Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עבודה עצמית - פוליש לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז החלטתי לעשות פוליש לרכב. אלו החומרים וסדר הפעולות:

1. ניקוי הרכב עם שמפו

2. פלסטלינה עם ONR כחומר סיכוך

3. פוליש עדין בעזרת מכונת פוליש DA ו meguiars 205

4. מריחת vertua-bond408

5. מריחת אוטם JetSeal109

מכונת פוליש של מגווירס שכרתי בטופקולור בתל אביב, צריך להשאיר פיקדון של 1800 ש"ח בויזה, השכרת מכונה לסופ"ש עולה 150 ש"ח, ליום 100 ש"ח. בנוסף קניתי פד ספוג שחור של מגווירס ב 100 ש"ח, נראה לי שבאוטוסטור מחיר הפדים זול יותר. פד ספוג שחור זה הפד העדין ביותר של מגווירס, הוא מיועד לסימני swirls קלים ולמריחת חומרים. ידעתי מראש שלא יהיה הרבה הבדל בפוליש אבל עשיתי זאת למען הניסיון, מקסימום אעלים כמה שריטות והרכב יקבל ברק. לא רציתי גם להיות אגרסיבי מדי לפעם ראשונה, רכבים יפניים בד"כ הם רכבים עם צבע "רך", ז"א שצריך לעבוד איתם לא עם פוליש או פד אגרסיביים מדי, רכבים גרמניים למשל הם בעלי צבע "קשה" שמצריכים פד / פוליש אגרסיביים יותר. את הטכניקה למדתי מסרטוני היוטיוב של junkman2000, פרסמתי כאן באחד השרשורים את סרטוני ההסבר שלו שמלמדים מה הטכניקה הנכונה לפוליש, ברגע שמבינים את הטכניקה, עושים עבודה טובה ונכונה ללא שגיאות וטעויות.

כל התהליך היה קשה מאוד, התחלתי בשתים עשרה בצהריים ועבדתי נון סטופ עד שש בערב. התחלתי עם ניקוי הרכב ויבושו, המשכתי עם פלסטלינה שהזמנתי מאיביי ב 3$, המשכתי לפוליש, הרכבתי את הספוג על המכונה, את המכונה שמתי על מהירות 5, התחלתי עם הכנת הפד ע"י זה ששמתי 4 טיפות פוליש בגודל אפון והעברת הספוג על הרכב במהירות ללא לחץ, זאת כדי שהחומר יספג בספוג. אחרי שהחומר נספג, המשכתי עם 3 טיפות בגודל אפון על כל מקטע. עשיתי 6 חזרות על כל מקטע, 4 חזרות שתי וערב במהירות של 5 במכונה, מעבר איטי מאוד על הרכב עם לחץ של 5 קילו בערך ושתי חזרות אחרונות ללא לחץ על המכונה כדי להוריד שריטות קטנות שנוצרו מהמכונה ולתת ברק סופי.

המשכתי עם מריחת שכבה vertua-bond408 בעזרת ספוג צהוב והורדתו בעזרת מגבת מיקרופייבר. תפקיד החומר הזה הוא לנקות את המשטח ולהכין אותו לאוטם/ווקס כדי שיתפסו עליו יותר טוב. לאחר מכן המשכתי עם שתי שכבות של JetSeal109 לפי ההוראות שמצויינות על האריזה, ז"א המתנה בין שכבה לשכבה.

אני יודע ששש שעות זה לא הרבה לפוליש, עשיתי זאת עם אילוצי הזמן שהיו לי ועם הכח שהיה לי להמשיך, בסה"כ נהנתי מהעבודה ולמדתי המון, מצטער שלא צילמתי הרבה, הייתי כבר כל כך גמור שלא היה לי כח לצלם במהלך העבודה.

IMG_20131005_120213.jpg

IMG_20131005_121605.jpg

IMG_20131005_121622.jpg

IMG_20131005_121627.jpg

IMG_20131005_124430.jpg

IMG_20131005_124440.jpg

IMG_20131005_124716.jpg

IMG_20131005_124723.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות שלך לא באיכות גבוה, אך עדיין ניתן לראות שהרכב החלט מבריק!

איזה שנה הוא?

מה היה המצב לפני הפוליש? מבחינת SWIRL ומה המצב עכשיו?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך חומרים טובים,הרכב ניראה טוב.

לדעתי השתמשת ביותר מידי פלסטלינה,אך כיוון שהיא זולה כול כך,לא עושים חשבון.:wink:

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות שלך לא באיכות גבוה, אך עדיין ניתן לראות שהרכב החלט מבריק!

איזה שנה הוא?

מה היה המצב לפני הפוליש? מבחינת SWIRL ומה המצב עכשיו?

כן, הורדתי קצת את האיכות כדי להוריד מגודל הקובץ, הוא היה גדול מדי להעלאה לפורום. הרכב הוא כמובן מאזדה 2, השנה היא 2008. קיבלתי אותו במצב חיצוני טוב אז לא הייתה לי הרבה עבודה. מבחינת ה Swirls, כמו שאמרתי, השתמשתי בפד שחור ופוליש מגווירס 205, שילוב עדין מאוד, לא הורדתי הרבה Swirls אבל הרכב בהחלט נראה מבריק יותר. אולי בפעם אחרת כבר אעבור לפד אגרסיבי יותר ומגווירס 105 שזה פוליש אגרסיבי יותר.

יש לך חומרים טובים,הרכב ניראה טוב.

לדעתי השתמשת ביותר מידי פלסטלינה,אך כיוון שהיא זולה כול כך,לא עושים חשבון.:wink:

דווקא לא השתמשתי בהרבה, חתכתי את הלפסטלינה שקיבלתי מאיביי ל 4 חלקים והשתמשתי בחלק אחד. כמו שאמרת, זה כל כך זול שזה לא קריטי, בכל מקרה אני לא עושה פלסטלינה על בסיס שבועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שעשית עבודה יפה.

אישית הייתי משקיע עוד 20 ד'ק, מנקה היטב את הגלגלים, ומורח חומר ייעודי לצמיגים, כמו מג'ס endurance.

מוסיף הרבה למראה הכולל של הרכב.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...