Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: סקודה פאביה החדשה - כשאייקון מתחדש

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה לא כתבו על סקודה פאביה בפורום שלנו? שהיא רכב הליסינג הצמוד של צ'אק נוריס, שהיא לא שורפת דלק אלא משתמשת בטלפתיה כדי למשוך אליה את היקום, אפילו כתבו פעם שהחמור הלבן הוא סתם מיתוס והמשיח יגיע בכלל על גג של פאביה לבנה (וגם לנו לא ממש ברור איך זה אמור לעבוד).

הצלחנו לשים את היד על הסופר-מיני הכי מדוברת בפורום בשנת 2014 ויצאנו לבדוק איך היא.

סקודה פאביה החדשה - מבחן דרך

%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%94-2015-11.jpg

%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%94-2015-35.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חמשת הסנט שלי:

למי שלא יודע, יש לנו במשפחה גם "פאבית מבצע". אנחנו מרוצים עד הגג. היא פשוט עושה את מה שהיא צריכה לעשות, לא יותר, לא פחות. מושלמת למשימה שלשמה נרכשה ועובדת (טפו טפו טפו) עם מינימום בעיות. אז כשפבל היה קצת לא עירני הצלחתי לשנורר סיבוב בפאביה החדשה ולא הצלחתי להימנע מהשוואה לפאביה הקודמת.

אז ככה. קודם כל, החדשה מציגה תא נוסעים טוב בהרבה. לפאביה הקודמת היה תא נוסעים שחור, קודר ועם פלסטיק קשיח. הדגם החדש הרבה יותר איכותי ואת השחור הקודר מחליף פס לבן שרץ לאורך הדש-בורד. רמת האבזור הרבה יותר גבוהה. יש מסך מגע צבעוני, קצת קטן, אבל מי שאני שאתלונן על גודל בזמן שיש רכבים כמו יונדאי i20 "פרימיום" שמגיעים בלי מסך מגע מקורי בכלל?!

הרכב נוח מאוד, בטח יחסית לסופר-מיני אחרות. תא מטען גדול ויפה. המנוע סוחב יפה, צריכת הדלק שלו טובה, אפילו ה-Start&Stop רק קצת מציק. הוא מניע יחסית מהר ולא מאוד מפריע. אהבתי גם את הפתרונות הפשוטים והחכמים, כמו שאני אוהב אצל סקודה - פח זבל לתא האכסון בדלתות, תא מרכזי שמתאים בדיוק לגודל של סמארטפון. בקיצור, שימושי וחכם כמו בסלוגן.

fabia2.jpg

החסרונות? המושב האחורי צפוף מידי. אני לא יכול לשבת מאחורי עצמי בנוחות. יש כמה פשלות בתא הנוסעים, למשל תא המשקפיים וגוף התאורה שהושאלו ישירות מהדור הקודם. משענת היד המרכזית עדיין נראית קצת מצ'וקמקת, אצלנו בפאביה היא נשברה אחרי שנה וקצת, נראה לי שגם בחדשה היא תישבר מהר.

ורמת האבזור הבסיסית נראית לא מספיק טוב מבחוץ. אולי זה סתם הצבע הלבן שאיתו הגיע הרכב, אולי זה הטאסות הפשוטות. נראה לי שבצהוב-שחור היא תהיה מדהימה, אבל זה כבר יקר.

מה שמוביל אותי ליתרון נוסף - המחיר. 95,000 ש"ח זה תכלס מחיר לא רע בכלל לסופר-מיני אוטומטית, בהשוואה למתחרות הישירות. ואני יודע שיש איביזה AM5 ב-80. זה לא רכב מבחינתי, זה דיכאון מוטורי.

fabia1.jpg

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסקירה והכתיבה המעולה!

צחוק בצד, מדובר במכונית נאה ומאובזרת שעושה את המצופה ממנה במחיר אטרקטיבי.

לגבי האנמיות שלה - עם צבע מיוחד וג'אנט 17 היא אפילו תראה די מגניבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מרחב בירכיים מאחור היא מרווחת מהסיאט?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אני עשיתי סיבוב,

צ'אק נוריס לא יאהב את התוצר החדש. :?

ברשותי- 1.2 TSI "ספורט" ידנית (מקופססת+) 2010

כך שזה לא באמת כוחות להשוות את החדשה שקיבלתי לנסיעה לזאת שיש לי, אבל כמה דברים מאוד צרמו לי:

הדבר הראשון כשעבר לי בראש כשראיתי אותה: "ואיי היא מכוערת פצצות" הצבע הלבן והצורה החדשה עשו לה רק רע, בואו נגיד שהיא מאוד מאוד פוטוגנית כי במציאות זה לא עובד.

הפאביה הקודמת בעלת תא פחות נאה, אבל איכותי הרבה יותר,בעל חלקים רכים.

החדשה נראית אולי קצת יותר טוב, אבל מאיפה שאני רואה את זה יש לה פוטנציאל רב לקרקושים והכל חלקים קשים.

ההגה.. אני לא כל כך יודעת איך לנסח את זה בצורה רהוטה ומקצועית, אבל פשוט לא משהו, בפאביה היוצאת היה עוד אפשר לקבל פידבק, אבל מהחדשה כלום, אילם לחלוטין ובנוסף יש תווך תנועה "מת" שבו אני מזיזה את ההגה והאוטו לא מגיב :shock:

מבחינם הרעש בשיוט- נשאר אותו הדבר לא שופר (לפחות לא הורע).

אני רוצה לדבר קצת על המושבים,

אמנם זהו לא דגם "ספורט" אז אני לא אמורה לצפות למושבים המצויינים ההם, אבל אלה הרגו לי את הגב,

יש לי בלט בגב התחתון, נסיעה של שעה גרמה לי לכאבים מאוד לא פרופורציונאלים.

עוד חיסרון שכנראה הוא מאוד אינדיבידואלי, מסך המגע שולט על מערכות הרכב, שזה דבר מאוד נחמד למי שלא מתעניין יותר מידי במוסיקה.

למי שיש מערכת טובה, יתקל בבעיה דיי רצינית.

היא רכה, מאוד רכה וזה גורם לה לנטיות..

היתרונות (יש כאלה):

היא רכה, מאוד רכה, כנראה שזה גם יתרון לאנשים מסויימים אבל היא פשוט סרבה להתרסק על במפרים ושיבושי כביש.

התמורה למחיר, כנראה שבשלב זה של התחרות היא החבילה הטובה ביותר, לא טובה כפי שהייתה, אבל עדיין,

היא נוחה (אם שמים תמיכה לגב:-( ) זריזה (יחסית), בטיחותית ובשורה התחתונה, היא מרגישה אוטו אמיתי ורציני.

שורה תחתונה (הרבה שורות),

2 דברים הציקו לי בנוכחית שקיוויתי שיסודרו בחדשה:

1) וישרים אוטומטים.

2) הילוך שישי.

אין וישרים אוטומטים והם לא מביאים את הידני ספורט. (רוצה חזק, ידני, עם מושבים נוחים) :x

ככה שמבחינתי הם שינמכו את הרכב.

שורה תחתונה על אמת:

הפאביה עדיין הכי טובה בקטגוריה, אבל פחות.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמעת לי כמו תבנית צ'כית סטנדרטית.

אהבתי את הסיכום:

"סקודה פאביה היא הבחור הזה שהגיע למסיבת פורים של המשרד מחופש ל"בן אדם" - אמנם יש לה שפע של איכויות טובות, אין לה חוש הומור או שמחת חיים."

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה - מה זה אומר "עם מינימום בעיות"? תוכל לפרט את הבעיות ואת שנתון הרכב?

נטלי - העיקר שהיא לא פונה שמאלה כשאת מאותתת ימינה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 2 באמת נראית כהבטחה.

ה-208 - ישבתי בה - לא עשה לי שום חשק להשאר שמה עוד דקה. בכלל - נדמה שהיא לא כזאת הצלחה - והבעיה לא נעוצה רק במנוע ובגיר. אבל נראה מה השילוב החדש יעשה לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-32220-%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%94-1-2-%D7%9C-DSG-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93.aspx

ע"פ המגזין אוטו הפאביה זה רכב גרוע (הם חושבים שI20 זה באמת פרימיום:roll:).

ההבדלים בין הסקירות באמת גדולים , השאלה אם זה נובע מאהבת הפורום לפאביה או המימון שאוטו מקבלים מיונדאי ?:|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה - מה זה אומר "עם מינימום בעיות"? תוכל לפרט את הבעיות ואת שנתון הרכב?

מדובר בסקודה פאביה מודל 2012 (תכלס נרכשה ב-2011, אבל דחינו את הרישוי כדי להרוויח מודל), מנוע 1,400 סמ"ק ידנית.

בעיות שהיו עד עכשיו:

משענת יד מרכזית נשברה. נקשרה עם אזיקונים כי לא משתמשים גם ככה בתא האכסון שבתוכה.

תפוח ידית הילוכים התפרק. ניסו להדביק אותו במוסך אבל הוא התפרק שוב, לבסוף התרצו והתקינו אחד חדש.

הוחלפו 4 צמיגים, למרות שזה תכלס בגלל פנצ'רים ולא בגלל הרכב.

זהו. מעבר לזה, רק טיפולים שגרתיים אחת לשנה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה -

בהינתן האיביזה, שלמיטב הבנתי מגיעה עם יחידת הנעה זהה, מרכב דומה מאוד, ואבזור דומה למדי - אבל ב15-פאקין-אלף שקל פחות -

למה שפלוני יבחר בפאביה?

אני אדגיש למען הסר ספק - אני לא ציני, אני שואל ברצינות. כנראה שיש הבדלים שאני לא מודע אליהם, והייתי שמח ללמוד מה הם.

אם מוציאים את האיביזה מהמשוואה, היא נראית כמו אחלה רכב. 105 [עריכה: 110?] (לגרסא המאובזרת) אש"ח זה לא זול במיוחד, אבל בתכלס גם הרכב לא משדר 'זול במיוחד'.

הייתי שמח להשוואה בינה לבין האיביזה, והייתי שמח להשוואה בעתיד הקרוב בינה לבין ה208.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...