Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר אוויר פתוח מגדיל את צריכת הדלק????

שימו לב! השרשור הזה בן 7034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פילטר אוויר פתוח אכן מגדיל את צריכת הדלק אך אם תסתכל באחוזים אז הצריכה עולה בכ-1-2% גג

לא מורגש כל עוד שאתה לא משנה את הרגלי הנסיעה שלך!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסבירו לי בבקשה,ידידי המלומדים, למה שהוא יצרוך יותר דלק?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, הוא כותב בעיברית.נס.

תתחדש מוטי:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אשמח מאוד לדעת למה פילטר פתוח מגדיל את צריכת הדלק (והוא לא, אם כבר להפך).

מוטי.

\

גם אני אשמח מאוד לדעת למה פילטר פתוח מגדיל את צריכת הדלק (והוא לא, אם כבר להפך).

מוטי.

שלום,

בהנחה :

1. שפילטר האויר הפתוח מאפשר הכנסת מסה יותר גדולה של אויר\חמצן באותו פרק זמן שמקודם המסה הייתה יותר קטנה ...

2. במצב האצה\הגעה למהירות גבוהה יותר בפרק זמן קצר יותר.

לפחות שני חיישנים ישלחו אות בהתאם ליחידת הבקרה\מחשב ניהול מנוע - ECU...

ה ECU מאפשר באמצעות "מטריצה", חישוב כמות הדלק שיגיע למנוע בהתאמה למסת האויר הנמדדת (שיטות שונות)באמצעות חיישן למדידת כמות האויר, ואו חיישן NTC המודד את טמפ' האויר הניכנס למניפולד יניקה (ומשם לצילינדרים).

בפועל המזרק\מזרקים יפתחו בתדירות יותר גבוהה באמצעות אות חשמלי שהם מקבלים מה ECU באותו פרק זמן על מנת לאפשר יחס סטויכומטרי נכון של אוויר\דלק.

כנ"ל במצבי עומס \משקל , נסיעה במעלה הכביש , מתקבל מידע נוסף מחיישנים נוספים כגון TPS

ובהתאם מחשב ניהול המנוע מאפשר הזרמת כמויות דלק גדולות יותר, באמצעות הגדלת תדירות פתיחת המזרקים (לכן צריכת דלק גבוהה יותר).

עורך האתר למכוניות ספורט בישראל

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריוס, אכן ידוע לי איך עובד החיבור בין MAF ל ECU, אבל חוששתני שהתעלמת מהעובדה שבשביל לקבל את אותו CFM מפילטר INBOX המנוע יצתרך לעבוד יותר קשה... יותר קל לנשום מהפה מאשר דרך קשית.

יכול להיות שעל מנועים קטנים ההבדלים יהיו פחות ניכרים, אבל ניסיוני האישי עם ה M3 שהייתה לי ועם הGMC SIERRA 5.3L V8 שיש לי כרגע, ישנה ירידה קלה בצריכת הדלק כשמרכיבים פילטר פתוח, שאגב אומתה כבר מספר פעמים ע"י חברים שהרכיבו פילטרים גם הם (מנועים גדולים אצל כולם... אמריקה אתה יודע :-)).

אני מתייחס לפילטרים פתוחים CONE ולא INBOX, לא מדובר בצריכת דלק בזמן האצה חזקה אלא בשימוש נורמלי של הרכב.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריוס, אכן ידוע לי איך עובד החיבור בין MAF ל ECU, אבל חוששתני שהתעלמת מהעובדה שבשביל לקבל את אותו CFM מפילטר INBOX המנוע יצתרך לעבוד יותר קשה... יותר קל לנשום מהפה מאשר דרך קשית.

יכול להיות שעל מנועים קטנים ההבדלים יהיו פחות ניכרים, אבל ניסיוני האישי עם ה M3 שהייתה לי ועם הGMC SIERRA 5.3L V8 שיש לי כרגע, ישנה ירידה קלה בצריכת הדלק כשמרכיבים פילטר פתוח, שאגב אומתה כבר מספר פעמים ע"י חברים שהרכיבו פילטרים גם הם (מנועים גדולים אצל כולם... אמריקה אתה יודע :-)).

אני מתייחס לפילטרים פתוחים CONE ולא INBOX, לא מדובר בצריכת דלק בזמן האצה חזקה אלא בשימוש נורמלי של הרכב.

מוטי.

שלום מוטי,

אני יכול רק להתיחס לנתונים כמעט מוחלטים...

א.מה שהוחלף זה רק פילטר אוויר ויש מחשב ניהול מנוע עם מערכת הזרקה חד נקודתית או רב נקודתית .

*במצב כזה ברור לנו שהשינוי הפיזי שבוצע ע"י גורם חיצוני הוא רק בתחום כניסת\יניקת מסת אוויר(תנאי - ולא נעשה כל שינוי אחר).

*שלושה מצבים (בהאצה דומה ומהירות דומה) יכולים להיווצר כתוצאה מהשינוי:

1. אין משמעות להחלפת המסנן - צריכה דומה של דלק Z כפי שהייתה עם המסנן המקורי בזמן XלמרחקY.

2. המסנן לא יעיל , להיפך - הדלק בכמות Z בזמן X מספיק למרחק קצר יותר Y-1 (בדיעבד צריכת דלק גבוהה) .

3. המסנן יעיל יותר - מאפשר מעבר של מסת אוויר\חמצן גבוהה יותר , באותו יחס כמות הדלק תגדל

Z+1 , הזמן X-1 יתקצר לאותו מרחק Y .

כאשר יש אפשרות להכניס יותר חמצן לצילינדרים חייבים באותו (יחס סטויוכומטרי)לספק יותר דלק, זה כלל אצבע .

אין מצב שתיצור אנרגיה רק מתוספת רק של חמצן ועדיין לשמור על יחס סטויכומטרי נכון- ברכבים בהם יש יחידת מחשב לניהול מנוע , כל שינוי באחד מיוצרי האנרגיה (אוויר או דלק ), גורם לאיזון בין הדלק לאוויר, בהתאם למטריצות \המפה הצרובה בו ויש לכך השפעה הדדית (כפי שכתבתי).

מריוס

עורך האתר למכוניות ספורט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אם רכב קרבורטור ישן ללא מחשבים [סקודה פיווריט 94]

הרכבת פילטר פתוח = כניסה רבח יותר של אויר ואם אין מחשב לא יכנס יותר דלק? למה זה יגרום??

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר יש אפשרות להכניס יותר חמצן לצילינדרים חייבים באותו (יחס סטויוכומטרי)לספק יותר דלק, זה כלל אצבע .מריוס עורך האתר למכוניות ספורט
מריוס שלום,

כל החישובים שלך נכונים ומוכרים אבל במקרה הספציפי הזה מבוססים על נתון אחד שגוי.

מדובר במנוע אטמוספרי פשוט אשר שואב את האויר לתוכו על בסיס "דרישה". אין כניסה נוספת של אויר או תערובת, הן נשארות אותו דבר, ירידת הצריכה והעלאת ההספק(זניחות ככל שיהיו) נובעות מהקלות של המנוע לשאוב את האויר דרך הפילטר ה"פתוח".

וכמו שידידי מוטי נתן דוגמא, אם אתה הולך ברחוב, זה לא כ"כ משנה אם אתה נושם רגיל או דרך קשית אבל תנסה לרוץ ולנשום דרך קשית...

בברכה, יניב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...