Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך מצולם: שטיפת רדיאטור והחלפת טרמוסטט רנו קליאו B 2001

liranantebi
שימו לב! השרשור הזה בן 3993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, מי שעושה את הפעולות האלו – עושה אותן על אחריותו בלבד. אני לא לוקח שום אחריות על מה שכתוב פה.

אזהרות:

1. יש לבצע את הפעולות כאשר המנוע קר. כאשר המנוע חם – פתיחת המכסה של איזור מילוי המים עלול לגרום להפעלת המאוורר. בנוסף אפשר להיכוות מהנוזל החם.

2. יש סיכון בנגיעת הנוזל על עור הגוף ועל צבע האוטו. במקרה של נגיעה מיד לשטוף עם מים.

3. ישנו סיכון כאשר מבצעים את הפעולה משפיכת נוזל הקירור על מגעים חשמליים. רצוי להגן על המגעים.

4. ניתן להחזיר את הנוזל בחזרה (למחזר). במידה ולא - יש לשפוך את כל הנוזל הישן לביוב.

5. לנוזל יש טעם מתוק והינו רעיל. יש סכנה לבעלי חיים וילדים קטנים שעלולים לשתות אותו. על כן חובה לאסוף את כל הנוזל שנשפך למיכל אגירה ואח"כ או למחזר או לשפוך לביוב דרך האסלה.

6. חשוב לוודא שהנוזל החדש מתאים לעבודה עם האוטו. בנוסף חשוב לבדוק שהנוזל החדש יכול לעבוד עם הישן - היות וקיים סיכוי שיש עדיין את הנוזל הישן במערכת. זהירות - ישנם נוזלים שאינם מתאימים לעבודה יחדיו ויכולים לגרום לסתימות במערכת הקירור.

ריקון נוזל הקירור:

במכוניות שבהן מותקן בתחתית המנוע מכסה פלסטיק – יש להסירו.

לאחר מכן יש לפתוח את המכסה של מיכל התפשטות המים (מיכל המילוי).

ולאחר יש לפתוח את הקליפ* של הצינור התחתון ברדיאטור:

cxtTB.jpg

* במכונית שלי התקנתי קליפ שלפי דעתי יותר נוח מהמקורי. לאחר ששברתי את הידיים עם הקליפ המקורי – החלטתי שדי וכדאי לעבור למשהו קצת יותר אנושי. אני מצאתי שאת הקליפ המקורי ניתן לפתוח בעזרת גאפקה שננעלת עליו.

ריקון המים מתבצע על ידי הוצאת הצינור התחתון מהרדיאטור.

בנוסף, יש לפתוח את בורג ה-bleeding שממוקם על בית מעבר המים:

uBzV2.jpg

(את הבורג יש לשמור – כמובן. אנחנו נשתמש בו בתהליך המילוי מחדש).

את המים חובה לאסוף אל תוך כלי קיבול כלשהו. ראו הזהרות למעלה.

הוצאת הרדיאטור:

לשם פתיחת מגן הפלסטיק, תחילה יש לפתוח את הברגים (בכל צד):

m8fN7.jpg

D0Y7k.jpg

ולדחוף בעזרת מברג:

XIl.jpg

ואז להוציא את מגן הפלסטיק הקדמי.

יש לפתוח את הברגים:

Otaup.jpg

OHyKl.jpg

ואז לשחרר את שני הברגים:

zhW8Z.jpg

מגן הברזל העליון נשלף כלפי מעלה.

DEQZu.jpg

הפרדת המצנן של המזגן:

יש לפתוח את הברגים שמחברים את המצנן של המזגן לרדיאטור:

3LBG4.jpg

ולאחר לשלוף את המצנן של המזגן מעט החוצה על מנת להפריד אותו מהרדיאטור.

לאחר מכן יש להוציא את המאוורר. המאוורר יושב על תושבות של הרדיאטור ללא ברגים. זהירות עם החיבורים החשמליים.

את הרדיאטור מוציאים החוצה מלמעלה לאחר שמנתקים גם כן את הצינור העליון.

HvDY8.jpg

ניקוי הרדיאטור מבחוץ:

הרדיאטור מתחיל להיסתם במרוצת השנים עם אבק ולכלוך. אני משתמש בengine degreaser כדי להסיר את הלכלוך.

ניקוי הרדיאטור מבפנים:

את הרדיאטור מבפנים יש לשטוף עם מים זורמים. חשוב לזכור להחזיר לאוטו את הרדיאטור ללא מים כדי שאת הנפח הפנימי ימלא רק הנוזל שמיועד להיות בפנים ושומר על כל המערכות מחלודה. (כמובן שאת הנוזל שאותו היצרן מאשר עבור הרכב)

החלפת טרמוסטט:

בהזדמנות זו, לאחר ניקוז מערכת הקירור ניתן להחליף כל מיני חלקים במערכת הקירור. לדוגמה – הטרמוסטט:

o0kaw.jpg

על מנת להחליף את הטרמוסטט יש לפתוח את בית הטרמוסטט שמוחזק לבית מעבר המים באמצעות 3 ברגים:

V25mD.jpg

u3k8T.jpg

על פי עצות רבות שקיבלתי פה באתר, מומלץ לשים בהרכבה גומיה מקורית של היצרן ולא את הגומיה שבאה עם הטרמוסטט.

הרכבת הרדיאטור בחזרה:

ההרכבה בחזרה נעשית בצורה הפוכה לפירוק.

מילוי נוזל קירור:

יש להשאיר את בורג ה-bleeding פתוח ולוודא שכל החיבורים מהודקים.

vFpgq.jpg

מילוי נוזל הקירור נעשה דרך מיכל ההתפשטות (או מיכל המילוי).

ממלאים בחזרה נוזל קירור עד שמתחיל לצאת נוזל (בצורה רציפה וללא בועות) מההברגה של הbleeding. כדאי לשים חתיכת ניר מתחת – הולך לצאת נוזל קירור ואנחנו לא רוצים שיגע בחיבורים חשמליים.

סוגרים את בורג ה-bleeding וממשיכים למלא נוזל עד שהנוזל מגיע לmax במיכל.

רוב הסיכויים שיש עדיין בועות אויר במערכת הקירור ולכן עוד לא סיימנו. טכנאים של רנו משתמשים במערכת מיוחדת שדואגת להכניס את הנוזל בלחץ אל תוך מערכת הקירור. אם עושים את זה בבית – מין הסתם אין מערכת כזו לכל אחד בבית. אז..

עכשיו אפשר לסגור את פקק המילוי ולהתניע את הרכב. כדאי לוודא, במיוחד אם הוחלף הטרמוסטט, שאכן הטרמוסטט עובד.

יש להמתין עד שהמאוור מתחיל לעבוד. צריך לקחת כ-20ד' ובו זמנית הצינור העליון של הרדיאטור צריך להיות חם. אפשר עכשיו לבדוק גם שמערכת החימום בתוך האוטו עובדת.

לאחר מכן יש לתת לאוטו להתקרר. יותר מ30ד'.

עכשיו כשהאוטו קר יש למלא את המיכל עד למקסימום שוב ולסגור את המיכל.

זהו. רצוי לבדוק לאחר 2-3 נסיעות וכשהאוטו קר שוב את גובה הנוזל ולמלא אם חסר. (זה קורה שחסר כי לוקח זמן עד שכל הנוזל מגיע לכל מקום ומקום).

זהו!

נסיעה נעימה ובטוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד מאוד :wink: איך אספתה את הנוזל הישן כשפירקת את הצינור התחתון ? ראיתי שלא היה לך מקום, תודה !

דרך אגב גם לי יש קליאו-ב 2002 RXT.האם זה מנוע כמו שלי K4J ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד מאוד :wink: איך אספתה את הנוזל הישן כשפירקת את הצינור התחתון ? ראיתי שלא היה לך מקום, תודה !

דרך אגב גם לי יש קליאו-ב 2002 RXT.האם זה מנוע כמו שלי K4J ?

תודה. יש לי גיגית ואני ממקם אותה מתחת לאוטו :)

כן, בדיוק. k4j.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המדריך.

הפרוייקט הבא שלי ברכב זה החלפת נוזל הקירור והטרמוסטאט :-)

בנודע לפירוק הרדיאטור וניקויו, האם התהליך באמת חשוב? האם הרגשת בעיה בקירור האוטו או שניקית סתם כטיפול מונע?

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מגאן, והרדיאטור היה רקוב, הזמנתי עד הבית 500 שקל , והחלפתי אותו בלילה זה היה סיוט!! אין פרוייקט להחלפת גיר ידני??

מה הוא לוחש בלילה, מה הוא לוחש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שייש אותו בארץ? כמה עלה ומאיפה אם אפשר לדעת?

רח' יצחק שדה תל אביב - פרוחזאד. יש להם חלוקת קשב של טייסי קרב - אז תצתרך להיתרגל איך שאתה נכנס לחנות. המחיר משתנה בהתאם ללקוח. לא סתם - לי זה עלה שם 20 ש"ח. חנות מומלצת וזולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מגאן, והרדיאטור היה רקוב, הזמנתי עד הבית 500 שקל , והחלפתי אותו בלילה זה היה סיוט!! אין פרוייקט להחלפת גיר ידני??

אולי אוטומט. בקרוב ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המדריך.

הפרוייקט הבא שלי ברכב זה החלפת נוזל הקירור והטרמוסטאט :-)

בנודע לפירוק הרדיאטור וניקויו, האם התהליך באמת חשוב? האם הרגשת בעיה בקירור האוטו או שניקית סתם כטיפול מונע?

שאלה מצויינת. בשביל מה בכלל צריך לעשות את זה?

זה בעיקר למניעה. כמובן שרדיאטור נקי יותר מקרר טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...