Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן רכב - דאצ'יה סנדרו

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר כשנכנסתי לאולם התצוגה של דאצ'יה כדי לאסוף את הסנדרו למבחן, נתקפתי בחשק עד לקפה הפוך

וזה הדבר הראשון שעשיתי כשיצאתי איתה לדרך - נהגתי לסניף "קופיקס" הראשון שנקרה בדרכי.

כי כמו הקפה ההפוך של קופיקס שהציע מנת קפאין בסיסית מחיר שווה לכל נפש, זה מה שעושה דאצ'יה בשוק הרכב הישראלי. האם דין המכונית החדשה הזולה בישראל כדין כוס קפה?

על מה משלמים כאשר משלמים פחות בסנדרו,

יצאתי לבדוק וחזרתי די מופתע האמת.

המבחן כאן

10.jpg11.jpg12.jpgOPEN.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נהגתי על גרסת הסטפווי של הסנדרו, ודווקא די אהבתי. אם להקביל את הגרסא הרגילה לאלטו, למשל (ומהתרשמות סטטית גם הסלריו) הרי שהיא עדיפה ללא צל של ספק. מול הקוריאניות הבסיסיות יש יותר בעייתיות בהיבט של שמירת הערך, אך מאידך היא זולה מהן בכמה אלפים. מכונית טובה בסה"כ.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד המבחנים ביוטיוב (נדמה לי של Bob Flavin) הבוחן אמר שהרכב צריך להגיע כסטנדרט עם מדבקה גדולה על ההגה "שילמתי על זה ₪54,990"

או בעברית "הכל בטל בשישים"

ניכר שעיתונות הרכב הישראלית טרם החליטו לאיזה סגמנט הסאנדרו שייך - בחלק מהמבחנים משווים לרכבי מיני כי המחיר דומה, במבחנים אחרים משווים ל208/איביזה הזולות אבל כלל לא מתייחסים לפער עצום של ₪20K במחיר.

לעניות דעתי הגישה השנייה נכונה - עזבו את רכבי המיני (עד וכולל מיקרה וספייס סטאר) בצד, תשוו רק סופרמיני ידניות בדגמי כניסה - מי מוכן להוציא עוד עשרות אלפי שקלים מכספו על פחות-או-יותר-אותו-הדבר?

נכון שהקיה ריו תהיה עדיפה בהרבה מאוד פרמטרים, אבל הסאנדרו תשאיר ₪26,910 בכיס. בפעם האחרונה שבדקתי מדובר בהרבה כסף עבור רוב מדינת ישראל.

(אני משווה מחירון מול מחירון, ידוע שאפשר לקבל הנחות סלב פה ושם ויש גם פורמט 0קמ אבל לא נתייחס לזה עכשיו, עמכם הסליחה)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין משהו, ברכב המבחן הגומייה מעל הדלת כבר הספיקה להתקלף?!

http://www.carsforum.co.il/cars/Uploads/motori/3-2016/2475/gallery//13.JPG

אם כן, זה לא ממש מבשר טובות על איכות החומרים ברכב הזה.

מעבר לזה, כל מה שאתה מתאר מבחינת המנוע והגיר, זה בדיוק מה שיש בקליאו III. בור בין ראשון לשני. כ-3000 סל"ד ב100 קמ"ש, צבירה איטית של מהירות אחרי 100 קמ"ש וכו'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק,

אבל זה נובע משתי סיבות:

1. רשמית - הסנדרו היא סופר מיני במימדיה אבל היא מבוססת על מכונית שכבר אינה עדכנית ולכן לא נכון להעמיד אותה פגוש מול פגוש מול סופר מיני מודרניות בהיבט של איכות חומרים, בטיחות, הנדסת אנוש וכו' - כך שהיא ממש לא "פחות-או-יותר-אותו-הדבר".

2. זו מכונית שפונה ללקוח בעיקר דרך החור של הגרוש - קרי המחיר שלה. כאן היא בכלל לא ברת השוואה למכוניות סופר מיני שמתחילות בכ-20 אלף שקלים מעליה. אלא יותר כחלופה (ועוד זולה יותר) ממכוניות מיני.

אז בשורה התחתונה, גם אם לא בהיבט של קבוצות רכב רשמיות אלא של שיקולי קניה זו מכונית שדי נמצאת בין הקטגוריות ו"מתניידת" ביניהן.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין משהו, ברכב המבחן הגומייה מעל הדלת כבר הספיקה להתקלף?!

http://www.carsforum.co.il/cars/Uploads/motori/3-2016/2475/gallery//13.JPG

אם כן, זה לא ממש מבשר טובות על איכות החומרים ברכב הזה.

היא לא התקלפה, היא פשוט לא מגיעה עד הסוף, אבל זו דוגמה שיחד עם המרווחים הגדולים בין חלקי הפח במרכב, צירי מכסי המנוע החשופים (מצורפת תמונה) ועוד כמה דברים הם עדות לכך שזו מכונית תקציב ואלו המקומות שחסכו בהם.

ציר.JPG

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא התקלפה, היא פשוט לא מגיעה עד הסוף, אבל זו דוגמה שיחד עם המרווחים הגדולים בין חלקי הפח במרכב, צירי מכסי המנוע החשופים (מצורפת תמונה) ועוד כמה דברים הם עדות לכך שזו מכונית תקציב ואלו המקומות שחסכו בהם.

[ATTACH=CONFIG]454940[/ATTACH]

יש ביטוי כזה באנגלית, מה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא חושב שמגיע לה "הורדה בדרגה" בקטגוריה רק בגלל שהיא מבוססת על קליאו III שנמכרה מ2005 עד 2012, הרי האיביזה קיימת בפורמט הנוכחי מ2008 ואף אחד לא קורא לה "מיני" בשל גילה המתקדם

איכות חומרים, בטיחות והנדסת אנוש זה תוצאות ישירות של המחיר. מי שרוצה פלסטיק שיותר נעים ללטף, מתגי חלונות שנמצאים במקום מעט יותר שפוי ועוד כוכב בטיחות מוזמן לשלם עוד ₪20K ולקבל איביזה - אם כי אני לא בטוח שהיא מצטיינת במיוחד ב"פלסטיקים לטיפים", יכול להיות שיש צורך להתקדם לריו/i20 לשם כך.

אם היה מוטל עלי לעשות מבחן לרכב הזה הייתי דואג להביא 208 ואיביזה בגרסאות הכי זולות, אולי גם MG בשביל הספורט ומנסה לדרג את הרכבים אחד מול השני בשיקול כל הפרמטרים, כולל מחיר המחירון.

כל השוואה אחרת (שוב, לעניות דעתי) אל מול קבוצה נמוכה יותר היא פסולה. הרי אף אחד לא משווה איביזה או פולו לספארק חדשה רק בגלל שצמד הוואגיות חגג יום הולדת 8 לא מזמן.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 מנצחת באופן חלקי גם בגרסה הזולה יותר בזכות איכות תא נוסעים עדיפה, אבל יותר בגלל ביצועים עדיפים לצד בטיחות טובה יותר. מצד שני היא מפסידה בחלק מהמקרים באבזור לסאנדרו (כמו העובדה שהמראות ידניות ואין חלונות חשמליים מאחור).

אבל זה ידוע שאת הישראלים קונים באבזור, ע"ע מיצובישי אטראז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש בעיה להשוות רכבים מקטגוריות שונות.

הרי קהל רוכשים מסויים יתלבט בין סיטרואן C1 לדאצ'יה אז למה לא להשוות בניהן על סמך מחיר?

דווקא השוואה לרכבים מאותה קטגוריה אבל עם הפרשי מחירים של 20K לא תעשה טוב לדאצ'יה כי אמנם ברור ש-"what you pay is what you get" אבל סביר להניח שהדאצ'יה תיפול מהן במרבית הסעיפים למעט תמורה למחיר.

זה כמו שהרבה אנשים היום מתלבטים בין משפחתית קלאסית לג'יפון, זאת לא אותה קטגוריה ויש ג'יפונים גדולים וקטנים באותו טווח מחיר אבל ההשוואה בין ג'יפון למשפחתית היא רלוונטית בגלל שהמחירים קרובים ובפני הרוכש ניצבת ההתלבטות הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא לגיטימי בעיניך?

כן מצד אחד,

מצד שני אנשים אשכרה מתפשרים על דברים כמו איכות נסיעה, איכות תא נוסעים, ביצועים, בטיחות, נוחות או התנהגות לטובת האבזור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא לגיטימי בעיניך?

אישית בעיני לא..

אני מעדיף שהרכב יגיע ללא מערכת בכלל ואני הוא זה שיבחר איזה HU להתקין,

נורא מתסכל אותי שלא נשארו דגמים שבהם זה אפשרי.

רוב האיבזור הנוצץ בריכבי התקציב היום מסתכם במערכת מולטימדיה סינית, בהתקנה מקומית (מזעזעת) שיש ממנה יותר נזק מתועלת.

בגלל שהלקוח מסתנוור מהשטויות האלה, בזה היבואנים משקיעים את המאמץ..

אישית כאשר אני בא לקנות אוטו, אני קונה כלי רכב, לא מערכת קולנוע ביתית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...