Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת הרכב לחורף : פרוייקט קטן + תמונות

שימו לב! השרשור הזה בן 3767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו כל שנה, לפני החורף אני מכין את הרכב לקבלת פנים גשומה.

השנה ניזכרתי גם לצלם את המאורע, כי הגיע הזמן שגם אני אציג את רכבי.

התהליך כלל את השלבים הבאים:

1. prewash - ריסוס הרכב עם pump sprayer ו onr.

2. המתנה ושטיפה עם צינור.

3. washing - שטיפה בשיטת 2 הדליים, עם כ-20 מ"ל סבון כלים פיירי על בערך 8 ליטרים מים, להוצאת כל זכר אפשרי להגנה קודמת.

4. rinsing - שטיפת הסבון עם צינור שאליו מחובר אקדח להגברת הלחץ (בשלב הזה בדרך כלל אני משתמש בזרם מים חלש ו"מגליש" את המים מהרכב כהכנה לניגוב קליל יותר, הפעם לא, רציתי כמה שיותר מים על הרכב לשלב הבא).

5. claying - מעבר עם פלסטלינה על כל הרכב, כולל פלסטיקה וחלונות. onr כסיכוך.

6. שטיפה חוזרת. (בשלב זה ראיתי שנשארה עוד טיפה הגנה, משהו שלא רציתי).

7. כשהרכב עדיין רטוב, מעבר עם מטלית מיקרופייבר כחולה, וריסוס הרכב עם IPA מדולל. (הפעם התוצאה באמת השביעה רצון וכל הרכב היה נקי ומוכן ליישום חומרי ההגנה).

8. שוב שטיפה קליל עם מים.

9. drying - ניגוב בעזרת מגבת uber עם סיומת של cobra guzzler (וואפל).

10. glaze - יישום black light בעזרת פד אדום ייעודי של lake country, ופד צהוב של מגס למקומות קטנים וצרים יותר.

11. buffing - המתנה שלאחריה buffing עם מגבת באפינג יעודית של הקוראני (הסרה קלילה לחלוטין!).

12. protaction - בעזרת פד צהוב פשוט, מרחתי optiseal עם מעבר עם כל הפלסטיקה החלונות והשמשות.

13. crying - כואבות לי הידיים, בא לי למות, סיימתי.

תמונות מהתהליך (לא צילמתי את כולו, השעה כבר דחקה בי):

המשך אוטוטו

מצרכים.JPG

pre.JPG

מנוחה לonr.JPG

beading.JPG

איכס.jpg

ipa.jpg

glaze.JPG

onr פלסטיקה.JPG

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל הכבוד עבודה יפה ויסודית , שאלה קטנה , האם אתה מתכוון ליישם עוד שכבה של opti seal כי זה מומלץ?

יש כאלה שאומרים חבל על מי שמת , אני אומר חבל על מי שחי ולא יודע איך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד, גם אני מתכנן לעשות משהו דומה (זהה), כנראה שבת (ואם לא זאת אז הבאה [מתן אתה רואה כמה אני עצלן , כבר מכין את הקרקע לעיכוב נוסף]).

עשית משהו לשמשות ?

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערות והארות :

- התהליך לקח לי לא פחות מחמש שעות של עבודה סיזיפית לגמרי, עם לא מעט שלבים.

- תהליך הפלסטלינה לקח המון זמן, בעדינות יחסית, בלי לחץ, הייתה הרבה טינופת שדבוקה לפח.

(עדיין לא מבין איך אנשים טוענים ל 15 שעה פלסטלינה לכל הרכב, רק חושב על הנזק שנגרם ואני מקבל צמרמורת).

- נהנתי להשתמש בפד האדום למריחה של הגלייז, השתמשתי במעט חומר וכיסיתי את הפנלים בצורה שווה ואחידה לגמרי, הbuffing לאחר 20 דקות המתנה היה תענוג.

- שכחתי שאין לי מסקינגטייפ לפני מריחת הגלייז, אז נזהרתי מאוד לא לגעת בפלסטיקה, ולכל מקרה הייתה לי מטלית טבולה ב Ipa, מדלול לניגוב מהיר ולמניעת הכתמה.

- צירפתי תמונה שמראה את הbonding של ה-optiseal על הפלסטיקה שלצד הרכב, התמונה צולמה כחצי שעה לאחר המריחה

חייב לציין שאם הייתי עובר על הפלסטיקה עם ipa התוצאה הייתה מרשימה בהרבה. חצי ללא הגנה, וחצי עם, להשוואה.

- תמונות הבידינג שצורפה צולמה לאחר השטיפה הראשונה (prewash) ולפני שאר השלבים לרבות חידוש ההגנה , זוהי ההגנה של האופטיסיל על הגג לאחר שלושה חודשים (!).

-בגלגלים הפעם לא נגעתי מעבר לשטיפה קלילה עם מברשת , פשוט לא נשאר לי כוח.

זהו נראה לי, אם יש שאלות אשמח מאוד לענות.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד, גם אני מתכנן לעשות משהו דומה (זהה), כנראה שבת (ואם לא זאת אז הבאה [מתן אתה רואה כמה אני עצלן , כבר מכין את הקרקע לעיכוב נוסף]).

עשית משהו לשמשות ?

פלסטלינה (שלא הורידה יותר מידי לכלוך אם להיות כנה)

ipa

optiseal

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד עבודה יפה ויסודית , שאלה קטנה , האם אתה מתכוון ליישם עוד שכבה של opti seal כי זה מומלץ?

זה מומלץ אם יש לך ספק שלא כיסית את הרכב בצורה אחידה, מעבר לזה אין שום השפעה על ההגנה.

אבל בגלל קלות היישום, שבוע הבא לאחר השטיפה השבועית כנראה שאלך על עוד שכבה.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית משהו לשמשות ?

תאמין לי אתה... ;)

אם לא היית רחוק ממני הייתי מגיע אלייך ודוחף אותך לחניה.

פותח השרשור - תוצאות יפות מאוד, בכללי אוהב את הצורה של הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו איזה תמונות של אחרי, גם הרכב, גם הצבע וגם הטיפול שהוא מקבל זה מתכון מנצח.

(אני חשבתי שהתמונות שבהודעה הראשונה הם של האחרי).

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, חייב לציי שהרכב מעולם לא עבר פוליש אמיתי.

למעט זוג מעברים באופן ידני במכסה המנוע ובבגאז', לאחר התקנת הסמלים החדשים, בעזרת ultimate compound ופד ידני של לייק קאנטרי.

ככה שיש הרבה מה לשפר מבחינת gloss.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sciPoPo +1 , סחטיין על השקעה (5 שעות) מטורף! כל הכבוד.

אני מתכנן לעשות טיפול דומה אצלי ברכב, אני אף פעם לא עשיתי טיפול עם הגנה (אוטם וכו') מאז שקיבלתי את הרכב

לפני שנתיים, אני עדין צריך לעשות את התהליך של שטיפה עם פריי ומעבר על הרכב עם IPA ? או שמספיק שטיפה טובה ופלסטלינה בלבד לפני יישום האוטם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה :)

אם אין לך הגנה קודמת על הרכב, אין ממש צורך בipa, למרות שזה לוקח כ-5-10.

(שמפו לרכב לא מוריד לגמרי את כל הזבל שנדבק לרכב, יש הרבה מעבר לאבק).

הייתי ממליץ על שטיפה -חד פעמית- בסבון כלים.

פלסטלינה חובה.

prewash , רצוי, אם אתה שוטף אך ורק בשיטת שני הדליים ואין לך צינור גינה נגיש, אז אפילו חובה.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...