Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן השוואתי: פיאט 500 מול אופל אדם מול קיה פיקנטו ספורט

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהרגע הראשון של המבחן היה לנו די ברור שאופל אדם נוצרה למטרה עיקרית אחת - להתחרות ב-500. קווי הדימיון בין השניים כל כך ברורים, שפשוט אי אפשר להתעלם מזה. והנה מסתבר שוב שהתלמיד מתעלה על המורה והאדם עושה את הרוב טוב יותר מה-500 הוותיקה.

והפיקנטו ספורט? היא כאן בשביל להיות הילדה הטובה של הכיתה. ההיא שעושה את הכל נכון אבל לא מספיק מגניבה כדי שנבחר בה להיות במקום הראשון.

500 מול אדם מול פיקנטו ספורט - מבחן השוואתי

(תודה לפבל, יואב וגדעון על העזרה בארגון המבחן!)

%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%A0%D7%98%D7%95-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%90%D7%93%D7%9D-500-02.jpg

%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%A0%D7%98%D7%95-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%90%D7%93%D7%9D-500-01.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ואוו, אתם השתגעתם?

לכתוב שהאופל מנצחת במקום הראשון, הקיה במקום השני והפיאט במקום השלישי והאחרון?!

"האדם החדשה גורמת ל- 500 להרגיש מיושנת וזקנה"... אני ניגש למיקרוגל להכין פופקורן, אני חושב שיהיה פה מעניין היום.

נ.ב: מבחן יפה וכתיבה יפה :) כל הכבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלא מעט מרוכשי ה 500 עושים זאת בגלל שהיא "הכי יפה" והכי אינית, אבל לפחות עבורי, העיצוב שלה מציף מעט נוסטלגיה וזה דבר שלמעט מאוד מכוניות יש (מיני, 911, חיפושית). וכשזה מוצלח זה חזק. בהיבט הזה האדם, יפה ככל שתהיה, תזדקן ותצא מהאופנה. ה 500? זה כבר תלוי בפיאט. נראה שעם ה X הם כנראה ימצו את העניין. אבל עוד נראה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפסד של הפיאט הגיוני, בהתחשב בגילה של המכונית. מתיחת הפנים עיקרה באבזור, ולא בטוח שזה יעזור להשכיח את העובדה שהיא תהיה בת 9 כשהיא תגיע. ה-500 עדיין מכונית טובה, אבל הזמן לא עוצר עבור אף אחד וגם לא עבורה (חוץ ממוניקה בלוצ'י, וגם עליה כנראה שכבר הייתי מעדיף את אווה גרין או מילה קוניס).

האדם מסקרנת מאד ונראית מצוין! חבל רק שאופל לא השכילו לשפר את האיזיטרוניק מימי קורסה הזכורים לשמצה, כמו שפיאט התקדמו עם הדואלוג'יק מימי ה-156 הראשונה ועד היום.

למשתתפי המבחן - מה עם נוחות הנסיעה במכוניות? מהזכור לי הפיאט לא נוראה בנסיעות קצרות, אך בארוכות היא ממש לא מצטיינת, וכך גם הפיקנטו. איך האדם? איך הן בהשוואה האחת לשניה? כמו כן - מה המחירים שלהן? לכך השפעה לא מעטה על ההתייחסות ליתרונות/חסרונות.

התמונות, כרגיל, פגז - שאפו לפבל!

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנצחון של אופל אני מבין לגמרי, היא נראית טוב (מצויין אפילו), תא הנוסעים התנרמל לעומת הבלאגן שהיה להם בשנים האחרונות, ובכלליות היא נראית מכונית שלמה יותר מה500.

אבל קיה? סטיו אמנם עשה ספוילר, אבל כשקראתי את המלל הייתי בטוח שהקיה מזדנבת מאחורי שתי המתמודדות, בהפרש.

בתכלס, אני בכלל לא מבין מה הקיה הזו עושה בהשוואה. מדובר על רכבי מיני עם ערך מוסף, לא? מה בדיוק הערך המוסף של הפיקנטו, הרצון שלך להתאבד אחרי שאתה נתקף בדכאון מעיצוב הפנים שלה? גם בגזרת העיצוב החיצוני אין לה שום דבר מעניין, ובגדול את הקיה היה צריך לשים מול הI10 או הספלאש, אם כבר 'מיני חמודה' היה אפשר להתקיל את שתי האחרות עם 107 או משהו בסגנון...

בנוסף, היה לי קצת מוזר לראות אפס התייחסות לעניין עיצוב הפנים - ה500 נראית כמו משהו אחר (ממש כמו שהמיני מגיעה עם הייחוד שלה), האדם חמודה לאללה, והפיקנטו נראית בול כמו המיניליסינג של השכן. איך לא התייחסתם לזה במבחן שמדבר על שיק?

או בקצרה: ההגיון בהכנסת הקיה להשוואה מלכתחילה מאוד מוזר לי, והן מבחינת מלל והן מבחינת ההיכרות עם הרכב ההעדפה שלה על פני ה500 עבור הסגמנט הספציפי הזה (מיני עם שיק או w/e), מוזרה עוד יותר.

ואוו, אתם השתגעתם?

לכתוב שהאופל מנצחת במקום הראשון, הקיה במקום השני והפיאט במקום השלישי והאחרון?!

"האדם החדשה גורמת ל- 500 להרגיש מיושנת וזקנה"... אני ניגש למיקרוגל להכין פופקורן, אני חושב שיהיה פה מעניין היום.

נראה לי שהתכוונת שאתה ניגש לתחנת דלק, ושאתה מכין בקת"בים ;)

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי נעשה כאן עוול לפיאט 500.

מסיבות כאלו ואחרות הגיעה למבחן דגם בסיסי של פיאט 500 בגרסת השכרה מינימליסטית (כנראה MY POP ). זו גרסה עם גלגלי 14 עם טאסות ומינימום איבזור.

כיום יש במבצע מתמשך של פיאט 500 בגרסת MY STAR במחיר של 89,900 שכוללת איבזור מיוחד ונדיב שלא כלול בגרסת ההשכרה שנבחנה. פירוט חלקי של ההבדלים : - גג זכוכית פנוראמי מקורי, גלגלי מגנזיום 15 רחבים מקוריים מאוד נאים , USB+AUX , מושבים מהודרים, מראות בצבע הרכב, פנסי ערפל קדמיים, פסי מגן בדלתות , שליטה מההגה על מערכת השמע + דיבורית בלותות' + BLUE & ME , גלגל הגה מצופה עור ועוד.

גרסה מאובזרת זו זולה יותר מהאדם הפשוטה והבסיסית ביותר.

ברכבי נישה וכיף אבזור פשוט מול עשיר לפעמים מטה את הכף - אובייקטיבית או סובייקטיבית.

http://www.fiat.co.il/files/pdf/500_1_2015.pdf

http://www.fiat.co.il/d-say/my_star_june2015/index.html?ref=fiat_web&media=banner&AttrValue=172&utm_source=fiat_web&utm_medium=banner&utm_campaign=500mystar_6_15

ScreenShot_20150718134517.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על המבחן הגאוני הזה!! כל כך מתבקש היה להשוות בניהן!

חשוב לזכור לפיאט 500 צפויה להגיע המחליפה בעוד מספר חודשים, וסביר להניח שזה ישפר את מעמדה, הטוב גם ככה, בשוק המקומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מדוע העדפתם את האופל על פני הפיאט - תא נוסעים נעים ואיכותי יותר, רשימת איבזור מכובדת יותר, נוחות נסיעה ומרחב פנים עדיפים קלות וכמובן שמדובר באופציה רעננה וצעירה יותר מהפיאט המזדקנת (בקרוב תושק מתיחת הפנים, שכנראה תעיר את מעמדה שוב - זה כבר יחכה למבחן עתידי, אם יהיה).

נקודה אחת מציקה לי: התלונות שלכם לגבי הגיר באדם - לעומת הגיר בפיאט, ואני רחוק מלהסכים.

נהגתי באדם (אחרת מזו שניתנה לכם) מספר ימים רצופים, והתניידתי ב-500 כחודש ובו גמאנו מעל 3K ק"מ. התיבה בפיאט פחות מוצלחת מזו שקיימת באופל. למען הסר ספק - שתיהן לא תיבות מהירות תגובה (בעיקר בהורדת ההילוכים) והססניות בזינוק בעלייה, אך זו של האדם הייתה הנעימה, הזריזה והיעילה יותר (באופן יחסי כמובן) לשימוש יום יומי. האדם גם מרגישה מעט זריזה וחזקה יותר מה-500.

יתכן והייתה בעיה שהיא ברכב ההדגמה שניתן לכם. אין לי שום סיבה הגיונית אחרת לכך שהרכב הדגמה שהיה מסופח אלי (והיה חדש להפליא - עליו בערך 1000 ק"מ, למיטב זכרוני) הרגיש הרבה יותר טוב ממה שאתם טרחתם לציין, על סמך נהיגה ברכב הספציפי שהיה עימכם.

עריכה אחרונה על ידי RS

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הכתיבה והכתבה, אבל לדעתי הייתם צריכים לקחת את ה 500 לאונג' המאובזרת עם מנוע 1400 כדי שתתאים לרמה, והפיקנטו ספורט לא קשורה ממש לרשימה לדעתי.

האדם רכב יפהפה, יש לידי שכן עם כזו שחורה ואני באמת מתלהב מלראות אותה, מגניבה אבל מנוע עצלן.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי מפריע שרכבים כאלו קטנים, אמורים לשקול כלום ושום דבר ועדיין האופל שוקלת טון מאה (!!) והקיה כמעט זהה לה, כשרק הפיאט שוקלת כמו שצריך.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסת ה1.4 של ה500 אינה רלוונטית כיוון שאינה נמכרת עוד כחדשה.

לא הפתיעה אותי העובדה שאדם זכתה למקום הראשון, ההפתעה הגיעה כשראיתי את הפיקנטו במקום השני ועוד בפער קטן לעומת האדם, למה הפתעה? כי הביקורת על הפיקנטו הייתה פושרת במיוחד בעוד שהאדם קצרה מחמאות רבות.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיל בהחלט עושה את שלו וגם לי פיאט 500 רגילה נראית היום הרבה יותר סתמית ממה שהיה לפני 5-6 שנים.

אני מקווה שהדור הבא (לא משנה אם יקראו לו 500 או 600) יביא איתו עוד קצת שינויים, אך לא יהפוך את הרכב למגודל, כמו שקורה במיני.

אישית אני לא מתחבר למוקה, שאולי היא מכונית מצוינת ויותר טובה מה-500. לא יודע, זה עדיין נראה כמו חיקוי גס מדי בעייני.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...