Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות אחזקה לטויוטה פריוס שנת 2012

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 1901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הנ"ל שייך לחמי. הפריוס החליפה מאזדה 6 2008 שעברה בירושה לתחנה הבאה.

אני מפרסם פה את עלויות האחזקה למען הדורות הבאים.

הרכב נרכש מחברת ליסינג לאחר שימוש של שנה ו-8 חודשים כשעל מד הק"מ כ-18K ק"מ.

הרכב עבר טיפול יחיד כאשר הוא היה בבעלות חברת הליסינג. הטיפול בוצע במוסך מורשה ב-15K ק"מ אבל הטיפול בוצע שנה ו-3 חודשים מרגע שהרכב עלה על הכביש. כנראה שהביטוי "ו/או" מפורש בצורה אחרת אצל חברת הליסינג.

לפני שרכשנו את הרכב בדקתי עם יוניון מוטורס שהעניין הזה היא לא עילה לביטול האחריות שיש על הרכב.

מכיוון שאני מטפל בכל רכבי המשפחה, העניין הזה שהטסט והטיפול לא חופפים גוזל ממני זמן מיותר. במקום לבצע את הטסט והטיפול ביחד באותו יום אני נאלץ לקחת את הרכב פעמיים בימים נפרדים.

לכן ברכב הזה אני אבצע טיפול כל שנה וחודש עד שנה וחודשיים עד שנגיע למצב שבו הטסט והטיפול נופלים על אותו חודש.

כפי שניתן לראות בהיסטוריה של הרכב הקודם של חמי (מאזדה), הוא מתעקש על מוסכים מורשים גם אם הרכב כבר נמצא מחוץ לתקופת האחריות. אני חולק על דעתו ולכן ברכבים שלי אני מטפל במוסך כללי כאשר אני מספק את החלפים (מנסה להשיג מקורי ואם אין אז חליפי).

חודשיים לאחר הרכישה התקנתי ברכב בקרת שיוט, סה"כ עלות ההתקנה כ-600 ש"ח.

טיפול שנתי בוצע לרכב במוסך מורשה רייכמן כאשר לרכב היה 24K ק"מ ועלה 900 ש"ח. הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן מנוע ושמן ברקס.

הרכב עבר טסט ללא רבב.

סה"כ עלות אחזקה בשנה הראשונה שהרכב בבעלות המשפחה כ-1600 ש"ח.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצר וממצה

אם כי חסרים מספר פרטים

עלות ביטוח, הוצאות דלק של 6K הק"מ שנסע

אני מעריך שפה היות ומדובר ברכב של חמך אתה פחות מעורה בנושא

בנוסף כשאתה מגיע ל1600 זה בנוי מ- 600 + 900 + 96 ש"ח טסט?

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות ביטוח אני מעדיף לא לכתוב כי זה תלוי בעיקר בנהג. ובנינו, תוך 2 דקות אתה מקבל הצעה באינטרנט.

צריכת דלק 1:20 בערך. נוסע כל יום רמת גן - חולון. בסופ"ש לרוב הרכב עומד.

עלויות אכן מעוגלות כלפי מעלה כדי להכניס את עלות הטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

הרכב עבר היום טסט בציון מושלם, עבר בדיוק 10K ק"מ בשנה האחרונה, מד ק"מ עומד על 28,700.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת יקר הטיפול .... במוסך לא מורשה , בקורולה שטיפלתי טיפול גדול יותר בקושי גירד את ה600 במורשה .

מה עלות החומרים והעבודה ואיזה חברות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מקורי, מוסך מורשה (לכן ההשוואה למוסך לא מורשה לא הוגנת).

הקבלה כרגע לא לייידי אבל אני אשתדל לזכור להעלות בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני מכיר את המצב החוקי בארץ, בארה"ב רק מוסך עם רישוי מיוחד רשאי לטפל ברכב היברידי. אם זה המצב בארץ סביר שאין ברירה אלא לשלם למוסך מורשה יבואן.

מצד שני - כמה מוסכים יפתחו את המיומנות הייחודית הנדרשת לרכב נישה כזה, אם אינם מקבלים את ההדרכה במסגרת דרישות היצרן והיבואן?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את השאלה לגבי הסוללות. התעקשתי על רכישה של רכב כמה שיותר חדש כדי שאוכל להנות כמה שיותר מהאחריות של טויוטה (5 שנים בחינם ו-5 שנים בתשלום).

אני מקפיד לעדכן את שרשורי עלויות האחזקה של הרכבים המשפחתיים שבאחריותי מידי שנה, אם תהיה בעיה עם הסוללות אעדכן

ספיראל, כל מוסך מורשה לטפל ברכב היברידי. כל המוסכים עברו לאחרונה השתלמות כדי שיכירו את הרכבים האלה.

בתא המטען יש מחבר מהיר שמנתקים לפני שמתחילים לעבוד על הרכב.

עריכה אחרונה על ידי redroze

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, מעניין. לגביי אני יכול להגיד ש:

1. אני מטפל רק במורשה יבואן. זה אמנם יקר משמעותית אבל אין לי אף מוסך שאני סומך עליו ומאחר והכל אלקטרוני, מנוהל מחשב והיברידי אני מעדיף לא להסתכן.

2. 10K ק"מ בשנה? היה משתלם לקנות פריוס לנסועה כזו? האם צריכת הדלק הייתה סיבת הקניה או שעמד מאחורי זה רעיון של איכות סביבה / חמך אהב את העיצוב/אבזור/אחר?

3. את בקרת השיוט התקנתי לבד. אין שום סיבה לדאגה כשהמצבר מנותק. החיבור/ניתוק שלה הוא גם סוג של PLUG&PLAY. הופתעתי שהוא לא סמך עליך מאחר ויש לך ניסיון מעשי רב עם כלי רכב... את המכסה עם החור קניתי במוסך המורשה ב-12 ש"ח ואת הידית קניתי ב-EBAY במשהו כמו 60 דולר כשזה היה נמוך בקיץ שעבר. כך שכל הסיפור הסתכם בכ-230 ש"ח במקרה שלי.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמי ממש לא חובב איכות הסביבה, מעיד על כך הרכב הקודם שלו, מאזדה 6.

האמת שהתלבטנו בין קורולה לפריוס כאשר בשביל הפריוס צריך לרדת קצת בשנתון או להגדיל את תקציב.

לבסוף הוא אהב את המרווח הנוסף, תוספת האבזור (קורולה בשנתונים האלה דלה באבזור) והנוחות המשופרת בפריוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לרדרוז ולסלוואו, שווה להתקין בקרת שיוט ? התחושה היא שבכבישי ארצנו, נדיר שאפשר להשתמש בה, מה התרשמותכם ? מה המטרה שלה ?

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוצא את הפריוס שלי לרכב נוח סה"כ אבל יש אלטרנטיבות ראויות יותר ועם תא נוסעים משופר (החומרים בפריוס פשוט עלובים) לכן הבחירה דווקא בפריוס לא כל כך טבעית אבל אני מאוהב ברכב ולכן מבין מה הוא מצא בה.

לגבי בקרת השיוט - אני מוצא אותה לשימושית מאוד בכבישי ערצינו. מאז שיש לי את הפריוס אני נוסע רגוע מאוד. קןרה שאני מגדיר גם מהירות של 110 קמ"ש פלוס אבל לרוב אני בטווח של 90-100 בנתיב הימני וטוב לי.

מידי יום אני נוסע בת ים - אשדוד וחזרה, בכביש המהיר נדיר שאני נוגע בדוושות. בנסיעות ליעדים רחוקים יותר (טיולים, לחמים שלי שגרים בצפון וכד') אני עושה את אותו הדבר ונהנה מכל רגע. מצאתי גם שזה שיפר את צריכת הדלק שלי.

כמובן שמי שתקוע 80% מהזמן באיילון ובעיר מגוריו לא ימצא לזה שימוש, אבל מכיוון שכל הסיפור עלה לי קצת יותר מ-200 ש"ח אני מוצא את זה לשדרוג מבורך!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

עוד שנה עברה והרכב נכנס לטיפול השנתי, ק"מ מעודכן 34000.

הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן ופילטר אוויר למנוע, סה"כ כ-700 ש"ח.

בסוף השנה חמי יוצא לפנסיה אז הק"מ כנראה יירד עוד יותר.

שנה הבאה הרכב חוגג 5 שנים ולכן צריך להתחיל לשלם על האחריות למערכת ההיברידית.

בשביל למנוע כניסה כפולה למוסך אני כנראה אדחה את הטיפול לספטמבר (ואז גם הטסט יהיה צמוד לטיפול).

אחזור לעדכן לקראת נובמבר כשיגיע העת לבצע מבחן רישוי שנתי לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

היי. לא ממש קשור לנושא אבל אולי תוכלו לעזור לי.

קניתי טויוטה פריוס פלוס 2013.

האם היה אמור להיות כיסוי תא מטען ברכב?

האם בקניית רכב חדש זה מגיע עם הרכב?

אשמח לעזרתכם.

תודה

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...