Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תסלח לי, כמה פינות יש לבורקס גבינה?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מניח שכמו רבים וטובים לא קראת את הכתבה.

סכנת החיים נאמרה על כך שאנשים רגילים שבורקס גבינה בא בצורת משולש, וכשהוא לא זה גורם לבלבול אצל אנשים שאלרגיים לחלב. ההתעסקות היא לא בכשרות, אלא בבריאות של אנשים. אבל הי, אם אפשר להיות צר אופקים שונא דת, אז למה לא (נאמר על הכתב, לא עליך)?

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר, אדם שרגיש למשהו בודק טוב טוב א ת רשימת המרכיבים ולא סומך על שום דבר אחר אז שלא יזיינו את השכל ע דאגה לבריאות הציבור.

סיבה דתית היא לגיטימית לא פחו אבל כמו שאני ואנשים אחרים עם רגישויות למזונות עושים שיתכבדו ויבררו אם הוא חלבי או לא במקום לסמוך על הצורה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורים תמיד יש אבל רק בארץ מבדילים בין בורקסים לפי הצורה... חבר מהמשרד, חרדי, סיפר לנו בעצמו שהצורות מיועדות לצורכי שמירת כשרות. בכל מקרה, אני בטוח שהרבנים שלנו יאכלו הרבה בורקס כדי לפתור את הסוגיה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז החרדי הזה קישקש לך בשכל.

@night driver: לא יודע מה איתך, כשאני רואה בורקס משולש = בורקס גבינה. דמיין לך תרחיש דומה, אבל בלי דתיים-איכס-פויה-פרימיטיבים: אני שם במסיבה צלחת עם בייגל'ה. במסיבה יש מישהו שאלרגי לבוטנים, והוא אוכל מהם. הוא מת. למה? כי אלו בייגל'ה עם חמאת בוטנים בפנים (יש דבר כזה). האדם הסביר מניח שבייגל'ה זה מלוח, בורקס משולש זה גבינה ושסחוג זה חריף.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל מי שאלרגי אין סביר ואין להניח.

אני אלרגי לפלפל וגמבה (לא יהרוג אותי אבל מספיק גרגר קטן כדי שאקיא ללא הפסקה כחצי שעה ולמחרת אתגרד בכל הגוף) אז אני בודק בכל דבר שהם לא נמצאים (לא רק תבשילים אצא אפילו בדברים כמו חומוס או מ רח כלשהו).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תעצור ותשאל את עצמך האם אתה היוצא מן הכלל או לא.

נגיד אני נותן לך פיצה בלי תוספות. אבל שמתי גמבה ברוטב, כי אני מוזר ככה. גם תשאל אותי או תסתמך על זה שאין אנשים ששמים גמבה ברוטב פיצה (שממילא אתה לא רואה, כי הגבינה מכסה הכל)?

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה צודק באומרו שמי שבאמת חשוב לו בודק, נקודה. גם אני סובל מבעייה בריאותית במערכת העיכול ואין סיכוי שאכניס לפה משהו שאיני מודע להרכבו המדוייק. מאידך, אתה צודק בכך שלכלל הציבור אין מודעות כזו לנושא, והצרכן הישראלי הממוצע, אותו אחד שלא בדיוק שואל לפני שהוא נוגס במשהו - כן מחזיק בהנחת היסוד הזו (משולש = גבינה, עגול = פיצה, מרובע = תפו"א וכן הלאה). לכן צורת ההגשה של המוצר מקבלת משמעות - עם או בלי קשר לענייני כשרות. אדם צמחוני יכול לנגוס להנאתו בבורקס משולש ולגלות שנגס בבשר. אדם אלרגי לחלב יכול לנגוס בבורקס מרובע ולקבל התקף. מצד האמת ראוי שכל אדם יהיה מודע למה שהוא מכניס לפיו, אך אם נהיה ריאלים, רוב האנשים לא צריכים לייחס לעניין חשיבות עד כדי פיתוח מודעות מוגברת (ברמה של לשאול ולוודא לפני שזה נכנס לפה) - ולכן לדעתי יש מקום מסויים למוסכמות צרכניות שכאלו... קצת מוזר לשמוע שזה מתעורר דווקא מכיוון הרבנות, שבדרך כלל עוסקת בכשרות מהיבטים אחרים לגמרי, אך כאמור בכתבה הם הציפו את זה לאחר שקיבלו פניות רבות מצד צרכנים שהתלוננו בפניהם על בלבול בנושא. לגבי מה שנהג לילה ציין וכן מה שכתבת בהודעתך הקודמת על מרכיבים סמויים, זה כבר יותר מסובך וברמות האלו אותן מוסכמות צרכניות הופכות ללא רלוונטיות. אדם עם אלרגיה חריפה \ בעייה בריאותית שבגינה אסור לצרוך חומר כלשהו צריך לפתח מודעות, וכפי שנהג לילה אמר - אם יש ספק, אין ספק. אנשים אינם מבינים את חשיבותם של הדברים האלו. חיי אדם יכלו להינצל במידה ואנשים עם אלרגיות היו לומדים לא לאכול דבר שלא צפו בתהליך הכנתו \ לא ראו את רשימת המרכיבים על אריזתו. לא פעם מתו נער \ נערה שאכלו מאכל שהכיל בוטנים כי הם סמכו על המלצר ש"בדק עם הטבח".

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ונחמד, אבל בתור מישהו ששנים עבד עם אנשים ועם אוכל (ביחד). לא הייתה פעם אחת שמישהו אלרגי או צמחוני התלונן לי בדיעבד על משהו שהיה במנה. כל מי שאלרגי/צמחוני/טבעוני/חולה צליאק/רגיש לחלב אומר מפורשות "שלא יהיה X במנה" או שואל "האם יש X במנה" או "באיזה מנות אין X".

את מי שזה לא מעניין זה לא מעניין, וגם אם הוא ינגוס חלילה וחס בבורקס מרובע ממולא בגבינה, הוא אולי יופתע, אבל שום נזק לא ייגרם.

אני בספק שבריאות הציבור הייתה שיקול מכריע בדיון המעלה תמיהה הזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עזבו אלרגיות ורגישויות, הרי זה ידוע לכולם שמשולש זה גבינה ומלבן זה תפו"א. אתה קונה קופסת בורקסים מלבניים כי אתה אוהב תפו"א, נותן ביס באחד מגלה שזה גבינה, מסתכל בקבלה וקולט ששילמת בכלל על משהו שלא רצית. לא תתעצבן?

לא כולם קוראים מה רשום על המדף לפני שהם ממלאים את הקופסא במאפייה, יודעים לפי הצורה המוסכמת. למה סתם לסבך לאנשים את החיים?

בנוסף זה גם עלול לגרום עגמת נפש למי ששומר כשרות. יאכל חלב מיד אחרי בשר בגלל שצורת הבורקס הטעתה אותו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק, קישון לא היה כותב את זה יותר טוב מהמציאות ההזויה.

אלא שלאחרונה נודע כי יצרנים שונים "הפרו" את הסטטוס קוו הזה, וייצרו בורקסים שאינם לפי הנוהל ארוך השנים.

בנוסף זה גם עלול לגרום עגמת נפש למי ששומר כשרות.

זה יכול לגרום לעוגמת נפש בעיקר למי ששומר על טיפשות.

מי ששומר על כשרות בצורה רצינית, קורא ובודק מה הוא אוכל ולא מסתמך על "הצורה של האוכל".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מסתכל מה כתוב על מה שאתה קונה זה בעיה שלך. כשאתה קונה חולצה אתה מסתכל על המידה שלה? למה לא לקרוא מה כתוב על ה"תווית" של הבורקסים? על אחת כמה וכמה אם אתה שומר כשרות וזה חשוב לך.

כמו שאמר לנו המפקד שלנו בטירונות: "מי שזורק זין רץ להביא אותו".

*עריכה* התגובה מכוונת לslow ride

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה יכול לגרום לעוגמת נפש בעיקר למי ששומר על תמימות.

מי ששומר על כשרות בצורה רצינית, קורא ובודק מה הוא אוכל ולא מסתמך על "הצורה של האוכל".

תיקנתי לך

תעשה לי טובה. כשאתה יודע מה המילוי לפי הצורה אתה לא בודק. זה הפך לסימן מוסכם. כששמים לך X באריזה של Y, זו הטעייה.

אתה משווה לי את זה לחולצות שנראות כמעט זהות, שההבדל המשמעותי היחיד ביניהן זה התוית של המידה?

יש הבדל גדול בין סתם לא לבדוק כי אתה זורק זין לבין לא לבדוק כי זה מובן לך מאליו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין שכל עוד זה מרובע וממולא בגבינה, לא אכפת לך שהבצק מכיל שומן חזיר, כן?

זאת הצורה שקובעת את הכשרות! :loco::screwy::brickwall:

אתה יודע מה אתה מזכיר לי? אתה מזכיר לי את האידיוט הזה שכל מה שיש לי להגיד הוא שאני מצטער שצליעאק היא מחלה שלא מזכה אותו בפרס דארווין לאבולוציה יישומית!

במסעדה טעו והגישו לחולה צליאק מנה עם גלוטן

מה שאני מנסה להגיד הוא שאם אתה חולה צליאק, אל תאכל "פחמימות בטוחות" מחוץ לבית ואם אתה שומר כשרות, אל תכניס כלום לפה עד שאתה בודק על האריזה מה אתה מכניס לפה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...