Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוללת מברגה של וולף התפוצצה תוך כדי עבודה

avargel
שימו לב! השרשור הזה בן 3761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברשותי מברגה של וולף 18V מזה כשנתיים.

כן כן, אני יודע, דרק אמיתי.

אבל לשימושים המועטים שלי, ולמחיר שלה [100 ש"ח], היה חבל לי להשאיר אותה בהום שקר.

ביום ששי האחרון, באמצע קדיחת בורג לפרגולה, הסוללה פשוט התפרקה.

אחת מהסוללות שבתוך ה"מארז" הפלסטיקי, הבנויות גלילים - גלילים, החליטה שהיא הופכת לקפיץ, ועפה החוצה, תוך כדי שהיא מפרקת לחלוטין את מארז הפלסטיק.

ההדף היה גדול והורגש למרחק של כמה מטרים במקום פתוח [חבר שעבד איתי הרגיש את ההדף עד אליו]. הרעש היה מחריד. ואני - ניצלתי בנס. החתיכה שעפה הגיעה למרחק 30 מטר! קשה לי לחשוב מה היה קורה אילו הסוללה היתה לכוון העיניים או הבטן שלי.

איך אתם הייתם מתנהלים?

[למותר לציין שהמברגה לא באחריות. ובכל מקרה סוללה לעולם לא באחריות. ועוד למותר לציין שהמקיטה כבר בדרך. סתם].

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להפוך שולחנות ולהתחיל לשלוח מכתבי תלונה וכיו"ב וכו'.

שווה את הזמן שלך?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה לעשות, איך בכלל אתה יכול להוכיח משהו ? אולי חיברת אותה לשקע וזה פיצץ אותה ? בקיצור תלמד לקח להזהר מדברים זולים וזהו.

סתם שאלה, כמה זמן אתה מטעין אותה? אולי אתה מטעין אותה יותר מדי זמן או ששכחת אותה בטעות אפילו בלילה ? אסור להשאיר את הסוללה עם מטענים זולים מעבר לכמה שעות שצריך לטעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצאת בזול.

לבוס שלי התפוצץ מצבר בן 3 חודשים תוצרת וולטה כשניסע להניע את הפאג'רו שלו. הוא הרגיש כמו בסרט הוליוודי וכל השכונה יצאה לראות מה התפוצץ.

כלי עבודה זולים לא שווים את המעט כסף שהם עולים, אתה אחרי זה משלם על זה בעצבים תוך כדי עבודה. פעם הבאה בוש כחול או מקיטה עם סוללות ליטיום.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שיצאת מזה בנס.

אני חושב שחובה עליך להפיץ את המקרה ולדווח עליו לנציגות של wolf (אם יש בכלל) או להום-סנטר, שלא יקרו מקרים נוספים שכאלו.

לדעתי למרות שאין אחריות, הם חייבים לדאוג שהמוצרים יהיו בטיחותיים, גם אם יתקלקלו, וכל זה בשימוש סביר - ואני מניח שכך נהגת.

אגב, מדובר בסוללת ליתיום? (LiPo \ Li-ion \ LiFe) או בסוללת ניקל-מטאל? (NiMh) (כתוב על המארז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא הטענתי יותר מדי. כשעה וחצי.

אני יודע שלקחתי סיכון כלכלי כשרכשתי כלי זול. אבל סיכון בריאותי?

ואינני מתכווין להפוך שולחנות. אולי לפנות אליהם בכתב.

ולגבי הוכחה, היו איתי שני שכנים וחבר. עדות תופסת?

והסוללה כמובן לא ליתיום. היתה פורקת את עצמה ביומיים בארגז, כאילו גמדים בנו איתה בקטה מעץ אלון.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכון בריאותי? כמובן. יש סיכון בריאותי גם בכלים לא חשמליים,

שיתפרקו ויחתכו אותך כשלא מתאים להם...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לעשות הפרדה בין זה שהכלים האלה באיכות ירודה ויכולים להתקלקל לבין סכנה בטיחותית.

מה שקרה לך צריך להדליק נורה אדומה לכל צרכן ואני מודה שלא חשבתי שמברגה יכולה להיות כלי מסוכן (בניגוד לדיסק לדוגמה).

אם יש לך עדים זאת התחלה טובה אני הייתי מנסח מכתב תלונה ליבואן ולמשווק, אולי בייעוץ של עורך דין מומחה לנושא, בצורה שלא יוכלו להתעלם ממנה עם העתקים לגופים נוספים כגון מכון התקנים, ומבקש לראות אישורים שהוא קיבל על בטיחות המוצר וכמובן פיצוי כספי (לא מוגזם) ואיך הם מתכוונים למנוע מקרים כאלה בעתיד.

img.imageResizerActiveClass{cursor:nw-resize !important;outline:1px dashed black !important;} img.imageResizerChangedClass{z-index:300 !important;max-width:none !important;max-height:none !important;} img.imageResizerBoxClass{margin:auto; z-index:99999 !important; position:fixed; top:0; left:0; right:0; bottom:0; border:1px solid white; outline:1px solid black;}

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוללת ליתיום בשימוש לא נכון היא פצצה מתקתקת.

בניגוד אליה, ניקל-מטאל בטוחה בהרבה, וגם אם תתעלל בה, הסיכוי שהיא תתפוצץ\תתלקח הוא נמוך מאוד.

מה שקרה לך הוא מקרה יוצא דופן, ואולי באמת נובע משימוש בתאי ניקל-מטאל מאיכות ירודה, או לחילופין, איכות הרכבה גרועה שאולי הובילה לקצר בסוללה.

שים תמונות וכך יהיה קל יותר להפיץ את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעצם העובדה שהסוללה נפרקת תוך יומיים מעיד על התנגדות פנימית גבוהה מאוד, מה שבהחלט יכול להוביל לבעיות כאלה ואחרות (כמו המקרה הנ"ל).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעצם העובדה שהסוללה נפרקת תוך יומיים מעיד על התנגדות פנימית גבוהה מאוד, מה שבהחלט יכול להוביל לבעיות כאלה ואחרות (כמו המקרה הנ"ל).איציק

בוקר טוב.

למה ההתנגדות הפנימית גבוהה?

הוא מדבר על פריקה מהירה ללא שימוש, לא על כוח נמוך בשימוש שעלול להעיד אכן על התנגדות פנימית בגורמת למפלי מתח ובזבוז אנרגיה לשוא.

נכון שההתנגדות הפנימית עולה במצברים ישנים, אבל כאן התקלה קיצונית.

סוג של קצר פנימי באחד התאים היה להערכתי מקור הבעיה.

גם במטל הידריד יש טריק כלשהו לפריקת לחץ פנימי הנבנה במצבר? כי אם כן, סביר שכאן מקור התקלה.

אני גם מאמין שהיה חימום של המצבר, גם בטעינה ובטח בשימוש, כשהתאים התקינים דחפו זרם גבוה (פעולה בעומס) דרך התא הפגום. אם התא שהתפוצץ קבור בעומק המצבר אז אולי היה קשה לחוש בחום.

חום הוא תמיד סימפטום חשוד.

בסמארטפון שלי למשל הטעינה פוסקת כשהמצבר חם מדי כמנגנון הגנה מובנה.

במכשיר זול ובמטל הידריד כנראה אין מנגנון כזה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ותודה לכל המשתתפים.

אני ממש לא מבין גדול בזה.

אני רק יודע שהשתמשתי בדיוק כפי שמשתמשים במברגות [דהיינו: לא ניסיתי לצחצח איתה שיניים]. טעינה סבירה בהחלט. שימוש הגיוני למברגת 18V... [קדיחת ברגים לעץ].

אני מנסה לצרף כאן תמונות:

SAM_0101.JPG

SAM_0103.JPG

SAM_0108.JPG

SAM_0109.JPG

SAM_0111.JPG

SAM_0114.JPG

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נראה כמו תאים מסוג NI-CD. זה מוזר שהתא התפוצץ, זה דבר שבדרך כלל משוייך לליתיום בלבד.

כפי הנראה קצר פנימי בתוך התא שגרם להתחממות ובסופו של דבר פיצוץ התא.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון וסיום הסיפור:

זוכיתי במברגה חדשה מאותו דגם.

כמובן שהוחלפה מיד בכמה שטויות מהום סנטר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...