Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפולים - מאזדה 3

HiTRuN
שימו לב! השרשור הזה בן 4208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום , אין לי ניסיון בכל נושא הטיפולים - רכב ראשון שלי.

אני בעלים של מאזדה 3 , שנת 2006 דגם אקטיב .

אני לא יודע מתי הרכב עבר את הטיפול האחרון שלו (אין לי ממש איך לברר - אין ספר טיפולים)

הרכב עשה כבר 108,000 ק"מ ואני רוצה לעשות את הטיפול הראשון בקרוב (וגם להתחיל ספר טיפולים חדש) .

את הטיפול אני לא יעשה במוסך, חבר של דוד שלי יבוא ויעשה לי .

- מה צריך לעשות בטיפול(להחליף/להשלים חוסרים)

- איזה שמנים מומלצים לרכב?

- אני לא יודע איזה שמנים יש כרגע , יש צורך לרוקן את כל השמנים ולהחליף?

- מה עוד אני צריך לדעת בקשר לטיפול של הרכב?

כפי שהזכרתי אין לי ממש ניסיון בנושא , זה הרכב הראשון שלי ואני רוצה לטפל ברכב בצורה הטובה ביותר .

תודה ושבת שלום , איציק.

- איציק -

מאזדה CX 5 2015

עמוס השרת יצא לפטרול. קראנו לו במ.ק. 77 והוא יחזור כל רגע.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיגש למחסן חלפים של מאזדה ותרכוש חלקים מקוריים לטיפול 10,000

בנוסף תרכוש בורג ריקון שמן+ אום שיעלו כמה שקלים ויחסכו לך המון צרות בעתיד.

השמן המומלץ לרכב שלך הוא motorcraft 5w30 סינטטי מלא.

( המוסך מרוקן את השמן הישן ומחליף לשמן חדש)

בנוסף לצורך יישור קו תבדוק אם יש צורך בהחלפת רצועת טיימינג ותבקש ממי שיטפל ברכב לבדוק בדיקה מקיפה לשאר מכלולי הרכב

ולוודות שהם תקינים.

מים לרדיאטור תרכוש מחברה איכותית אל תתפשר על נוזל קירור.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לצורך יישור קו תבדוק אם יש צורך בהחלפת רצועת טיימינג ותבקש ממי שיטפל ברכב לבדוק בדיקה מקיפה לשאר מכלולי הרכב

ולוודות שהם תקינים.

בהצלחה.

שלום Kyhs , תודה רבה על תגובתך בנושא.

חבר של דוד שלי מבצע את התהליך ברכבים כבר כמה שנים , זו הפרנסה שלו .

אז אני מאמין שיש לו את הכלים הנכונים .

אז אני בהחלט ידאג שהוא יעשה ריקון של השמן הקיים ויחליף ל - motorcraft 5w30 סינטטי מלא .

אז יש לי כמה שאלות :) .

- חלקים מקוריים לטיפול 10,000 , במה במדובר? מה בעצם מחליפים כל 10,000 ק"מ ? .

- כפי שאמרת שמן למנוע זה motorcraft 5w30 סינטטי מלא , מה בנוגע לשאר השמנים ברכב? , שמן גיר וכו' .

- את הנוזל קירור יש להחליף או שיש אפשרות לערבב נוזל אחר? , איזה נוזל קירור מומלץ לרכב? .

- בנוגע לרצועת טיימינג , כל כמה ק"מ יש צורך להחליפה? , אני לא בטוח שבעל הרכב הקודם עשה את ההחלפה .

כמה בעצם עולה להחליף את הרצועה לצורך יישור קו? .

- איציק -

מאזדה CX 5 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב לא עובד בתנאים קשים עושים טיפול כל 15.000 ק"מ או שנה - הקודם מבניהם.

ברכב ישנה שרשרת טיימינג שלא דורשת החלפה באופן יזום, שמן לתה"ל לא מחליפים בכלל, שמן מנוע- כל שמן בדרגת צמיגות 5w30 ושעומד בתקן יתאים, מצתים רגילים כל 45 אלף ק"מ, מצת אירדיום כל 120 אלף ק"מ, מסנן אויר כל 60 אלף ק"מ, נוזל קירור במידה וישנו סימון על המיכל עיבוי או על הפקק עם הכיתוב FL22 החלפה ראשונה אחרי 10 שנים או 195 אלף ק"מ בנוזל FL22 מקורי - אחרת יש להחליף נוזל קירור איכותי כל שנתיים, אין לך שום צורך לקנות בורג אגן שמן חדש אלא רק טבעת אטימה.

לשמן מוטורקרפט אין שום קשר ישיר למזדה והוא לא טוב יותר מכל שמן אחר.

במידה וישנם מצתים רגילים תשתמש במצת מזדה מקורי מק"ט bp1318110a או לחלופין דנסו k16pru-11 ולא בכל מיני מצתים שחנויות חלפים אוהבות לדחוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב לא עובד בתנאים קשים עושים טיפול כל 15.000 ק"מ או שנה - הקודם מבניהם.

ברכב ישנה שרשרת טיימינג שלא דורשת החלפה באופן יזום, שמן לתה"ל לא מחליפים בכלל, שמן מנוע- כל שמן בדרגת צמיגות 5w30 ושעומד בתקן יתאים, מצתים רגילים כל 45 אלף ק"מ, מצת אירדיום כל 120 אלף ק"מ, מסנן אויר כל 60 אלף ק"מ, נוזל קירור במידה וישנו סימון על המיכל עיבוי או על הפקק עם הכיתוב FL22 החלפה ראשונה אחרי 10 שנים או 195 אלף ק"מ בנוזל FL22 מקורי - אחרת יש להחליף נוזל קירור איכותי כל שנתיים, אין לך שום צורך לקנות בורג אגן שמן חדש אלא רק טבעת אטימה.

במידה וישנם מצתים רגילים תשתמש במצת מזדה מקורי מק"ט bp1318110a או לחלופין דנסו k16pru-11 ולא בכל מיני מצתים שחנויות חלפים אוהבות לדחוף.

לגבי המסנן אוויר 60000 קמ״ זה לפי הוראות יצרן, אבל לרוב עדיף להחליף אותו לפני, ב45 בערך. לגבי הפלגים אני חושב שב2006 המצתים הם רגילים bp1318110a. רק במודלים הראשונים אלה מצתי אירידיום. ב2006 אין מדבקה של נוזל קירור, אלא אם כן החליפו מיכל עיבוי בחדש מקורי מוטבע עליו fl22 אבל לא משנה אם ישים מקורי תמיד עדיף.

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום Kyhs , תודה רבה על תגובתך בנושא.

חבר של דוד שלי מבצע את התהליך ברכבים כבר כמה שנים , זו הפרנסה שלו .

אז אני מאמין שיש לו את הכלים הנכונים .

אז אני בהחלט ידאג שהוא יעשה ריקון של השמן הקיים ויחליף ל - motorcraft 5w30 סינטטי מלא .

אז יש לי כמה שאלות :) .

- חלקים מקוריים לטיפול 10,000 , במה במדובר? מה בעצם מחליפים כל 10,000 ק"מ ? .

- כפי שאמרת שמן למנוע זה motorcraft 5w30 סינטטי מלא , מה בנוגע לשאר השמנים ברכב? , שמן גיר וכו' .

- את הנוזל קירור יש להחליף או שיש אפשרות לערבב נוזל אחר? , איזה נוזל קירור מומלץ לרכב? .

- בנוגע לרצועת טיימינג , כל כמה ק"מ יש צורך להחליפה? , אני לא בטוח שבעל הרכב הקודם עשה את ההחלפה .

כמה בעצם עולה להחליף את הרצועה לצורך יישור קו? .

חלקים לטיפול 10,000 כוללים:

מסנן שמן מקורי

פלאגים מקוריים

פילטר אוויר מקורי

נוזל מערכת קירור מקורי ( החלפה מלאה וריקון המים הישנים אל תערבב 2 סוגים של נוזל ביחד).

פילטר דלק ( תלוי מתי הוחלף לא מחייב).

שמן מנוע כמו שציינתי בצמיגות 5w30 סינטטי מלא, ישנם לא מעט חברות מומלצות בנוסף להמלצתי,

למשל: קסטרול, וולוולין, ליקווי מולי, רויאל פרפל וכו׳.

רצועת טיימינג רצוי להחליף כל 90-100 אלף ק״מ.

בנוגע לריענון נוזלים אחרים לצורך העניין שמן גיר אין צורך להחליף, לעומת זאת נוזל בלמים אפשר להוסיף במידה וחסר או להחליף במידה ויש צורך.

בנוסף תדרוש בדיקה של תקינות הבלמים, נזילות ורעשים למיניהם ברכב, בדיקה של מערכת הקירור והחימום ברכב, והוספת גז למזגן במידה וחסר, את החלקים לטיפול תקנה במחסן חלפים מורשה של מאזדה.

טיפול 10,000 תעשה בתדירות שממליץ היצרן.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולוודות שהם תקינים.

בהצלחה.

אין ברכב רצועת טיימינג, אלה שרשרת טיימינג.

as i walk through the valley of the shadow of death

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב לא עובד בתנאים קשים

בשימוש רגיל - עושים טיפול כל 15.000 ק"מ או שנה - הקודם מבניהם.

ברכב ישנה שרשרת טיימינג שלא דורשת החלפה באופן יזום,

שמן לתה"ל לא מחליפים בכלל, ( כדאי להחליף החלפה חלקית שמן סינטטי בתקן M5 )

שמן מנוע- כל שמן בדרגת צמיגות 5w30 ושעומד בתקן יתאים,( חצי סינטטי ואפשר סינטטי מלא בתקן SL/SM )

מצתים רגילים כל 45 אלף ק"מ, מצת אירדיום כל 120 אלף ק"מ,

מסנן אויר כל 60 אלף ק"מ, ( כדאי להוציא כל טיפול ולנקות עם לחץ אויר מבפנים כלפי חוץ )

נוזל קירור במידה וישנו סימון על המיכל עיבוי או על הפקק עם הכיתוב FL22 החלפה ראשונה אחרי 10 שנים או 195 אלף ק"מ

בנוזל FL22 מקורי

- אחרת יש להחליף נוזל קירור איכותי כל שנתיים, אין לך שום צורך לקנות בורג אגן שמן חדש אלא רק טבעת אטימה.

במידה וישנם מצתים רגילים תשתמש במצת מזדה מקורי מק"ט bp1318110a או לחלופין דנסו k16pru-11

ולא בכל מיני מצתים שחנויות חלפים אוהבות לדחוף.

roeiw- ריכז יפה את הטיפולים .

הערה שלי לגבי שמן ממסרה אוטומטית - כדאי לבצע החלפה חלקית כ 4 ליטר , כל כ 45-60,000 ק"מ או 5 שנים .

פתיחת בורג אגן הממסרה , ניקוז הנוזל הישן , סגירת הבורג ומילוי נוזל ממסרה חדש .

זה המרשם לחיי ממסרה טובים וארוכים ובוצע אצלי ב 2 מאזדה 6 חדשות עם ממסרה דומה , ואחת 626 שעדיין נוסעת מעולה .

שמן/נוזל ממסרה סינטטי בתקן M5 - מופיע גם בשם MV .

אפשר מקורי לקנות במוסכי החברה .

או פז - מולטי ATF

http://www.pazlub.co.il/PDF/ZQV92bpaz_oil-pdf.pdf

דלקול יוניברסל סינטטי - אני משתמש בו ובמוסכי החברה גם .

http://api.viglink.com/api/click?format=go&key=6b34d993f2090e8bb6f50e92db592939&loc=http%3A%2F%2Fwww.carsforum.co.il%2Fvb%2Fshowthread.php%3Ft%3D439872&v=1&libid=1352549242368&out=http%3A%2F%2Fwww.delkol.co.il%2Fpopwin.asp%3Fitem%3D197&ref=http%3A%2F%2Fwww.carsforum.co.il%2Fvb%2Fshowthread.php%3Ft%3D446681&title=%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA%20%D7%A9%D7%9E%D7%9F%20%D7%92%D7%99%D7%A8%20%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99%20%D7%90%D7%A7%D7%A1%D7%A0%D7%98%20-%20%D7%A7%D7%90%D7%A8%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D%20-%20%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%9D%20%5C%20%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%94%20-%20%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D%20%D7%A8%D7%9B%D7%91&txt=%3CB%3Ehttp%3A%2F%2Fwww.delkol.co.il%2Fpopwin.asp%3Fitem%3D197%3C%2FB%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13525496823926

ויש עוד שמנים תואמים - להקפיד כי עומד בתקן M5 מופיע גם בשם MV של מאזדה - תואם גם תקן מיצובישי קיה יונדאי SP3 .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות שלכם , אני רואה שהטיפול הראשון יעלה לי די הרבה יחסית לטיפול שנתי ברכב.

אני כרגע חייל בשירות חובה, ככה שאני לא יכל לעשות את כל הטיפולים במכה.

מה כדי לעשות קודם?, איך אני יכל לבדוק שמנים בעצמי? - מה אני יכל לבדוק ברכב כדי להוריד מכמה מהטיפולים היקרים.

אני העשה את הטיפולים, אבל אני רוצה קודם לעשות מה שבאמת חייב קודם.

אשמח גם במידה ותרשמו לי כמה בערך כל העסק יכל לעלות לי.

איך אני יכל לדעת איזה טיפולים הרכב עשה?, במידה והוא טופל במוסך מורשה של מאזדה , יש היסטוריה של טיפולים במחשב המערכת? , למי אני צריך לפנות?

עריכה: עוד שאלה קטנה , asdf0x הזכיר פה בתגובה שברכב אין רצועת טיימינג, אלה שרשרת טיימינג - קודם כל, הוא צודק?

במידה וכן איך מתבצע הטיפול בשרשרת טיימינג? .

אשמח אשמח להכוונה מה לעשות במצבי , תודה איציק.

- איציק -

מאזדה CX 5 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאזדה 3 לא מחליפים ביכלל שמן גיר. במאזדות הישנות מחליפים אבל בחדשות לא! אל תיגע בשמן גיר. יש דברים שלא נוגעים בהם.

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשרת התיזמון היא ללא החלפה - ובד"כ היא מרעישה קצת - לפני שהיא צריכה טיפול .

נסה לפנות לבעלים הקודמים , אולי נשאר אצלם ספר הרכב , וקבלות על הטיפולים הקודמים .

כדאי ליצור קשר עם שרות לקוחות מאזדה " דלק מוטורס " טל' 08-9139999 - יעוץ טכני

תן להם את דגם הרכב + מס' רישוי . ותקבל תשובות מוסמכות

- לבקש את הטיפולים שהרכב עשה בעבר , רשום אצלהם כל הטיפולים שעשו ברכב במוסכי החברה .

ודף טיפולים ושרות לרכב - הם שולחים בפקס , או מייל , אפשר להשיג דרכם גם את ספר הרכב .

בטיפול הרגיל כדאי להחליף שמן מנוע + פילטר שמן ,

לבדוק פילטר אויר ואם צריך להחליף .

אם לא ידועים הטיפולים בעבר , לפרק פלגים ולבדוק - עדיף להחליף אבל לא קריטי אם אין בעיות זיוף מהמנוע .

לפרק גלגלים ולבדוק בלמים ועובי רפידות , ומצב ההנד ברקס -

מעבר לזה - להשיג את דף שיגרת הטיפולים ולמצוא מוסך רגיל מורשה טוב ולא יקר ( שאל חברים וקרובי משפחה )

הרכב הנ"ל יהיה מעולה בטיפול נכון , שמנים מתאימים ותחזוקה בזמן .

להחזיק רכב במצב תקין ובטוח עולה כסף , ובישראל לצערנו קצת הרבה -

אבל זו חובה לשמור על החיים שלך ושל הסובבים , כדאי בטיפולים הראשונים ללכת למוסך .

אני מוסיף דיון דומה על טיפולים במאזדה - יש כאן גם מחירים .

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=410035&highlight=%D7%93%D7%9C%D7%A7+%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%A1

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...