Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב נכבה בעצירה מאזדה 6 2006

VitaliGal
שימו לב! השרשור הזה בן 3756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחרונה שמתי לב שבעמידה ברמזור על הילוך D הרכב קצת מקרטע, הסל"ד נראה לי נמוך כ-600, ורואים אפילו לפי אורות הדרך שהם טיפה מהבהבים, וזה קורה כאשר הרכב בטמפרטורת העבודה הנורמלית.

לפני שהחלפתי את הטרמוסטט לא שמתי לב לתופעה, נראה לי כי הרכב פשוט לא היה מתחמם מספיק, ואם כן אז התקרר במהלך נסיעה בכביש מהיר/בין עירוני (הטרמוסטט היה תקוע במצב פתוח).

אתמול פעם ראשונה ויחידה נכבה הרכב בעת עצירה במעבר חצייה, לא היו שום נורות אזהרה, פשוט הקשת קוד והנעה.

קצת נתונים:

מאזדה 6 2006 2.0L אצלי כשנה וחצי, 152K ק"מ, לפניי כשבועיים הוחלף טרמוסטט, נעשה יישור קו רציני ביותר לאחר הרכישה והוחלף כל נוזל וכל פילטר שיש ברכב, לפניי כשנה הוחלף מצבר, לפניי כשנה נעשתה אינפוזיה של "סמוג דוקטור" במוסך ברחובות, הרכב עובר טיפולים שוטפים כל 9,000 ק"מ ע"י נוזלים וחלקים מקוריים של מאזדה בלבד, הטיפול האחרון נעשה לפניי כחודשיים (כ-3000 ק"מ).

בעבר שמעתי על מקרים דומים, והבעיה הייתה או בחיישנים, או בניקוי מצערת.

ממה להתחיל לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצבו של האלטרנטור? ידוע לך אם שופץ אי פעם? כי מה שאתה מתאר כאן יכול להיות אלטרנטור לקראת סוף דרכו..

חובב מכוניות מושבע. עזבו חובב, שרוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי האלטרנטור, איך ניתן לבדוק?

ולגבי סורק תקלות, אני חושב שאם הייתה בעיה והמחשב היה מודע לה, אז הייתה נדלקת מנורת אזהרה/תקלה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים הנורה דולקת ולאחר זמן מה נכבית ואז התקלה נשמרת.

מאז שהרכב אצלי לא נדלקה אף פעם שום נורה, אבל אם אני אצטרך לבדוק בעזרת סורק, אז אני ימצא לזה זמן ויבצע בדיקה, פשוט זה נשמע לי פחות סביר לבנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שהרכב אצלי לא נדלקה אף פעם שום נורה, אבל אם אני אצטרך לבדוק בעזרת סורק, אז אני ימצא לזה זמן ויבצע בדיקה, פשוט זה נשמע לי פחות סביר לבנתיים.

יש שגיעות שלפי המחשב הן לא קריטיות ואינן מופיעות על הצג (צ'ק אנג'ין).

צריך לבדוק עם סורק עם ישנן תקלות במצב הנ"ל, לרוב אלה תקלות שקשורות לוואקום.

דוגמא מהמחשב שלי שיש תקלות אבל הנורה לא דולקת

3lhm.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

אתמול במהלך נסיעה קצרה בעיר, לא הורגשה בעיה כלל, וזה למרות שהחום מנוע כבר היה על האמצע.

יש המלצה למקום לדיאגנוסטיקה מומלץ באזור רחובות? האם הסריקה אמורה לעלות כסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחברות לסורק לזיהוי תקלה בד"כ עולה כ- 150 עד 200 ש"ח אלא אם המוסך בו אתה מטפל ברכב שלך יסכים לעשות לך את זה "כשירות" (ובתנאי שיש לו סורק).

מה שכן לפני שהייתי רץ לסריקה, תבדוק קודם טעינת המצבר (לראות שהאלטנטור מטעין את המצבר כנדרש).

תחבר וולטומטר למצבר בזמן שהרב מונע ותבדוק שיש לך טעינה טובה (לפחות 13.6) ועל הדרך תבדוק שהפלוס מינוס של המצבר מחוזקים היטב ולא רופפים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שגיעות שלפי המחשב הן לא קריטיות ואינן מופיעות על הצג (צ'ק אנג'ין).

צריך לבדוק עם סורק עם ישנן תקלות במצב הנ"ל, לרוב אלה תקלות שקשורות לוואקום.

דוגמא מהמחשב שלי שיש תקלות אבל הנורה לא דולקת

3lhm.png

עם איזה סורק אתה עובד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלםו ויטלי,

אני הייתי מנחש שהמסנן דלק סתום, או המשאבת דלק מזייפת במאזדה 6 זה קצת מאתגר לבדוק כי המסנן נמצא בתוך המיכל דלק עם המשאבה מתחת למושב הנוסעים, אבל בנושא אחר של המוסך שטיפלת בו.

קראתי את מה שכתבת ואין לי מילים לתאר את התופעה הזאת.

אני מבין שאתה לא רוצה (ובצדק) להיות נקודתי ולכתוב את שם המוסך.

ובכול זאת, תוכל לפחות לפרט אם מדובר במוסך היבואן של מאזדה או אחר ? או אולי באיזה עיר המוסך הזה נמצא ?

בתודה מראש, ובתקווה שיסתדר לך כול העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...