Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו בדק. הרכב נכנס בדממה - יצא ברעש

menyspeyer
שימו לב! השרשור הזה בן 4071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לשתף ולשמוע את דעתכם על מה שעובר עלי ועל הסקודה אוקטביה 1.2 (2010) שלי בימים האחרונים.

טיפה ארוך, אבל לא תתחרטו.

מאז שקניתי את הרכב לפני יותר משנה, יש מין סאונד מתקתק מעט מעצבן שאפשר לשמוע רק כשהכל מאד שקט. זה קורה בעיקר כשאני עומד ברמזור, המנוע חם והמזגן כבוי. מין רשרוש כזה, קצת כמו - אם תניחו כופסת סוכריות טיקטק על משהו רוטט בקצה החדר. לחיצה קטנטונת על הגז או הדלקת המזגן מעלימה אותו מיד.

תמיד הסקתי שאיזשהו בורג/צינור מעט משוחרר ומתחכך היכן שהוא ברכב כשהטורים נמוכים.

בכל הטיפולים שעשיתי עד היום, אפילו לא הזכרתי את זה, למה? כי אני בקושי שם לב לזה.

לפני יומיים הכנסתי את הרכב למוסך אוטו בדק כדי לבצע החלפת מצמדים (יש מעט קפיצות במעבר בין הילוך 1-2 ומסתבר שלהרבה בעלי DSG יש את הבעיה הזאת כך שצ'מפיון עשו לו ריקול - החלפה חינם:)

ביקשתי מאיש השירות החביב שיישב איתי רגע ברכב ויניע, כי רציתי שיראה שהכל בסדר עם הרכב, תוך כדי שאני מדגיש לו שהרכב ממש נוסע מצויין ושהסיבה היחידה שאני בא להחליף מצמדים היא שזה חינם, ושאני בכלל לא בטוח אם כדאי להחליף, כי האוטו במצב טיפ טופ.

הוא מרגיע ואומר שבסך הכל שולפים חלק אחד ושמים אחר במקום ושזה לא מורכב בכלל.

ברגע הזה שאנחנו יושבים באוטו, אני פתאום מחליט לספר לו על הסאונד המטריד ההוא. אולי הוא יוכל לעשות משהו. אנחנו יושבים בשקט, מתרכזים, הוא שומע את הסאונד ואומר שזה נשמע כמו צרור מפתחות בתא הכפפות, פותח מכסה מנוע ואומר שזה כנראה צינור מזגן שמשתפשף איפה שהוא ושלא אדאג - זה יסודר.

הוא גם מציע שבאותה הזדמנות אעשה טיפול 105000, אני אומר שילך על זה.

וזהו, עליתי על האופניים המתקפלות וחזרתי הביתה.

יום למחרת, טלפון: "תקשיב, בדקנו, הרעש הזה ששמענו, זה השרשרת טיימינג, היא הולכת למות, החלפה תעלה לך ככה וככה" אני המום, שואל אם הוא בטוח, הוא מאשר ומבהיר "יכול ללכת לך ראש מנוע אם לא תחליף"

אני מתקשר מיד לרון ממוסך רון שאומר שזה נשמע מוזר כי שרשרת טיימינג לא צריכה ללכת לשום מקום כל כך מהר, ושהסאונד הבלתי מורגש ההוא שליווה אותי שנה לא נשמע כמו משהו שמחליפים בגללו שרשרת טיימינג, אבל ששאביא אליו את הרכב אם אני רוצה להיות בטוח.

אני מגיע לאוטו בדק, אומר שאני לא מעוניין לבצע את החלפת השרשרת בנתיים, משלם בחיוך 700 ש"ח על הטיפול התקופתי, ניגש לרכב שלי, מכניס את המפתח לסוויטש ומניע. שום דבר לא הכין אותי למה שקרה ברגע הזה.

בא רק נאמר שכל העובדים במוסך עצרו את מה שהם עשו והסתכלו לכיווני, רעש חורק עצום שנשמע קצת כמו דחפור (בלי להגזים) יצא מהמנוע מיד עם ההנעה ונמשך. הרכב שלי מעולם לא הרעיש בשום דרך, ההיפך, מה שמייחד את המנוע 1.2 הזה הוא השקט.

אני משאיר את המנוע דולק, ורץ לקרוא לאיש השירות, הוא עסוק. אני ממתין עם המנוע הדולק 15 דקות, לוחץ קצת גז, הרעש מתגבר.

הוא מגיע. שומע את הרעש, אומר "מה אתה רוצה, המנוע קר" אני אומר לו שכל בוקר המנוע שלי קר והוא אף פעם לא נשמע ככה ושרק אתמול הוא בעצמו ישב איתי באוטו, פתח מכסה מנוע ושמע אותו, הוא עונה "אוקי נכון הרעש התחזק - אבל זה בגלל שאתה צריך להחליף שרשרת"

לי הייתה שאלה אחת: איך הרשרוש ההוא ששמעת אתמול וקראת לו מפתחות בתא כפפות, רשרוש שמלווה אותי מעל שנה ומופיע רק כשהטורים נמוכים ונעלם מיד כשנוגעים בגז או במזגן, הפך בלילה אחד באוטו-בדק לרעש קודח מאסיבי של מנוע לא מתפקד, שרק מתגבר כשלוחצים על הגז?"

הוא ענה, שאולי בגלל שהחליפו שמן בטיפול והשמן החדש פחות גולמי, השרשרת טיימינג גורמת לרעש הזה עכשיו. אבל ברור שהיא הייתה כבר דפוקה קודם לכן.

לא יודע מה עבר לי בראש כששלפתי את הטלפון וצילמתי את המנוע ברגע הזה שהוא ניסה גם להניע, העליתי ליוטיוב, ו-hagay59 שם לו לינק בהודעה כאן מתחתי. אתם מוזמנים להקשיב.

זהו.

לא הסכמתי לקחת את הרכב. החזרתי לו את המפתח, ואמרתי "תחזיר לי האוטו לאיך שהוא היה" הוא אמר שהמנהל יחליט מחר מה לעשות.

יום למחרת (היום) הוא כבר היה פחות חביב בטלפון, "זה מה יש, האוטו עשה רעש כשבאת, הרעש אולי התחזק קצת אצלנו, או שתיקח את האוטו או שנחליף לך שרשרת, מה אומר?"

מה אתם הייתם עושים עכשיו?

תודה על ההקשבה.

מני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תחפש גם את השרשור שלי על אוטובדק ותראה שמקצוענות לא תמצא שם.

(איפה ההם שסיפרו לי על כמה כדאי ללכת למוסכים מורשים ושזה חוסך כסף או שטות כזאת?!)

בכל מקרה, לענייננו, כנראה שהסיפור הזה ייגמר בבית משפט.

קודם כל תנסה להקליט את הסוכן שהוא מודה שהרכב הגיע עם רעש קטן ובלתי מורגש ויצאת עם טרקטור.

לאחר מכן תגרור את הרכב, או תסע ישירות למוסך אחר שחפצה בו נפשך. עדיף לגרור - גם ככה יחזירו לך את הוצאות הגרירה במשפט והמוסך יבין שאתה רציני.

לאחר שהמוסך יאבחן - תזמין שמאי. זה חשוב לצורך משפטי.

תתקן. קח קבלה מהמוסך ומהשמאי ותתבע.

מה שמזכיר לי, אני צריך לעשות טיפול 15 לרכב שלי :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמצי צודק תקליט אותו ותשיג כל דבר שאתה יכול לקבל נגדו ותתבע את המוסך, גרור את הרכב למוסך רון אני לא ממליץ לך לנסוע כי לך תדע מהם עוד עשו ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע (ונראה) לי הזוי לחלוטין, אבל אי אפשר להתווכח (עם מראה עיניים ומשמע אוזניים) על זה שחבל בכלל שנגעו לך ברכב.

אל תוותר להם.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "TSB" והאם אתה בעצם מציע לי לגשת למוסך ולעדכן אותם לגבי הTSB 15D8 הזה?

תודה!!!!

אני בהחלט מציע לך לגשת ולעדכן אותם על הtsb הזה!

אין אני יודע אם זה נובע בתום לב של איש השירות לגבי זה שתקלה זו אופיינית או שמנסים לעקוץ אותך אבל אתה זכאי לתיקון על חשבון היצרן

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, יש מצב שהמוסך הפעם צודק.

"carsforum/vb/showthread.php]ראה פה/

מעניין מאד. המנוע באמת נשמע כמו שהוא מתאר, מלבד העובדה שאצלי זה לא מפסיק אחרי כמה שניות (ושעד שלשום מעולם לא קרה)

אני מתכוון ללכת למוסך עכשיו עם המידע החדש הזה ולראות מה אפשר לעשות, אעדכן במיידי!

תודה לכולם, ובמיוחד לאלעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסט הזה מזכיר לי שלפני שנה לערך הכנסתי את המולטיפלה שלי למוסך מכיוון שנדלקה נורת לחץ השמן (הרכב מעולם לא התחמם התאמץ וכו' ) ובכל מקרה לאחר התיקון המוסכניק אומר לי שמעתי רעשים מהרצועה :x

מכאן ידעתי שאם אני לא אחליף אני אשמע כל היום רעשים אפילו בדמיון, החלפתי אצלו רצועה,

אחרי שבועיים היא נקרעה והנזק 6K ש"ח רק לראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...