Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שריקה- בלתי מזוהה

omri_t
שימו לב! השרשור הזה בן 7058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב!

ברכב שלי- סיאט קורדובה 2001 ישנה שריקה בתיזמון קבוע כאשר אני מניע את הרכב כשהוא קר.

מדובר בשריקה מכיוון הרצועות.

לא התעצלתי ופתחתי את מכסה רצועת הטיימינג- והכל שם בסדר גמור לפי מה שראיתי.

(הרצועה הוחלפה לא מזמן בחדשה, מקורית.)

חיפשתי חיפשתי ולא מצאתי מאיפה אותה שריקה, חריקה גבוהה מגיעה.

כן שמתי לב שהיא בקצב קבוע מאוד , ז"א שאני מביט על רצועת הטיימינג,

כל סיבוב ישנה חריקה השריקה באותו הקטע.

השריקה נעלמת לאחר שהרכב מתחמם.

(אני מקפיד לחמם את הרכב כ 5-10 דקות לפני תחילחת הנסיעה באם הוא קר.)

מה עושים? מאיפה יכול להגיע הרעש הכ"כ מאיים הזה?

אשמח לכל רעיון- ואשמח יותר לקבל הצעות כיצד לבדוק מאיפה השריקה באה.

תודה רבה!

ויום נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה התשובה, אך גם לנו יש שריקה בעת התנעות בוקר.

וגם לדעתי זו לא שריקה ממקור אחד, אלא מכמה היות ויש לי צליל מוזר.

בנוסף, השריקה מסונכרנת עם הסל"ד (ז"א מתגברת עם עלייתו) ולוקח לה זמן רב להעלם (כעשרים דקות ולפעמים הרבה יותר).

השערתי והשערת חברי היא שהרעש מגיע מכיוון הרצועות, היות והן עשויות גומי וכנראה לוקח לו זמן מה להתחמם טיפה ע"מ שלא ירעיש.

אשמח אם מישהו יוכל לאשש זאת.

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שריקות מרצועה לעולם לא יהיו מכיוון רצועת הטיימיג (שהיא רצועה משוננת).

שריקות מעידות על החלקת הרצועה במקומה. אוי ואבוי אם יהיה מצב של החלקה בטיימינג. במקרה הטוב ייכבה לכם המנוע (אם אתם רוצים לדעת מה יקרה במצב פחות טוב ,חפשו בפורום).

השריקות שאתם שומעים הן בד"כ מרצועת האלטרנטור , או המזגן ,או כל אביזר חיצוני אחר - תלוי ברכב.

קורות דווקא עכשיו בגלל השלוליות שאתם עוברים בהן וחדירת מים לאיזור המנוע עקב כך.

אתה כבר השני ביומיים האחרונים שרץ אל הטיימינג. עזבו אותה בשקט וטפלו בה רק על פי הוראות היצרן.

בדקו את המתיחה של הרצועות שהזכרתי :

drivebelt.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו אחד שהציע גם יממן לך את שיפוץ המנוע ?

שמן על הרצועה אולי יעלים את הרעש. אבל עלול בקלות לגרום לרצועה להחליק.

רצועת טיימינג שהחליקה - אפשרות ריאלית לשיפוץ מנוע.

רצועה יבשה מחליפים ,לא משמנים...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אני מודה למי שניסה לעזור!

אבל :

הרעש שיש לי הוא אחיד מגיע ממקור אחד בלבד- הוא רציף .

נעלם אחרי פרק זמן קצר של חימום (5 דקות)

בנוסף-

א. הרעש אצלי מכיוון רצועת הטיימינג ולא רצועת המזגן\אלטרנטור- (כבר אמרתי שבדקתי את זה)

ב. שמר- אני לא בטוח ששריקה היא כתוצאה בלעדית של החלקה,

ולשמחתי- אין מים באזור הרצועות שלי.

אשמח אם למישהו יש דעה אחרת בעניין מקור הרעש. והצעה לבדיקה...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדקת ?

שיטה בדוקה לניטרול חשד - הרפה את הרצועה לחלוטין. כך שלא תהיה על הפולי (לא יקרה כלום מ-2 דקות בלי טעינה).

אם השריקה ממשיכה. המשך הלאה.

אם היא נעלמת - הבעייה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו אחד שהציע גם יממן לך את שיפוץ המנוע ?

שמן על הרצועה אולי יעלים את הרעש. אבל עלול בקלות לגרום לרצועה להחליק.

רצועת טיימינג שהחליקה - אפשרות ריאלית לשיפוץ מנוע.

דבר ראשון היה מדובר בג'יפ משטרתי ולא נראה לי שממש אכפת לסדנא אם ילך מנוע...

דבר שני, אפשרות ריאלית היא לא בטוחה, והסבירות שרצועת טיימינג תחליק כתוצאה משמן (אני לא צריך לצטט אותך שהיא משוננת) היא קטנה מאד.

המטרה של השמן היא לא ליצור החלקה ובכך למנוע חיכוך, אלא לרכך מעט את הגומי ובכך ליצור אחיזה טובה יותר בגלגלים. לא מדובר על שטיפה בשמן אלא מעט לחות.

אני חושב שאנשי הסדנא שמתעסקים עם רכבים שנים רבות כמו כל מוסכניק, יודעים מה הם אומרים.

אני לא בעל מקצוע ולא מקור רישמי ומוסמך, אני רק אומר את דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמעו משהו...יש לי פיז'ו 205 פוראבר שנת 95...גם אצלי היה תרעש הזה...ולא ידעתי מאיפה הוא - לפעמים הדבר נובע ממדחס המזגן בדקתי אצלי זה לא זה...החלפתי שתי חגורות אלטרנטור ומזגן ואף החלפתי מיסב ומותן רצועת מזגן...שום דבר לא עוזר....עד שאיזה מוסכניק אמר לי שזה מחלה של פיז'ו...אמר לי לפני שאני מניע את האוטו תעשה ככה...אמר לי נתק אימובולייזר כאילו אתה הולך להניע רגיל תסובב סוויץ' אחד לפני הסוף יעני שכל המנורות ידלקו אבל חשוב שזה אחד לפני הסוף (יעני עוד קצת סיבוב והאוטו מניע) תחכה שניה.... תלחץ שלוש פעמים על הגז....תחכה שלוש שניות ותניע את הרכב בלי קלאץ'...רק על ניוטרל ונשבע לכם הפסיקה הצווחה האיומה!!!!!! פשוט נעלמה לא טיימינג ולא נעליים!

תנסו אולי יעזור לכם...ומי שיכול להסביר לי למה זה ככה אצלי ומה אני פותר כשאני מניע ככה אני עוד יותר ישמח...תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון היה מדובר בג'יפ משטרתי ולא נראה לי שממש אכפת לסדנא אם ילך מנוע...

דבר שני, אפשרות ריאלית היא לא בטוחה, והסבירות שרצועת טיימינג תחליק כתוצאה משמן (אני לא צריך לצטט אותך שהיא משוננת) היא קטנה מאד.

המטרה של השמן היא לא ליצור החלקה ובכך למנוע חיכוך, אלא לרכך מעט את הגומי ובכך ליצור אחיזה טובה יותר בגלגלים. לא מדובר על שטיפה בשמן אלא מעט לחות.

אני חושב שאנשי הסדנא שמתעסקים עם רכבים שנים רבות כמו כל מוסכניק, יודעים מה הם אומרים.

אני לא בעל מקצוע ולא מקור רישמי ומוסמך, אני רק אומר את דעתי.

ואיך אתה יודע דרך מסך המחשב שאותו קורא ישפריץ בדיוק את הכמות המתאימה של השמן ולא יפוצץ את הרצועה בחומר ?

חברים יקרים - העצות שמחולקות בפורום הן מועילות לרוב.

אבל לעיתים , עקב אי הבנה - מה שבקלות עלול לקרות עקב מגבלותיו של ממשק האינטרנט - העצות עשויות לעלות ביוקר רב.

אנא תתחשבו בזה כשאתם באים לייעץ , להציע להחליף , לקנות , לפתוח ,לדפוק , להזיז או לפרק משהו ברכב.

לא אתם הם אלה שתשלמו את הנזקים , אם יקרו , ולא כולם יודעים מספיק כדי לא ליפול למלכודות שמישהו מנוסה ומבין לא ייפול בהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שריקות מרצועה לעולם לא יהיו מכיוון רצועת הטיימיג (שהיא רצועה משוננת).

שריקות מעידות על החלקת הרצועה במקומה. אוי ואבוי אם יהיה מצב של החלקה בטיימינג. במקרה הטוב ייכבה לכם המנוע (אם אתם רוצים לדעת מה יקרה במצב פחות טוב ,חפשו בפורום).

השריקות שאתם שומעים הן בד"כ מרצועת האלטרנטור , או המזגן ,או כל אביזר חיצוני אחר - תלוי ברכב.

אתה כבר השני ביומיים האחרונים שרץ אל הטיימינג. עזבו אותה בשקט וטפלו בה רק על פי הוראות היצרן.

בדקו את המתיחה של הרצועות שהזכרתי :

שמר שלום, אני רוצה להודות לך על המידע המועיל מאוד שאתה ומומחים אחרים כותבים כאן.

אני מזהה אצלי ברכב, הונדה סיויק 1991, גם מעין רעש של שריקה בחודשיים האחרונים (קשה לי לתאר במדוייק את הרעש, זה לא צפצוף אלא מעין "שפשוף"). למיטב בדיקתי הרעש מגיע מכיוון הרצועות (יש 3 רצועות נראות לעין ברכב - אלטרנטור, מזגן והגה כח). הרעש קיים כל זמן הנסיעה, ו"מסונכרן" לטורים. אין שום בעיה אחרת במקביל. לא זיהיתי שום חתך, קרע, או בעיה אחרת ברצועות (לגבי שיעור המתיחה אין לי מספיק ניסיון לקבוע).

מה זה יכול להיות, לדעתך?

מעונין לקנות סיויק או קורולה שנים 1996-1999:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המחמאה , אני לא מומחה ,אלא חובב - עם נסיון מעט רב משלך אולי , ושווה או פחות מאחרים.

לגבי הרצועות.

בד"כ אפשר לפסול כמעט מייד את רצועת המזגן - כי כשהוא לא פועל אין עומס של המדחס על הרצועה. אם השריק הנמשכת סביר להניח שלא שם הבעייה.

את רצועת האלטרנטור ניתן להרפות לחלוטין , כמו שתיארתי - ואז נשארת רצועת הגה הכח כחשודה - אם השריקה ממשיכה.

אם זה מסובך לטעמך - גש למוסך - יאבחנו את זה בשתי שניות.

בדיקת מתיחות הרצועות : רבע סיבוב מסביב לציר - כמו בתמונה שצירפתי למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE]

שמר, השריקות שציינתי נשמעות תמיד בהתנעות בוקר, וללא קשר לחורף ולשלוליות. כך גם היה בקיץ, אך קצת פחות חמור. האם גם זה נורמלי?

שריקות אלו לא מעידות על איזשהו משהו בעייתי, נכון?

בתודה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...