Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה עם אופל קורסה 2012

raz2058
שימו לב! השרשור הזה בן 2663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום לפני שבוע רכשתי את הרכב הראשון שלי, אופל קורסה 2012 גיר ידני.

בחיפוש אחר הרכב הראשון שלי רציתי תמיד ידני, אני גר בצפון הרחוק ופקק זה משהו נדיר שקורה פה וגם האהבה לידני לא תסתיים אף פעם.

עליה ראשונה לאוטו מסתכל מבפנים ופשוט מאוכזב מרמת האיבזור של הרכב, ראבק הרכב הוא שנת 2012 אפילו חיבור לכבל אוקס אין בו ועזבו את זה שהחלונות מאחורה לא חשמליים, העיצוב בתוך האוטו ממש ישן כמו רכב שנת 2008.

למרות התסכול הבנתי שגם ככה אשים ברכב דאבל דין ולגבי החלונות מאחורה רוב הזמן אני אסע ברכב לבד אז זה משהו שלא אמור להפריע לי.

לאחר כמה שבועות הבנתי כמה קריטי מנוע חזק בצפון, אומנם המנוע הוא 1400 אבל לעומת שאר הרכבים שהיו לי בתקציב הרכב הגיע עם 100 כוחות סוס לעומת שאר הרכבים בקטגוריה שהגיעו עם 85 כוחות סוס, אני גר באזור הררי וזה מאוד גרם לי להעריך את המנוע של הרכב שלי.

מבחוץ הרכב לא מחדש שום דבר, אורות ערפל אין לו והעיצוב שלו די משעמם, אבל לי אישית זה לא משהו שמפריע כלכך איך הרכב נראה מבחוץ, אלה שנוחות הנהיגה שלו תהיה ברמה.

בתור אחד גבוה 1.92 הרכב מתאים למידות שלי אבל אם מישהו יושב מאחורי הוא סובל כי הכיסא שלי נדחף עד כמעט אחורה בשביל שאוכל לנהוג, אבל שוב בגלל שאני נוסע רוב הזמן לבד לא משהו שאמור להפריע לי.

הרכב נרכש עם 117 אלף קמ, הבנתי שזאת היית טעות לרכוש רכב עם קמ גבוה מהסיבה שלאחר חודשיים מקניית הרכב שמתי לב שהרכב לא סוחב והוא מזייף גם בניוטרל הבנתי שיש בעיה ופניתי למוסך ונפרדתי מאלף שח על סלילי הצתה שנשרפו.

לאחר ההחלפה הרכב תפקד יפה עד ששמתי לב שמפלס המים יורד בצורה משמעותית משמע יש נזילה, ולאחר שגליתי שיש נזילה ברכב התחלתי לשמוע רעש של מים זורמים מכיוון הדשבורד בהתחלה מלאתי כל פעם מים עד שיהיה לי זמן לפנות למוסך כי אני עובד מהבוקר עד הערב.

לאחר פניה למוסך שבדקו כל אפשרות לנזילה ללא איתור אמרו לי להחליף פקק של המיכל עיבוי כי יכל להיות שהוא פגום, הפקק הוחלף ועדיין יש נזילות ורעש מכיוון הרדיאטור שבדשבורד.

הרכב עבר כמה מוסכים לאיתור התקלה אבל אף אחד לא איתר משהו כלכלך פשוט שזה משאבת מים.

לאחר כמה חודשים שאני ממלא מים ועובר מוסכים תוך כדי נסיעה עולה לי עשן ממכסה מנוע עוצר את האוטו פותח את המכסה מנוע והמים שבמיכל עיבוי פשוט רתחו ברמה של לחץ מטורף במערכת ובריחת מים ואדים מטורפים (יש סרטון של זה פה שפתחתי שאלה על הנושא) לאחר גרירת האוטו למוסך הוחלף משאבת מים וטרמוסטט ומאז אין איבוד של מים.

בגדול הרכב די משרת אותי ברמה של הציפיות מבחינת נהיגה וכוח, אך מאכזב מבחינת איבזור.

הרכב כרגע עומד על 134 אלף קמ לקראת טיפול ולאחר מכן מאמין שאחליף אותו.

מבחינת בלאי הרכב לא מחזיק מעמד, הידיות ברכב נשברות (יש על זה גם נושא ואיך חסכתי המון כסף בתיקון) מראה פנימית שנופלת תוך כדי נהיגה, תא כפפות שנשבר בשימוש שנפתח פעם באף פעם (רק שמבקשים רישיון רכב) וחגורה שלא חוזרת למקום לבד, וזאת האכזבה הכי גדולה שלי מהרכב כי אם הדברים האלה לא היו קורים לא חושב שהייתי רוצה להחליף את האוטו לאחר שנה.

אם למישהו יש שאלה מוזמנים לשאול ואענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו,סיכום מפתיע לרעה לצערי.

המנוע אכן זאת נקודת החוזקה של הרכב,אבל מפתיע שהרכב הזדקן בצורה לא מוצלחת אצלך.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, בייחוד שהוא לא כייפי.

אם תסתכל על הבעיות המכניות, סלילי הצתה, טרמוסטט ומשאבת מים זה לא איום ונורא לרכב בן 5 (אם כי גם ממש לא מוצלח). הרבה עניין של מזל. הבעיה העיקרית לדעתי היא שלא מצאת מוסך טוב - אם בעית המשאבה היתה נפתרת מהר, הכל היה הרבה יותר פשוט ונעים.

כל הבלאי בחלקי הפנים ממש מוזר - אולי זה היה איזה רכב ליסינג שעבר התעללות בעבר? ממש לא סביר שהמראה הפנימית תיפול אם אף אחד לא נגע בה (ותלה עליה מראה פנורמית וקניות מהסופר) ברכב בן 6.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן הימור שהרכב היה בעבר בהשכרה?

כי אם כן, זאת לא הקורסה הראשונה שאני שומע עליה שהיא ככה מהשכרה

עושה רושם שהרכבים האלה לא שורדים היטב התעללויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שקנית נבלה שחוטה. בטח רכב מהשכרה שהתעללו בו וטיפלו (אם בכלל) בחלקים סיניים סוג ג'.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם הרכב היה בליסניג. לא מכחיש כלל, הבדיקה של הרכב יצאה תקינה לחלוטין, יש היסטוריית טיפולים מלא של הרכב ממוסך מורשה אופל.

כל מה שקרה מבחינת בלאי בתוך הרכב קרה עקב שימוש שלי סביר שלי, הידית של הדלת שליד הנהג פשוט לאחר 10 חודשים שהרכב אצלי באתי לפתוח נשברה.

הידיות בדלתות מאחורה שלא היו בשימוש יום יומי אצלי אלה רק בסופי שבוע שחבר ישב מאחורה ניסה לפתוח נשברה (קרה שבוע לאחר שהידית שליד הנהג נשברה), המראה האמצעית נפלה לאחר 7 חודשים שהרכב אצלי שכל פעם שמישהו מסנוור אותי מאחורה אני מסיט אותה הצידה לא להסתנוור (בצפון בכבישים הררים ובין עירוניים אין בדרך כלל תאורה) פעם אחת הסטתי אותה הצידה והחזרתי לאחר כמה שניות (בלי כוח אלה דחיפה קטנה) ואז בשכונה שלי עליתי על במפר והיא פשוט נפלה וכל ניסיון להחזיר אותה למקום עלה לי בבזבוז זמן, מחזיר בודק שהיא יציבה נוסע נופלת, אין לי מושג איך זה קורה.

והתא כפפות זה הכי הזוי, שרכשתי את הרכב התעסקתי המון בתא כפפות בחודש הראשון, כל פעם שם משהו ומוציא משהו... אך לאחר חודש שהבנתי שרק אני נוסע ברכב כמעט כל הזמן לבד שמתי תיק בצד ושמה יש את כל הדברים שאני משתמש בהם ביום יום ובתא כפפות הרישיונות ומסמכים של הרכב, נוסע כביש מהיר על 100, רכב חותך צומת נותן בלימת חירום תוך כדי הורדת הילוכים שומע בום התא כפפות על רצפת הרכב, זה קרה לפני חודש שהרכב היה אצלי 11 חודשים.

גם רכב שעבר התעללות ( ושלי בטוח ב98 אחוז שלא עבר כלום, גם כי הרכב היה בבעלות אדם מבוגר שחי לבד וגם מבחינת מראה אין שריטה אחת בתוך הרכב על כל הפלסטיקה שיש בה, רכב שעבר התעללות צריך לראות סימנים כאלה ואחרים) דברים כאלה לא צריכים לקרות... אה שכחתי לציין שהצופר ברכב גם שבק חיים לאחר חצי שנה שהרכב אצלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מוזר לרכב בקושי בן 5 ועם ק"מז נורמלי.

לאיזה רכב חשבת להחליף?

עדיין לא חיפשתי או גיבשתי דעה על רכב, אבל מאמין שזה יהיה ידני שוב עם מנוע יותר חזק, חיצונית שיראה יותר טוב ורמת גימור נרמאלית+, לבנתיים עלה לי בראש איביזה 1600 אבל לא כלכך אוהב סיאט אז לבנתיים מחפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שרשור על פולו 1.4 ידנית, 2011 שנרכשה ב-41K

נשמע כיוון טוב לאחר האכזבות מהקורסה.

עריכה אחרונה על ידי איתמר123

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהו שהייתה לו אופל קורסה 2010, ועבר תקלות יותר גרועות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת סיכום מצער, אצל חבר שלי עברו כבר שני דוקות של קורסה (מחליף כל 3 שנים מהעבודה) המנוע הינו 1.4 טורבו(ככל הנראה לא הדגם הנפוץ בצי ההשכרות והליסינג) הרושם שנשאר לי מהרכב דווקא דיי טוב, מאיץ לא רע, אין קירקושים ופלסטיקים בלויים וכל הסלט שהוזכר כאן, אם בעיות גיר(אוטומטי שקרי כלשהו) לאורך כל הזמן לא שמעתי ממנו שהרכב נכנס למוסך מעבר לטיפול שיגרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

בישראל אין ולא היה קורסה טורבו (פרט ל-OPC, שזו חיה אחרת לגמרי). רק מנועים אטמוספריים 1.2 ו-1.4.

אולי בעתיד היבואן ישכיל לייבא את הקורסה כפי שהיא נמכרת באירופה, עם מנוע 1.0 טורבו המעולה שלהם.

עריכה: הרשמים שלי מהרכב שונים. אמנם קניתי אותו חדש, אבל החזקתי שנתיים ולא חוויתי שום דבר ממה שפות"ש חווה. גם ממה ששמעתי על קורסות אחרות בכללי, אלו בדר"כ רכבים אמינים ולא מתפרקים.

אבל כן, יש גם יוצאים מן הכלל וגם יכול להיות שהרכב האמור עבר התעללות \ לימון.

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מאכזב, כשהייתי בצבא, בצוק איתן הייתה לנו אחת שכורה, אני גם התאכזבתי מתא הנוסעים ומחוסר האבזור, אבל נהגתי על הרכב והוא סוחב טוב בהחלט, הרבה יותר טוב מהקליאו III הידנית שהייתה לי באותה תקופה. הק"מ היה באיזור ה-100 אלף ק"מ והרכב היה של שלמה סיקסט אם אינני טועה, דווקא נסע בסדר גמור ולא נתקלתי בידיות מתפרקות או משהו כזה.

יש מצב שסתם נפלת על רכב לימון או שרכב שעבר התעללות מוגזמת.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...