מהבלימה בhgt ולא רק אני התרשמתי כך."...

נראה לי שיש לו....

:idea:

פונטו HGT !!!!!!!!!!!!!

גאוני !!!!

:mm_tongue:

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבעל הרכב המסתורי :lol: -

הרפידות הן החלק שממלא את מירב התפקיד בבלימה, לדיסקים מחורצים ומחוררים למיניהם תרומה כ"כ קטנה לנושא עד כי במקרים רבים היא אינה משמעותית... אולי טיפה במקרה של דיסקים מחורצים בתנאים רטובים... הנשיכה הראשונית שלהם תהיה טיפה'לה יותר חזקה, אבל ממש ממש ממש מעט יותר.

אין שום צורך בדיסקים "משופרים", הדבר היחיד שהם עושים באמת טובים זה להוריד לך משקל........ בארנק.

הייתי ממליץ על דיסקים מקוריים ולא תחליפיים אלא אם אתה מוצא דיסקים תחליפיים של Brembo (חלקים, לאו דווקא מחורצים/מחוררים) שהם באותה רמה ואולי אפילו טיפה יותר טובים מהמקוריים... הרבה דיסקים תחליפיים אחרים מיוצרים ממתכות שאחוז הפחמן בהם נמוך מה שהופך אותם לחלשים יותר ויגרום להם לשחיקה בקצב גבוה יותר.

נוזל הבלימה הכחול של ATE הוא מצוין ומומלץ בחום, אני גם כן משתמש בו במיאטה שלי עד היום בלי שום תקלות או מקרי התחממות בנסיעת מסלול (!) כבר ארבע שנים.

הנוזל של מוטול הוא אכן טוב אבל לא הייתי ממליץ עליו למכונית כביש נורמלית בשום מקרה שכן הוא סופח מים הרבה יותר מהר ואורך החיים שלו יותר קצר באופן משמעותי... אחלה נוזל, אבל לא בבית סיפרנו.

פעם ראשונה שאני שומע שצינורות בלם שזורים הם "סתם בשביל הכיף", עד היום חשבתי שהם טובים לחידוד הרגש בבלימה :-P.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מוטי, חידדת את תחושת בטן שלי.

אותם צינורות שאני מדבר בהם- אלה צינורות לקירור(!) לא צינורות מסוככים לנוזל הבלימה- דבר די מיותר לכשעצמו...

מקדמת הרכב הרצתי 2 צינורות בקוטר הגדול ביותר שיכולתי (6 ס"מ לערך) עד למצב שהוא עומד מול הקליפר.

צריך לציין שבטמבון שלי נתתי את הדעת על נושא הקירור של הקליפרים ולכן (וגם ליופי) יש שם פתחי כניסה צידיים שנתרמו מרובר 216 ושימשו גם בה כפתחי כניסה לאוויר לצורך קירור הקליפרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רענון נוזל הבלימה למוטל 5.1 , רפידות OMP רואווד ספורט , וצינורות בלימה מסוככים לדעתי יעשו את העבודה...

בכל מקרה- אני מתכווון להתקין את הסט אפ הזה בקרוב מאוד, במקרה של הרכב שלך הייתי עושה מחקר יותר מעמיק ומנסה למצוא רפידות ברמה יותר גבוהה מה OMP , אולי של פרודו או משהו ...

אחרי שתעשה את כול אלו, אם הבלימה לא תספיק לך תעבור לקוטר גדול יותר של דיסק מחורר מחורץ, זה יספיק.

אני דווקא התרשמתי לטובה מהבלמים ברכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן חן

לי יש רעיון אחר אולי...

קליפרים של פיאט קופה שאולי ידרשו מתאמים.

כמובן עם הדיסקים...

רעיון לא קל אבל אולי ניתן ליבא מאנגליה במחיר סביר שהרי למיטב ידיעתי אין מכס על חלקי בטיחות.

אתה צודק שהרכב בולם טוב אבל אני מחפש עוד..תמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מוטי, חידדת את תחושת בטן שלי.

אותם צינורות שאני מדבר בהם- אלה צינורות לקירור(!) לא צינורות מסוככים לנוזל הבלימה- דבר די מיותר לכשעצמו...

מקדמת הרכב הרצתי 2 צינורות בקוטר הגדול ביותר שיכולתי (6 ס"מ לערך) עד למצב שהוא עומד מול הקליפר.

צריך לציין שבטמבון שלי נתתי את הדעת על נושא הקירור של הקליפרים ולכן (וגם ליופי) יש שם פתחי כניסה צידיים שנתרמו מרובר 216 ושימשו גם בה כפתחי כניסה לאוויר לצורך קירור הקליפרים.

60 שניות על קירור של הבלמים -

הקליפרים לא זקוקים לקירור.

הדיסקים כן זקוקים לקירור במידה ואתה נוהג בצורה מאוד אגרסיבית.

הדיסקים הקדמיים שלך הם מאווררים.

אם יש לך אפשרות לקחת או לצרף תמונה של הדיסק הקדמי אני יכול להראות לך בדיוק איך לקרר אותו ביעילות, כשברוב המקרים הקירור הטוב ביותר יהיה מלהזרים את האויר למרכז הדיסק.

במידה ואתה לא נוהג בצורה מאוד אגרסיבית הקירור הוא לאו דווקא מועיל.

אילו היו 10 שניות על קירור בלמים (שיקרתי :-P!).

צינורות שזורים תורמים מאוד לרגש בבלימה, מהבחינה הזו הם לא מיותרים כלל וכלל.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רענון נוזל הבלימה למוטל 5.1 , רפידות OMP רואווד ספורט , וצינורות בלימה מסוככים לדעתי יעשו את העבודה...

בכל מקרה- אני מתכווון להתקין את הסט אפ הזה בקרוב מאוד, במקרה של הרכב שלך הייתי עושה מחקר יותר מעמיק ומנסה למצוא רפידות ברמה יותר גבוהה מה OMP , אולי של פרודו או משהו ...

אחרי שתעשה את כול אלו, אם הבלימה לא תספיק לך תעבור לקוטר גדול יותר של דיסק מחורר מחורץ, זה יספיק.

אני דווקא התרשמתי לטובה מהבלמים ברכב שלך.

חוכמת האינטרנט מכה שוב.

מה הופך את נוזל הבלימה של מוטול ה-5.1 ליותר טוב מזה של ATE?

מה הופך בלמים בקוטר יותר גדול ליותר טובים בשביל ידידינו בעל הפונטו?

מה הופך בלמים מחורצים ומחוררים ליותר טובים בשביל ידידינו בעל הפונטו?

תשובות ענייניות בבקשה, לעבודה.

מוטי.

אגב, OMP הם יצרנים של ציוד בטיחות למירוצים כמו סרבלים חסיני אש, כפפות, מושבים וכו'... אין להם מפעל לייצור רפידות בלם. מי מייצר בשבילם את הרפידות ומה הופך אותן למומלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן חן

לי יש רעיון אחר אולי...

קליפרים של פיאט קופה שאולי ידרשו מתאמים.

כמובן עם הדיסקים...

רעיון לא קל אבל אולי ניתן ליבא מאנגליה במחיר סביר שהרי למיטב ידיעתי אין מכס על חלקי בטיחות.

אתה צודק שהרכב בולם טוב אבל אני מחפש עוד..תמיד.

למה להרוס משהו טוב בכוח???

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה מי מייצר..

אגב..לא יזיק לי דיסקים גדולים וזה גם אפשרי- דיסקים של קופה שמצריכים גם את הקליפרים.

זה רחוק אין לי את הזמן לזה ברגע זה ולא תקציב.

רפידות אולי אשקול כי בכ"ז צריך לשפר את הבלימה מעבר לנוזל בלימה ואיוורור בסיסי.

ושוב חזרה לענייןomp-

יש בארץ גם את ספארקו(מי מייצר להם?) ויש את פרודו והאחרונים כבר קנו להם שם עולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

דיסקים גדולים יותר לא יתנו נקודת בלימה רחוקה יותר של הקליפרים פלוס שטח חיכוך גדול יותר?

חוץ מזה, דיסקים גדולים נראים טוב על הרכב, אבל אנחנו מדברים פה על שיפור הבלימה. :)

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בעצם קליפרים של חברות שונות למינהן(על אלו שאתם מדברים) עוזרים בעצם לבלימה? האם הם עושים הבדל גדול? והאם הם באים בגדלים זהים לאלו שיש ברכב המקורי? ואם לא אז זה בעיה להתאים אותם לרכב במידה והם גדולים מהאורגינל?

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...