Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים ממרוץ באיטליה ובכלל

yohai71
שימו לב! השרשור הזה בן 2872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כמו בכותרת, אשתי ואני החלטנו לנסוע השנה לרומא, ונזכרתי שיש מסלול מרוצים חביב לא רחוק משם- Vallelunga. המסלול עצמו נחשב למסלול ה"מקומי" של רומא (סה"כ מרוחק ממנה כחמישים קילומטר). בדיקה מהירה בלוח האירועים של המסלול גילתה לי שיש מרוצי Superstars בסופ"ש האמור, שזו אליפות מכוניות הסאלון האיטלקית המשולבת גם עם GTs. האליפות מאד פופולארית שם, עד כדי כך שהיא יוצאת את גבולות איטליה, ומתחרים בה כמה אקסים של פורמולה 1. הנה, תראו פה.

כל הנ"ל אומר שהיה עלי לשכור רכב, ולנהוג שם. באתר של "הרץ" (העסקה נעשתה מישראל, לפני הטיול) היה דיל של פורד פוקוס במחיר פיאסטה, כמובן ידני ואפילו עם מזגן. כשהגענו לאסוף את הרכב, קיבלנו אופל אסטרה... שזה הרכב שלנו פה בארץ (טורבו 1400). אנחנו כמובן קיבלנו דיזל ידני (6 הילוכים). לי אישית, זו הייתה חוויה מצויינת- אני מאד אוהב את האסטרה בנזין, אבל הדיזל מעלה אותה לרמות אחרות; גלים של מומנט, יחד עם תיבה ידנית הופכים את הנסיעה למענגת, בייחוד בכבישים סביב המסלול. כמובן, החיסכון בדלק הוא אסטרונומי, בין היתר בגלל חץ ירוק עם המילה Shift שנדלק בלוח השעונים, בזמן המתאים ומשדל אותך לחסוך עוד קצת... לא תמיד התייחסתי אליו, אבל הוא שמח לעזור ברגעים נבחרים.

בנוגע לנהיגה עצמה- כיף! כיף לנהוג באיטליה. יש הרבה דמיון בין הישראלים ואיטלקים בנהיגה, כולל עבירות התנועה (לא אחת ראיתי חציית פס הפרדה או אפילו כניסה באין-כניסה). יש אבל, הבדל תהומי ביננו לבינם; האיטלקים אשכרה שמים לב למה שקורה סביבם. יש מודעות גדולה למה שקורה בכביש, כולל לקטנועים, שאגב, רוכבים בדיוק כמו פה, כולל להגיע לראש הטור וכיו"ב. אישית, לא שיניתי את הנהיגה שלי- סה"כ ככה אני נוהג פה בישראל. הכיף הוא בזה שאתה מרגיש מאד בטוח על הכביש, שאחרים רואים אותך ומתייחסים אליך. יש גם יותר אדיבות, בכך שנותנים לאחרים להשתלב ורואים הרבה הרמות ידיים של "תודה" בין נהג אחד למישנהו.

לגבי המרוץ- חוויה מעולם אחר, תרתי משמע. זה לא חדש לי, כי כשגרתי באנגליה אחרי הצבא, הייתי הולך למרוצים פעם בחודש לפחות, אבל משך השנים (ומגורים בישראל, שלא תורמים לעניין), הזמן בין המרוצים התארך. המרוץ האחרון שהייתי בו היה ב-2008, שזה זמן רב לכל הדיעות.

כמובן, אני ממליץ לכל אחד לנסוע למרוץ פעם בחייו, והרי לכם סקופ; לא חייבים לרוץ לפורמולה 1, להפך. כמה שהקטגוריות נמוכות יותר, ככה תהנו יותר- באחריות. תוכלו להתקרב יותר למכוניות, וגם העלויות יהיו זולות יוותר.

תמונות תמצאו כאן- צילמתי כל כך הרבה, שאין טעם לדחוס את השרשור הזה. יותר נוח בגלריה הזו בפליקר.

וכאן יש שרשור שכבר פתחתי ב"אספנות" עם מכוניות מעניינות יותר-או-פחות, כאלו שנצפו במהלך הטיול כולו ולא רק במרוץ.

והנה תמונה אחת בשביל הטעימה:

8097687548_c254b783f3_c.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

מוזר מאד שהשרשור הזה נעלם בלי תגובות, כנראה היה יום עמוס בפורום.

לא נהגתי באיטליה, אבל ממה שראיתי כצופה לפחות ברומא הוא שיש הגיון בשגעון. כמו שאמרת, הם נהגים לא ממושמעים אבל לא טיפשים כמו בארץ.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

הייתי שוב ברומא לפני כחצי שנה (ופירטתי בשרשור הזה, שגם הוא נעלם לו. טוב, "קברתי" אותו בפורום אספנות), והאמת ששם כהולך רגל אתה מרגיש לחלוטין כמו בישראל- מתעלמים ממך כאשר אתה על מעבר חצייה, אין מה לדבר על לתת זכות קדימה, כמו גם מחלות ישראליות ידועות כגון "לא להדליק אורות בערב כי יש לי DRL ", צפירות אינסופיות וכד'. גם נהגי האוטובוסים שלהם מזכירים את נהגי דן.

ברומא לא הייתי נוהג בכל מקרה- כמו בכל עיר אירופאית גדולה, אין טעם להסתובב שם עם רכב. אבל מחוץ לעיר, תענוג לנהוג בעיקר בגלל שסה"כ לא מפתיעים אותך. וזה ההבדל העיקרי בין האיטלקים לישראלים. האיטלקים מודעים לעצמם ולסביבה. פה בישראל הנהיגה היא "אגבית", כלומר "דרך אגב". רוב מוחלט של הנהגים כאן פשוט לא מרוכז במה שהוא עושה, וזה נהיה רק רע יותר בגלל סמארטפונים וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה רייטינג, שים בכותרת: "הוא היה ברומא, לא תאמינו כמה אבארת 595 קומפטיציונה הוא ראה שם!".

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק משהו אחת,

אין שם דמיון בן נהיגה של ישראלי לאטלקי !!!

הישראלי נוהג בהתאם לחוק אבל בצורה בריונית , האיטלקי לא בריון אבל מצפצף על החוק.

למשל : ישראלי רוצה לעקוף יתחיל לסנוור לאותת לצפור לקלל אבל לא יעקוף בלבן איטלקי פשוט יעקוף שאפשר לדעתו גם בקו לבן בצורה טבעית, בלי דרמה וצילצולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

סורי, לא מסכים. הרי כתבתי מקודם שהחווייה של הולך הרגל דומה מאד בין רומא ל(נניח) תל אביב, כלומר הנהיגה שלהם כן דומה- בטח בתוך העיר, לפחות מהניסיון שלי.

מחוץ לעיר (כנהג)- זה משהו אחר. וכמובן, שלא ישתמע שלא הייתי רוצה שנהיה הרבה יותר דומים לנהג האיטלקי, כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי שהישראלי יהיה דומה לאיטלקי.

הישראלי חי חיים של בריונות אלימות ולחץ והאיטלקי עבריינות ורוגע.

מה שכן גם שם לא ישרים ומטרידים נשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...