Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות כיצד להתנהל מול מכון פסיכומטרי שמסרב להחזיר כספים.

itzik_b
שימו לב! השרשור הזה בן 4015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב ,

בתחילת נובמבר אחותי נרשמה במכון פסיכומטרי ולאחר כשבוע התחרטה ונרשמה למכון אחר .

התקשרתי ושלחתי פקס לביטול כחודש וחצי לפני תחילת הקורס על פי הנחיות החוק לפיקוח על מכוני הפסיכומטרי.

התקשרתי שוב ונאמר לי שהביטול יכנס לתוקפו לאחר 45 ימי עסקים!

ככל הידוע לי אין חוק שמגביל את התקופה של הביטול ולכן המתנתי.

עברו כבר מעל ל60 ימי עסקים ועדיין לא קיבלתי החזר .

כשאני מתקשר כל הזמן נאמר לי שהנושא בטיפול בהנהלת החשבונות .

כיצד אני יכול להתנהל מולם ?

יש לציין שמאוד קשה להגיע למענה אצל המנהלת היא בד"כ מנתקת לי בפנים ועונה בגסות .

אני בסך הכל רוצה החזר על החיובים באשראי :eek:

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיבלה כלום .

לא פתחה, לא חתמה, לא קיבלה ספרים ואפילו לא נכנסה לאתר , הכל סוכם דרך הטלפון ולאחר יומיים התחרטה וביקשה לבטל .

* הבנתי שביטול דרך הכרטיס אשראי אינו חוקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיחות טלפון אינן מתועדות ואינן יעילות.

האם שלחת למכון הפסיכומטרי הודעה בכתב (רצוי מכתב רשום)המודיע על ביטול העסקה?

הודע להם שהם מפירים את החוק : תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), תשע"א-2010

אופן החזרת התמורה

4. (א) החזרת התמורה, כאמור בתקנה 3, תהיה במועד ביטול העסקה, ככל שניתן או במועד הקרוב ביותר לכך ולא מאוחר משבעה ימי עסקים ותיעשה באופן אופן שנעשה בו התשלום; היה התשלום במזומן החזרת התמורה תהיה במזומן או בשיק מזומן; היה התשלום בשיק – אם נפרע השיק, החזרת התמורה כאמור תהיה בתוך חמישה ימים מהמועד שנפרע; היה התשלום בכרטיס אשראי, יבטל העוסק את החיוב ואם זוכה חשבונו של העוסק ישיב העוסק לצרכן את הסכום שזוכה בו במזומן או בשיק מזומן או יודיע לחברת כרטיסי האשראי של הצרכן על ביטול העסקה וחברת כרטיסי האשראי תזכה את כרטיס האשראי של הצרכן מיידית בסכום החיוב ובלבד שהיה באפשרותה של חברת כרטיסי האשראי להיפרע מהעוסק בשל העסקה שבוטלה; ואולם לא היה ניתן לזכות את כרטיס האשראי של הצרכן כאמור, ישיב העוסק לצרכן את התמורה במזומן או בשיק מזומן.

(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א), החזרת התמורה, כאמור בתקנה 3 של עסקה מתמשכת תהיה בכפוף לסעיף 13ד לחוק; נעשתה העסקה בכרטיס אשראי, יבטל העוסק את החיוב ואם זוכה חשבונו של העוסק, יודיע העוסק לחברת כרטיסי האשראי של הצרכן על ביטול העסקה וחברת כרטיסי האשראי תזכה את כרטיס האשראי של הצרכן בסכום החיוב, במועד החיוב העוקב להודעת הביטול כאמור ובלבד שהיה באפשרותה של חברת כרטיסי האשראי להיפרע מהעוסק בשל העסקה שבוטלה; ואולם לא היה ניתן לזכות את כרטיס האשראי של הצרכן כאמור, ישיב העוסק לצרכן את התמורה במזומן או בשיק מזומן; נעשתה העסקה באמצעות הרשאה לחיוב חשבון וחויב חשבון הצרכן, יזכה העוסק את חשבון הצרכן בסכום החיוב.

דמי ביטול

5. (א) ביטל הצרכן את הסכם הרכישה, כאמור בתקנה 2, רשאי העוסק לגבות מהצרכן דמי ביטול בשיעור של 5% ממחיר הטובין או מערך השירות או 100 שקלים חדשים לפי הנמוך מביניהם.

(ב) נעשתה העסקה בכרטיס אשראי והוכיח העוסק לצרכן כי חברת כרטיסי האשראי או גוף אחר שעמו התקשר העוסק לביצוע סליקת כרטיסי אשראי, גבו ממנו תשלום בעד סליקת כרטיס האשראי בעסקה שבוטלה, רשאי העוסק לחייב את הצרכן גם בתשלום שנגבה ממנו.

פנה אל המועצה לצרכנות. אפשר גם באופן מקוון.

http://www.consumers.org.il/category/complaint-form

אם ביצעת עסקת תשלומים בכרטיס אשראי , אתה יכול לבטל את התשלומים העתידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון :

פניתי למועצה לצרכנות הם שמו עליה קצוץ, לאחר שראיתי שאין עם מי לדבר וירדו כל התשלומים בויזה

הגשתי תביעה ופניתי לכלבוטק ,לאחר שהגשתי את התביעה קיבלתי כתב הגנה רצוף שקרים ואני ממתין למשפט.

היום יהיה התחקיר עליהם בכלבוטק בערוץ 10 , אתם מוזמנים לצפות וכשיסתיים המשפט אני אפרסם את

כל הסיפור שכולם ידעו לאן לא צריך ללכת שעושים פסיכומטרי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני לא בקיא בכל הפרטים, אבל אני לא מבין איך הגעת בכלל למצב של תביעה.

א. כשאני שקלתי למשל לבטל את התשלום למכון, עיינתי בחוזה וראיתי בדיוק מה אני אמור/לא אמור לשלם, במצב של ביטול.

ב. אם כבר ביטלת כחוק ואתה יודע מה מגיע לך אבל לא מחזירים לך, פנייה לחברת האשראי תסדיר את העניין. כידוע לי מניסיון, ברגע שאתה מתקשר לחברת האשראי ואומר להם לבטל חיוב מסויים, הם בודקים את העניין ולאחר מכן מבטלים את התשלומים ומחזירים לך, במידה וצריך, את הסכום שירד ממך.

האם עברת על השלבים הללו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני לא בקיא בכל הפרטים, אבל אני לא מבין איך הגעת בכלל למצב של תביעה.

א. כשאני שקלתי למשל לבטל את התשלום למכון, עיינתי בחוזה וראיתי בדיוק מה אני אמור/לא אמור לשלם, במצב של ביטול.

ב. אם כבר ביטלת כחוק ואתה יודע מה מגיע לך אבל לא מחזירים לך, פנייה לחברת האשראי תסדיר את העניין. כידוע לי מניסיון, ברגע שאתה מתקשר לחברת האשראי ואומר להם לבטל חיוב מסויים, הם בודקים את העניין ולאחר מכן מבטלים את התשלומים ומחזירים לך, במידה וצריך, את הסכום שירד ממך.

האם עברת על השלבים הללו?

זה נחמד ויפה בעולם מושלם, אבל בעולם האמיתי זה לא ממש עובד. אני מבין שכנראה לא נעקצת או התמודדת מול בעל עסק שלא שם עלייך, על החוק ועל כל גוף ממשלתי. גם כאלה יש.

יפסקו במשפט (הנאשם לא יטרח להגיע אליו) לטובתך, עכשיו לך תרדוף אחריו בשביל הכסף. הוצאה לפועל לא תעזור כי הם לא רושמים על שמם כלום, החשבונות על שמם מרוקנים ובית המשפט עוד יכול לחלק לו חוב של אלפי שקלים לתשלומים על גבי שנים (שזה בערך כמו לעשן קופסאת סיגריות בחודש :lol: ) וגם את זה מידי פעם בוחרים לא לשלם.

שיהיה רשום במידה ואתה לא מעוניין כל הכסף יחזור תוך שבוע.. SO? יש אנשים שעובדים לפי החוקים שלהם :?

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איך סתרת את אפשרות ב' שהצגתי. אם אתה פונה לחברת האשראי ואומר להם שהחיוב נעשה בצורה שגויה, הם יזכו אותך בסכום הזה (כמובן לאחר בדיקה). במידה ובית העסק החוזה לצידך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איך סתרת את אפשרות ב' שהצגתי. אם אתה פונה לחברת האשראי ואומר להם שהחיוב נעשה בצורה שגויה, הם יזכו אותך בסכום הזה (כמובן לאחר בדיקה). במידה ובית העסק החוזה לצידך.

למען האמת:

1. לא קראתי את סעיף ב', משום מה דילגתי עליו.

2. מעולם לא היה לי כרטיס אשראי :lol:

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...