Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש בנרות - מורטי 1600 GS

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 6169 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כ - 6 שנים הוצעה לי למכירה מורטי 1600GS. בשל מצבי הכספי הלחוץ בזמן זה לא קניתי אותה. לרכב זה היסטוריה משפחתית ארוכת שנים אצלנו. אשמח אם מישהוא יודע איפה היא.

נ.ב. בזמנו היא הייתה שייכת למישהוא שגר ברמת גן ליד הקריה. גם היא וגם הוא כבר לא שם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ - 6 שנים הוצעה לי למכירה מורטי 1600GS. בשל מצבי הכספי הלחוץ בזמן זה לא קניתי אותה. לרכב זה היסטוריה משפחתית ארוכת שנים אצלנו. אשמח אם מישהוא יודע איפה היא.

נ.ב. בזמנו היא הייתה שייכת למישהוא שגר ברמת גן ליד הקריה. גם היא וגם הוא כבר לא שם.

?????????????????????????????????????????????????????????????????

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה האוטו... הוא היה לי בידיים...ופתאום נעלם ביחד עם הבעלים שלו:?

Moretti_GS_1,6_1968_fr3q.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה תמונה מזוית נוספת... שרק גורמת לי לבכות יותר!

Moretti_GS_1,6_1968_fl3q.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה לכינוי שלך (bagira)?

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר לכינוי: יש לי בבית המון המון חיות. בגלל שאני גם משוגע למכוניות אז לכל חיה יש שם של מכונית. בגירה היא חתולה שחורה וזה גם נורא מתאים כי בגירה זה הפנתר השחור מספר הגונגל, קסנטיה היא חתולה נוספת, קא הוא העורב,קופרה היא הכלבה, 5 חמוסים, מגאן,טיגרה,פולו,וייפר וטיפו. ויש עוד המון חיות שהלכו לעולם שכולו טוב וכולן היו עם שמות של מכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר לכינוי: יש לי בבית המון המון חיות. בגלל שאני גם משוגע למכוניות אז לכל חיה יש שם של מכונית. בגירה היא חתולה שחורה וזה גם נורא מתאים כי בגירה זה הפנתר השחור מספר הגונגל, קסנטיה היא חתולה נוספת, קא הוא העורב,קופרה היא הכלבה, 5 חמוסים, מגאן,טיגרה,פולו,וייפר וטיפו. ויש עוד המון חיות שהלכו לעולם שכולו טוב וכולן היו עם שמות של מכוניות.

וחשבתי שרק אני ה-:screwy:...

מה, אף פעם לא ראיתם מישהו שיש לו אוסף קשיות מיוחדות לשוקו חם תוצרת דרום קואלה לומפור שלכל קשית ישנו שם של חברת תלת-אופן אחרת ?...:roll:

הכל ברוח טובה bagira, ברוך הבא לפורום! :-D

תוכל לפרט על הרכב? האם "מורטי" זהו שם החברה? מאיפה הרכב הזה בא?...

:twisted: חולה~הגה :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, אז גם אני לא ה"דביל" היחיד...

אני קראתי לכלב שלי סמית. בתיקווה שיהיה עוד כלב ואוכל לקרוא לו "ווטסון"...

בינתיים אני מיסתפק באחד...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורטי זה שם החברה וגם הבעלים. הוא מה שנקרא COACH BUILDER ובעיברית צחה... אין לי מושג.סטייל זאגאטו, רק שהאדון מורטי עשה את זה בעיקר על פיאטים (להבדיל מזאגאטו שהשתעשע עם אלפות ולאנציות). האוטו שבתמונה נקרא 1600GS. הוא מבוסס על פיאט 125 קופה וניתן לראות את זה בבירור בכל הצד האחורי שלו, לעומת זאת, האף ממש מזכיר פררי דינו ותאמינו לי שהתמונות עושות לאוטו עוול, הכנפיים האלה ממש מקושתות ומנופחות. המנוע הוא 1600 DOHC משופר, 100 כ"ס אם אני זוכר נכון. חלום של אוטו. עשיתי עליו סיבוב של איזה 5 דקות. אוטו שלא התניע 3 שנים, בלי טסט, חוסר כרוני של אויר בצמיגים ושני וובר כפולים סתומים לחלוטין וזה היה מ ד ה י ם!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורטי זה שם החברה וגם הבעלים. הוא מה שנקרא COACH BUILDER ובעיברית צחה... אין לי מושג.סטייל זאגאטו, רק שהאדון מורטי עשה את זה בעיקר על פיאטים (להבדיל מזאגאטו שהשתעשע עם אלפות ולאנציות). האוטו שבתמונה נקרא 1600GS. הוא מבוסס על פיאט 125 קופה וניתן לראות את זה בבירור בכל הצד האחורי שלו, לעומת זאת, האף ממש מזכיר פררי דינו ותאמינו לי שהתמונות עושות לאוטו עוול, הכנפיים האלה ממש מקושתות ומנופחות. המנוע הוא 1600 DOHC משופר, 100 כ"ס אם אני זוכר נכון. חלום של אוטו. עשיתי עליו סיבוב של איזה 5 דקות. אוטו שלא התניע 3 שנים, בלי טסט, חוסר כרוני של אויר בצמיגים ושני וובר כפולים סתומים לחלוטין וזה היה מ ד ה י ם!!!
לא היתה מעולם 125 קופה. המורטי מבוססת אכן על ה-125.

האף, ושאר הגוף, יותר ממזכיר ממש את... הפיאט דינו ספיידר. הפרארי דינו שונה למדי.

ferarri_dino.jpg

fiatdino.jpg

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

אני קראתי לכלב שלי סמית. בתיקווה שיהיה עוד כלב ואוכל לקרוא לו "ווטסון"...

גילי

סמית ווטסון......? מי זה?

אני מכיר רק את סמית ווסון....

smith1.jpg

smith2.jpg

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמית ווטסון......? מי זה?

אני מכיר רק את סמית ווסון....

היה פעם מערבון ישן (נדמה לי הארי המזוהם) שהוא עמד בפאב ואמרו לו "מי יסלק אותנו מכאן?"

אז הוא אמר "שלושתינו (כשרק הוא עומד שם), אני סמית ווטסון"...

זהו, מאז עברו כמה שנים ולכלב שלי קוראים סמית... היו כל מיני כלבים שמצאתי (כלבים שמצאתי ברחוב, אחד אפילו הופיע כאן בפורום), אבל ה"סמית" לא ממש לא אהב את הרעיון של "שותף"... אז מצאתי להם בית חם...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק 100%. עם תמונות אי אפשר להתווכך:wink: . פיאט דינו ןלא פררי דינו!

עכשיו אתם רוצים להגיד לי שאף אחד לא ראה את האוטו הזה? הוא בצבע בורדו-חום-חציל מגעיל ודוחה. ריפודי עור בצבע בג', ציפוי עץ פנימי במצב ביינוני מינוס וזהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט נוסף, בהודעה המקורית התבלבלתי במחנה הצבאי (כנראה כי כבר עברו איזה 20 שנים מאז).

האוטו חנה ברמת גן ליד השלישות ולא ליד הקריה. בכביש שמוביל מהשלישות לכיוון גבעתיים באחד הרחובות הצדדיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדנאת מורטי הוקמה בשנת 1925 ע"י ג'יובאני מורטי,ועיצבה וייצרה אופנועים.לקראת סוף שנות ה 50 החל שיתוף הפעולה שלהם עם פיאט,ומורטי עיבה גירסת קופה חמודה למראה של ה 600 שנקראה צ'יטה.במהלך שנות ה 60 ייצרה מורטי גירסאות קופה לרוב מכוניות פיאט,כשהדגם הבכיר ביותר שלהם היה ה 1600 GS.דגם זה התבסס על הפיאט 125,היה לו מנוע 1600 עם 108 כ"ס,גיר 5 הילוכים,מיתלים נפרדים מלפנים וסרן חי מאחור שתלוי על קפיצי עלים.ההיגוי היה בשיטת התיבה ותפוחים.עיצוב המכונית היה נאה וחלקה הקדמית באמת הזכיר את זה של הדינו.על הכביש היא היתה כמו ה 125,ביצועים טובים,התנהגות כביש בינונית,מה שבטוח ,ספורטיבית ממש היא לא היתה.לגבי המורטי הזאת,אחח.....חתיכת נוסטלגייה!היא משנת ייצור 69 ויובאה ע"י סוכנות פיאט,כנראה בהזמנה מיוחדת.היא התגלגלה בין מספר יידים,שלמרבה מזלה לא השחיתו אותה.בסוף שנות ה 80 היא נקנתה ע"י איש מבוגר וחביב ממושב קידרון(סמוך לגדרה)שנסע בה מעט מאד,ובסוף שנת 90 היא יצאה מכלל שימוש.במסגרת השיטוטים שלנו למציאת שכיות חמדה,התגלגלנו לקידרון,ושם היא עמדה על שלושה גלגלים,מנועה היה מושבת,לא היה לה טסט שנה וקצת והיא היתה כסופה,אגב(כבר אז היה נראה שהצבע בין כמה שנים).לאחר משא ומתן,קצר למדי,אגב,היא נקנתה ע"י חבר טוב שלי,והתחיל בתהליך השיפוץ,רק שחבל שהוא בוצע בצורה חובבנית,כך שהתוצאה הסופית לא נראתה מדהים,בלשון המעטה...המכונית היתה די מקורית,ורק הגריל הקדמי חסר,ולא ידענו אפילו איך הוא היה נראה,לפני עידן הגוגל!!המנוע שופץ,והח"מ תרם את חלקו בשיפוץ מערכת החשמל,ואפילו דאגתי שהנורית של בלם היד תהבהב כשהוא פתוח(במהלך השנים בוטל המימסר).בשנת 94 נמכרה המכונית עקב גירושים,והמשכתי לראות אותה עוד שנה מגיעה למפגשים בהרצלייה,ומאוחר יותר נעלמו עיקבותייה,ובאמת אני ישמח לדעת מה עלה בגורלה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6169 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...