Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למומחי הרשתות שביניכם- עזרה בחיבור שקעי רשת!

Shay_u
שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למומחי הפורום.

יש לי חדר ממ"ד שלא קולטים בו את הWIFI ולכן הרשת באותו החדר כרגע מתבססת על הHPNA.

מאסנו ב"שירותיות" הגרועה של בזק ובחוסר המקצועיות של טכנאיה בפתרון תקלות ברשת זו ולכן אני ואבא החלטנו לקחת על עצמנו פרוייקט קטן.

מחשב היעד שאליו אנחנו רוצים לחבר את האינטרנט נמצא בחדר האטום- חדר A, בעוד הנתב המרכזי נמצא בחדר B.

חשבנו לעשות את הדבר הבא-

לקנות כבל RJ45 ארוך מאד שיעבור מחוץ לבית (אין אפשרות להעביר אותו בתעלות בתוך הבית, התעלות מתוכננות בצורה לקויה מאד).

בסוף כל קצה של הכבל- כלומר בחדר A ובחדר B, להתקין sockets (הכוונה לשקעי קיר) של חיבור הRJ45.

כמובן שהכבל שיעבור מחוץ לבית יוצמד לקיר ויהיה מוגן מנזקי הטבע ומאימת הגנן (שעלול לחתוך אותו) ע"י מסילות מגנות.

הכוונה הסופית היא כמובן להשתמש ביציאת הLAN של הנתב המקורי בחדר B ולחבר מן הצד השני את המחשב לשקע החדש בחדר A על מנת ליישם רשת מחשבים יעילה ומהירה.

השאלה שלי היא כזאת- במהלך חיפושיי לשקעים כאלו נתקלתי ב2 סוגים של שקעים.

שקע גוויס ושקע ביטצ'ינו.

האם תוכלו להסביר לי בבקשה איזה מהם אני צריך? מה ההבדל ביניהם?

האם תוכלו בבקשה להגיד לי איזה כבל אני צריך (הכוונה לתקן- CAT5)?

איזה שהן הערות מיוחדות לגבי הליך הביצוע או הרכיבים?

תודה.

עריכה- האם צפויות לי בעיות בחיבור הכבל הארוך שיעבור מחוץ לבית לשקע?

הכוונה- האם צריך לוחץ קרונה? (מה זה בכלל? :o )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ניסית WiFi בממ"ד? גם אני השתמשתי ב-HPNA עד שהשתדרגתי לויסטה ו-7, מערכות הפעלה שאינן תומכות ב-HPNA (לפחות בגרסה הראשונה). הפתרון שמצאתי היה שימוש ברשת אלחוטית, כאשר המודם והנתב האלחוטי הותקנו בנקודה מרכזית בבית, ואין שום בעיית קליטה בממ"ד (להערכתי המחשב והטלפון נמצאים כ-4-5 מ' מהנתב האלחוטי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחסוך את סלידתי העקרונית ממכשירים שמשדרים דברים אלחוטיים, חיבור אלחוטי הוא גם לא יציב ולא מהיר ובנוסף גם אין לי ממש אופציה לשים אותו במקום מרכזי בבית- יש לי מחסור בשקעי טלפון בבית. תודה בכ"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן. כמי שמשרת בצבא במחלקת תשתיות בגדוד קשר, אני יכול לומר לך שבחלק מהשקעים תצטרך נועץ, ובחלק לא. יש שקעים שהם עם ברגים, והם יותר קלים להתקנה. אבל אלה עם מחברי נעיצה (קרונה, KRONE) איכותיים יותר ואמינים יותר. אני מעדיף להשתמש במחברי קרונה ולא ברגים. אבל זה אני.

לגבי החיבור עצמו - יש סטנדרט של כבל רשת, אבל הוא לא באמת חשוב. מה שחשוב זה שהצבע שחיברת במחבר 1 בשקע הראשון, יהיה זהה במחבר 1 בשקע הנגדי לו. אם אתה רוצה לפי הסטנדרט, תן מבט בכל כבל רשת שיש לך בבית.

דבר נוסף - יש מגבלת אורך - גג 90 מטר של כבל, כי אחרי זה כבר מתחילים ניחותים ואיבודי מידע. התקן אומר 100 מטר, אבל מ100 מטר מתחילים כבר הניחותים.

חשוב שתקנה כבל שזור, עם סיכוך כפול למניעת השראה על הכבל כמה שניתן (כי הוא מחוץ לבית).

בנוסף, הרגליים הכי חשובות הן 1,2,3 ו-6 (אתה מסתכל משמאל לימין). הן אלה שמעבירות מידע ומתח.

אני מאמין שאין לך לנקסטר או זמזם ועיפרון. בכדי לבדוק שלמות כבל תצטרך זמזם ועיפרון. אם אתה מירושלים אשמח להשאיל לך.

אם יש לך עוד לבטים, אתה מוזמן.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חשיבות לשמור על הזוגות, אחרת זה לא TP.

בקיצור לך לפי התקן, ואם אין לך לוחץ, קנה שקע שלא זקוק לו

יניב

פורד מונדאו סטיישן 2011

פורד פוקוס 5 דלתות 1.6 2008

פורד פיאסטה 2000, כבר לא רכב כל כך פשוט...- נמכרה:cry: אבל עדיין עונה על שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להעביר כבל רשת מחוץ לבית הייתי מישתמש במתאמי רשת מחשבים שעובדים על רשת החשמל (בתנאי שאין לכם תלת פאזי בבית או שהשקע בממד והשקע שליד הראוטר על אותה הפאזה), העלות 350-400 ש"ח וזה עובד לא רע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חשיבות לשמור על הזוגות, אחרת זה לא TP.

בקיצור לך לפי התקן, ואם אין לך לוחץ, קנה שקע שלא זקוק לו

יניב

אין כל חשיבות לסדר הזוגות. הסטנדרט הנהוג הוא כדי ליצור סדר בנושא. אבל אין כל חשיבות אם המתח עובר על חום וחום לבן או על כחול כחול לבן. העיקר הוא שהכבל מורכב משמונה פתילים. למרחקים גדולים יותר יש CAT6 ועוד וריאציות של כבלים, יש גם ג'יגאדור שמגיע לקילומטר.

הכי חשוב זה שתשמור על מיקומי הצבעים - אם חיברת את הצבע הכחול למחבר בשמאלי, תחבר עם בשקע השני למחבר השמאלי וכן הלאה.

מומלץ להשתמש בשקעים שהמחברים שלהם לחיצים ולא מוברגים, כי האיכות של הלחיצים והאמינות שלהם גבוהה יותר.

בהצלחה.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבל רשת יסתדר מצויין גם עם 4 גידים (זוג שידור וזוג קליטה), לא חייב 8. 1,2,3,6 הם הגידים הרלוונטיים.

אם כבל הטלפון שהולך אליך לממ"ד זז בקלות, אפשר להחליפו בכבל רשת ולפצל אותו (4 גידים לרשת, 2 לטלפון ועוד שניים באוויר).

יש אצלי שני כבלי CAT5 מושחלים בצינור מריכף 13.5 מ"מ (החשמלאי חסך עליי ולא שם 16 מ"מ) ואלה עוד כבלים STP SOLID, שיותר עבים מהכבל הגמיש.

אם אי אפשר להשחיל, אפשר לרוץ עד 100 מ' מקסימום עם CAT5, אחרת קנה CAT6 או CAT7 אם אתה מתכוון להקיף גם את הבית של השכנים בדרך.

חפש ביו-טיוב על לחיצת מחבר RJ-45, כמו שנכתב לך - עדיף בהרבה לעבוד עם קרונה (אם אתה מאיזור המרכז, אני יכול להשאיל לך). ככל הנראה תצטרך גם לוחץ למחבר השקוף בצד הראוטר, אלא אם אתה הולך על PATCH PANEL בצד השני.

אין הבדל בין גוויס לביטיצ'יני מבחינת החיבור - אלה שני יצרני אביזרים איטלקיים, אבל לא הם קובעים את התקן.

רצוי בכ"ז לשמור על סדר החוטים, אם מישהו אי פעם יעבוד אחריך, עדיף שהעבודה תהיה סטנדרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, הרגליים הכי חשובות הן 1,2,3 ו-6 (אתה מסתכל משמאל לימין). הן אלה שמעבירות מידע ומתח.

כבל רשת יסתדר מצויין גם עם 4 גידים (זוג שידור וזוג קליטה), לא חייב 8. 1,2,3,6 הם הגידים הרלוונטיים.

אם יש לך IPTEL או כל דבר שעובד על VOIP תצטרך את כל השמונה. yuvk (יובל?) ראית איפשהו חיבור שרץ על 1G בארצנו הקטנטונת? :wink:

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, עדיין לא, אבל אתה מראש לא חושב קדימה וחבל.

הרי כבר היום, 100 מגה של אינטרנט, הפך להיות מוצר סטנדרטי ורוב הלקוחות יכולים כבר לבקש אותו, לכן כבל של עד 100 מגה, כבר יתחיל להגביל אותו.

דבר נוסף, בחודשים הקרובים, שנה - שנתיים, טבעי מאוד שנראה מהירויות מוצעות של 200-300 מגה בהורדה, כאשר אם וחברת החשמל תכנס לבסוף, החברות יציעו במהלך השנים הקרובות גם גי'גה בהורדה.

(דרך אגב, בזק בימים אלו עושה ניסויים ב rate adaptive במהירות העלאה, וחלק מהמשתמשים מגיעים גם לכ 50 מגה העלאה ) , לא רחוק היום , עניין של זמן שגם מהירויות של 100 מגה העלאה יהיו כסטנדרט. הרי סה"כ האפלוד כאן נמוך בגלל שלא רוצים לפגוע בחבילות הפרימיום שדוחפים לעסקים... אבל כל זה ישתנה.

חוץ מכל נושא האינטרנט, ישנו את עניין הרשת הביתית, מדוע להעביר קבצים ב 12 מגה כאשר ניתן להעביר בעד 120 מגה? ( כמובן שחלק מהכוננים הקשיחים כלל לא מגיעים למהירויות הללו, אבל עדיין )

במהירות שהאינטרנט מתקדם כאן בהורדה ( העלאה אין על מה לדבר... אבל לא קריטי ) וגם רשת ביתית, זה אבסורד ב 2013 לעשות חיבור 10/100 לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף את השני סנט שלי:

א. עזוב חיבור על גבי החשמל. אתרנט עדיף בכל פרמטר.

ב. בדוק בכל זאת אפשרות השחלה כפי שאמרו לך.

ג. לוחץ קרונה עולה באיביי 3 דולר בקושי. Krone punch tool או משהו כזה. ברור שזה לא הכלי הכי מקצועי שטכנאים שלוחצים אלפי זוגות בשבוע יקנו, אבל בשביל לחווט את הבית שלך ושל 20 החברים הקרובים שלך זה מעולה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון לגבי חלק מהדברים שנאמרו ועוד:

כבל רשת בתקן cat5e שמיש גם עד ל1000 מטר מנקודה לנקודה, 100-200-300 זה לא פקטור בכלל

לשקע שבו ישנם חיבורי לחיצה לא ממש נחוץ לוחץ קורונה, אפשר גם עם מברג דק ללחץ את הכבל לתפסן

לטכנאי שמחבר כמות עצומה של כבלים זה לא יהי נח בעליל אבל ל2 חיבורים, בחייאט...

האם בממד יש חיבור טלפון או tv?

למה, כי משם אתה יכול להגיע לריכוז שלהם בבית שממנו אתה יכול להגיע את הנתב הראשי בלי להוציא את הכבל מהבית

גוויס, בטוצינו, זה לא משנה, 2 חברות מתחרות ותו לא

בגב השקעים איפה שהחיבורים ישנם סימוני צבעוניים, לאותם צבעים תחבר את הגידים של הכבל, אי אפשר לטעות בזה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך IPTEL או כל דבר שעובד על VOIP תצטרך את כל השמונה. yuvk (יובל?) ראית איפשהו חיבור שרץ על 1G בארצנו הקטנטונת? :wink:

אל תבלבל עם מהירות חיבור האינטרנט.

כל כרטיס רשת מודרני תומך היום בג'יגהביט את'רנט - מצריך 8 חוטים.

http://ksp.co.il/?select=.263..487..498.&list=1&sort=2&glist=0&uin=14127&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...