Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אני יכול לדרוש עלות שעתית עבור עבוד במוסך?

שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מעט נתקלתי במוסכים עם השלט עלות שעת עבודה כ220+ מע"מ.

טיפולים רבים אורכים כחצי שעה ומחייבים עליהם 250-300 שקלים אם לא יותר.

האם מותר לי לתעד את אורך הטיפול, ולדרוש כי אחויב לפי העלות השעתית?

זה מרגיש כמו במונית שמקבלים את האפשרות לבחור בהצעת מחיר או הפעלת מונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיוב הוא לפי זמן עבודה כפי שקבע יצרן הרכב - גם אם זמן העבודה בפועל הוא יותר קצר או יותר ארוך.

כלומר יצרן הגדיר עבור טיפולים\תיקונים מסוימים כמה זמן הם אמורים לקחת ועל פי זה מחייבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. תקרא באוטודאטה רשום כמה זמן היצרן הגדיר לכל מטלה.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לך לתעד. אתה יכול לבקש משופט לאחר שתראה לו שאם, למשל, עבודה ארכה חצי שעה במקום שעה, משהו בעבודה לא היה תקין.

אתה לא. המוסך לא מחייב לפי שעת עבודה, אלא לפי שעתון יצרן. היצרן תימחר את העבודה לפי שעות ומגלם בתימחור זה: תקורה ניהולית, עבודה של יותר מאיש מקצוע אחד והתקורה הנלווית לזה, מורכבות הטיפול וכדומה.

גם עקירה אצל רופא שיניים עולה אותו הדבר בין אם היא נמשכת דקה או שלושים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקורה ניהולית ומורכבות הטיפול כלולים בעלות שעה ובמחירון העבודה. את זמן העבודה והתקורה הנלווית לזה של יותר מאיש אחד יחשב בקלות השופט. יבוא בעל המוסך ויסביר לשופט איך הוא ביצע את העבודה על פי הוראות היצרן ולמה מגיע לו תשלום על שעה שלמה אם תיעוד מראה על חצי שעה. 5 -10 דקות פחות יהיה אולי סביר לשופט אבל לא נראה לי שיותר מכך.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעולה שמתבצעת ברכב מחוייבת על פי שעתוו יצרן.אין למוסך כל אפשרות לחייב זמן עבודה יותר גדול מהשעתון.ולשאלתך.אם העבודה על החלפת רצועת תזמון ארכה שעה מעבר לזמן השעתון אז תהיה מוכן לשלם עבורה??.שעתון יצרן נועד להגן על הלקוח שמטפל במוסך יבואן.בשאר המוסכים ניתן להתמקח על המחיר ולקבל מחיר הגון.יש עוד מרכיבים שמשוקללים בשעתון היצרן ולא ארחיב בנושא.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיעוד שלך לא שווה כלום, אלא אם אתה עומד מול הרכב ומתעד מה נעשה ועל ידי מי בכל דקה ודקה. אחרת יתכן (כפי שכבר נכתב) כי העבודה בוצעה על ידי יותר מעובד אחד בו זמנית, או שהעובד/ים יצא/ו להפסקה באמצע העבודה, וכו׳.

את כמות העבודה נטו שהושקעה בטיפול, במונחים של עובד יחיד, לא כ״כ קל לכמת. כאמור, זה דורש הרבה מעבר למדידה סתמית של הזמנים, אלא מעקב ותיעוד מדויקים של העבודה הנעשית בכל רגע.

That said, גם לי לפעמים נדמה כי הטיפולים עצמם ״מתומחרים״ בשעות עבודה בצורה מוגזמת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעולה שמתבצעת ברכב מחוייבת על פי שעתוו יצרן.אין למוסך כל אפשרות לחייב זמן עבודה יותר גדול מהשעתון. כמה הלקוח מחויב ידוע. הנושא כאן הוא שאין התאמה בין החיוב לזמן העבודה בפועל. ולשאלתך.אם העבודה על החלפת רצועת תזמון ארכה שעה מעבר לזמן השעתון אז תהיה מוכן לשלם עבורה??.שעתון יצרן נועד להגן על הלקוח שמטפל במוסך יבואן בוא לא נהיה תמימים, השעתון בא להגן גם על בעל המוסך.בשאר המוסכים ניתן להתמקח על המחיר ולקבל מחיר הגון.יש עוד מרכיבים שמשוקללים בשעתון היצרן ולא ארחיב בנושא.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

התיעוד שלך לא שווה כלום. בוא לא נמהר לקבוע עובדות וניתן לשופט להחליט. פות"ש או כל אחד אחר יכולים להיות תותחים בצילום.

בכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • ספונסר פורום

האם מותר לי לתעד את אורך הטיפול, ולדרוש כי אחויב לפי העלות השעתית?

אתה יכול, אך אל תהיה מופתע אם בטיפול הבא, הכל ימשך ויתארך וטיפול רגיל יארך 3 שעות.

שניתצריך לזכור שלכל מטבע יש 2 צדדים, אני כבעל מוסך מוכן להסדר שאתה מבקש, של חיוב זמן העבודה בפועל, בתנאי שזה מחייב את המוסך והלקוח, אם נניח הגעת לעבודה של החלפת מצמד, שלרוב מחייבים עבורה כ-3 שעות עבודה, (750 כולל) והעבודה התארכה כי בורג לא נפתח, וציריה נתפסה בנאבה וכו.. וזמן העבודה בפועל ארך 8 שעות, תשלם 2000 ש"ח במקום 750.

מה דעתך? הוגן?

לסיום, דבר נוסף הוא הצעת המחיר, במידה ואין שעתון תקן, לא יהיה אפשרי לתת הצעת מחיר ללקוח, או שהלקוח יקבל הצעת מחיר שיכולה להסתיים בתשלום משולש או כפול.

חג שמח

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן (לא אתה ולא אני) מצא שלמכונאי מקצועי עם הכלים המתאימים זה לא צריך לקחת, נגיד, יותר משעתיים. יש לך תלונות על הזמנים שקבע היצרן (כי גם זמני העבודה שלך תלויים בעצם בזמני העבודה שהוא קבע למוסכים המורשים)? תפנה אליו, תגיד לו שהזמנים שלו לא עומדים במבחן המציאות ותראה מה הוא יאמר. כדי לחסוך ממך את זה, המוסכים המורשים כנראה פונים אליו אם הוא קובע זמנים לא סבירים. אני מקבל את כל מה שהיצרן קובע.

"לסיום, דבר נוסף הוא הצעת המחיר, במידה ואין שעתון תקן, לא יהיה אפשרי לתת הצעת מחיר ללקוח"

אתה מוסכניק מתחיל שאתה לא יודע כמה זמן בערך לוקחת עבודה?

"או שהלקוח יקבל הצעת מחיר שיכולה להסתיים בתשלום משולש או כפול."

מה לעשות שהחוק אוסר עליך לגבות תשלום כפול או משולש מהצעת המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לסיום, דבר נוסף הוא הצעת המחיר, במידה ואין שעתון תקן, לא יהיה אפשרי לתת הצעת מחיר ללקוח"

אתה מוסכניק מתחיל שאתה לא יודע כמה זמן בערך לוקחת עבודה?

.

את התשובה קיבלת לפני כן :

והעבודה התארכה כי בורג לא נפתח, וציריה נתפסה בנאבה וכו..

"או שהלקוח יקבל הצעת מחיר שיכולה להסתיים בתשלום משולש או כפול."

מה לעשות שהחוק אוסר עליך לגבות תשלום כפול או משולש מהצעת המחיר.

אז נותנים הצעת מחיר : שעת עבודה X ש"ח. החיוב לפי שעות עבודה בפועל.

ואם תתעקש, אפשר להוסיף : צפוי כי העבודה תארך A שעות או מחיר צפוי : AX ש"ח.

ככה אף אחד לא עובר על החוק.

תסלח לי, אך אתה נותן הרגשה שאתה סתם קטנוני ומחפש להיטפל לשטויות (ואני מאוד משתדל להיות מנומס ולענות בצורה מכובדת ומכבדת - תבין לבד את הרמז).

http://www.iga.org.il/drivers/full_guide.asp

היצרן (לא אתה ולא אני) מצא שלמכונאי מקצועי עם הכלים המתאימים .

ומה קורה אם כלי נשבר בזמן עבודה ? האם גם בזה המוסך אשם ? זה זמן שתחויב בו (הזמן שבעל המוסך ישלח מישהו לקנות כלי חדש).

או סתם אם יש לך אביזר מעט שחוק שעושה בעיות (למשל הברגה דפוקה) - האם זאת אשמת המוסך ? לא. אתה פשוט תשלם על כל דקה שהם משקיעים ברכבך.

מתי שהוא, תבין כי זה לא כל כך משתלם עבורך כמו שחשבת....

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והעבודה התארכה כי בורג לא נפתח, וציריה נתפסה בנאבה וכו..

אין בעיה. מדובר בשוק חופשי במקרה של אורן. תן הצעות מחיר כרצונך כך שיכסו בלתמ"ים

ויפצו אותך עליהם. אבל אתה לא יכול, לדעתי, לחייב 8 שעות על הצעת מחיר של 3 שעות.

יכול להיות שגם בזמני העבודה של היצרנים ישנו מרכיב מסוים של בלת"מים.

אז נותנים הצעת מחיר : שעת עבודה X ש"ח. החיוב לפי שעות עבודה בפועל.

ואם תתעקש, אפשר להוסיף : צפוי כי העבודה תארך A שעות או מחיר צפוי : AX ש"ח.

ככה אף אחד לא עובר על החוק.

תן הצעת מחיר כחוק, עמוד בה וכל אחד יחליט כרצונו.

תסלח לי, אך אתה נותן הרגשה שאתה סתם קטנוני ומחפש להיטפל לשטויות

תסלח לי, לפות"ש, והוא לא היחיד, ישנה הרגשה שעושקים אותו כשהוא רואה שבמוסך משקיעים

ברכב פחות זמן ממה שהיצרן מצא. זה בד"כ בולט יותר בטיפולים הגדולים. אם הוא היה רואה זמנים

זהים פחות או יותר לזמנים שהוא מחויב עליהם, לא היית רואה כנראה את השרשור הזה. ספר על שטויות לבעלי רכבים

שלא מחליפים להם, למשל, את כל נוזל הבלמים, שלא בודקים את הבלמים בכל הגלגלים או שלא מחליפים את נוזל

הקירור במיכל העודפים כי הרכב הבא מחכה בתור ובכך גם מקצרים, לדעתי, את אורך החיים של חלקים ברכב.

ומה קורה אם כלי נשבר בזמן עבודה ? האם גם בזה המוסך אשם ? זה זמן שתחויב בו (הזמן

שבעל המוסך ישלח מישהו לקנות כלי חדש).או סתם אם יש לך אביזר מעט שחוק שעושה בעיות (למשל

הברגה דפוקה) - האם זאת אשמת המוסך ? לא. אתה פשוט תשלם על כל דקה שהם משקיעים ברכבך.

מאיפה אתה יודע שהמוסך לא אשם שנשבר כלי בזמן העבודה? הלקוח אשם בהכל? אולי מנהל המוסך לקח עובד

שלא יודע כמה כוח להפעיל על הכלי? אולי העובד עובד עם הידיים ולא עם הראש? אולי בעל המוסך רכש כלי זול

ולכן הוא נשבר? אולי עוברים חודשים על הכלי עם כוחות גדולים ממה שהוא יכול לעמוד בהם ולכן הוא נשבר כל חצי שנה?

שוב, במקרה כמו של אורן, תן הצעת מחיר כרצונך, הלקוח יחליט, תשקיע זמן ברכב כפי שהיצרן ממליץ במקרה שהלקוח מאשר עבודה

(כי ליצרן יש קצת ניסיון בהערכות זמנים עם האנשים והכלים המתאימים) ועמוד בהצעת המחיר שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא מבין מה כל הדיון הזה על שעות עבודה וכו׳.

אני מכניס את הרכב לטיפול מסוים, נאמר Y. אני מקבל הצעת מחיר, נאמר X. מבחינתי זו הצעת המחיר עבור הטיפול המבוקש. ממש לא מעניין אותי כמה זמן זה לוקח למוסכניק או אם נשבר לו כלי במהלך העבודה או כל דבר אחר. למה זה צריך לעניין אותי? אם X נראה לי יקר עבור הטיפול המדובר, אלך למקום אחר. אחרת, שילמתי X, קיבלתי Y.

המוסכניק עושה את החשבון שלו כמה עבודה + תקורה עולה לו לבצע כל טיפול לפני שנוא נותן לי הצעת מחיר, אבל זה עניין שלו, לא שלי. בסופו של דבר אני מקבל הצעת מחיר כוללת ומחליט לפיה אם לעשות את הטיפול אצלו או לא (כמובן תוך השוואה להצעות ממקומות נוספים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...