Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרושה חוו"ד - שימוש ברכב אספנות כרכב יומיומי (ובקשה סמויה)

הנסיך.
שימו לב! השרשור הזה בן 7200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כבר הרבה זמן מנקרת לי בראש מחשבה, אני מת מת מת לקנות רכב ישן כלשהו, ולשפץ אותו כך שישמש אותי בנסיעותי היומיומיות. (נסיעות במרכז ועליות תכופות לירושלים)

כרגע יש לי רנו 5 מטופלת להפליא (על ידי)

יש לי נסיון מאוד רב בתחום המכאני, כך שמבחינת טיפול ותחזוקה אני לא חושב שתהיה לי בעיה להחזיק אוטו ישן, השאלה שלי היא לגבי השימושיות של רכב כזה, מלבד ההגבלה של 9-6 בבוקר מבחינת איסור שימוש, עד כמה פטאלי ענין הגיל במכוניות כאלה?

(אני מתכוון לBMW ישנות בעיקר, סוף השבעים, תחילת השמונים)

ענין נוסף הוא העלות, אני מתכוון להשקיע כ10K לרכישה של רכב במצב "סביר" וועוד כ-7K ליישור קו עד כמה שאוכל, כשהשקעה נוספת תבוא בהמשך, כמין פרוייקט מתמשך כזה (אבל אני צריך שהרכב יוכל לשמש אותי החל מיומו הראשון אצלי) - עד כמה ציפיה כזו ריאלית? (כ-15K ק"מ בשנה)

וענין אחרון בהחלט - לגבי הסוג, איזה יצרנים יכולים להוות בסיס לרכב שימושי וכיפי משנים אלה? מה על סאאב? BMW? אולי אלפא ישנה?

בתודה מראש

רון.

-נ.ב. וכן, כמו שבטח מובן מההודעה שלי, אם מישהו שמע \ מוכר \ מכיר מי שמוכר \ BMW משנתונים 70-82/83 (אני יודע שמדובר שני מודלים, ובכל זאת) עם עדיפות לסדרה -3, אני אשמח לקבל על כך הודעה פרטית... -

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון שני- לרכב אספנות גיל מינמלי 30 שנה כך ששנות ה80 מחוץ לתחום.

17000 שח זה סכום מכובד ולדעתי מספיק

סוג הרכב- זה נושא אישי. המלצתי : לך על רכב שאתה אוהב....

א. סיטרואן ישנות- מטריפות אבל קשות לאחזקה

ב חיפושית- חסכונית חלקים+פורום תומך חסרון מרכזי המזגן

ג סאב מניסיון- אם אתה לא ממש מטורף על זה תתרחק..

דBMV- אין לי מושג

ה פורד ברנדה- עלות רכב סביר כ2500שח אחרי שיפוץ יופי של רכב (ויש גם פורום)

ו וולו 144- ומעוד מספר חדשים גם240 כבדה סולידית שומרת על הפח!

אוכלת 1:7.5 בבין עירוני.מאד נוחה לאחזקה עצמית (יש המון מקום...)

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי:

ב.מ.וו. סידרה 3 אמין איכותי ונעים,יכול לשמש בהחלט רכב יומיומי.

אחזקה לא מהזולות שיש אבל אפשרית.

וולוו 144/244 רכב מדהים קל ונוח לאחזקה,חלפים ובעלי מקצוע בשפע,

רק צריך להתרגל "לטמפרמנט",הוא בקצב שלו,לא בהכרח מתאים לקצב מסביב.סאאב הוא אופציה רק אם אתה משוגע לנושא וגם אז תחשוב פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, כמה התייחסויות.

קודם כל, המון תודה על המידע.

לגבי סאאב, משוגע על הנושא? מה הכוונה? אני מעריך את האוטו, הטכנולוגיה והייחודיות שלהם, מעבר לזה? אני מאמין שלא יהיה מאוד קשה לטפל בה, תקנו אותי אם אני טועה? (אני מבין מראש שבטח לשוודים יש כל מיני טריקים ותחכומים מעווותים בדרכם, אבל גם לצרפתים לא חסר בתחום חוסר-הנדסת-האנוש, ואיתם יש לי נסיון דווקא...)

- בנוגע ל-30 שנה לאספנות... בשביל BMW או סאאב, אני חושב שאני אהיה מוכן להתפשר. עדיף שלא, אבל גם רכב משנת 83 די קרוב לאספנות, ואגב, זה לא 25 שנה?

לגבי הוולוו'אים - יש לי המון הערכה לאוטו הזה, אני גם רואה די הרבה כאלה מסביבי, אבל יש לי רתיעה מובנית ממכוניות גדולות (הסרבול, ההתניידות, החניה...) מה גם שצריכת הדלק לא מעודדת במיוחד (הרנו שלי כרגע, עם אי אילו כיוונונים עושה לי 1:16-17 וכשהיא יורדת מזה זה עושה לי רע, ככה שלעבור לאוטו שעושה 1:7-8 בבינעירוני די יקרקע אותי מבחינת עלות התניידות)

ודבר נוסף, אני מניח שזה לא עבר מספיק מודגש קודם, אבל אני חייב שהואוט יהיה מהנה לנהיגה, כלומר, עם איזה ערך מוסף, מהסיבה הזו אני גם פוסל את הוולוו (אין לי אישיות אליה) ואת החיפושית.

אשמח לעוד מידע בנושא, כמו איפה למשל מחפשים כאלה מכוניות?

תודה מראש

שוב

רון.

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנות חלקן מאוד-בדוק אספנות משהו משנות ה-70...

זכורה לי אחת לבנה קטנה קופה שהייתי מת לקחת אותה לשיפוץ ולהשמיש אותה.........

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לב מ וו - צור קשר בפרטי.

יש לי "קצת" icon_wink.gif נסיון עם סדרה 3 הראשונה (E21), וגם עם דגמים ישנים יותר.

בגדול תדע שרכב אספנות כיומיומי פירושו איזשהיא פשרה:

ברובם אין מיני מותרות (מזגן למשל...), ולחלקם ,השגת חלקי חילוף היא קצת יותר מסובכת מלגשת לחנות חלקי החילוף הקרובה.

אבל (לדעתי) היתרונות הם רבים:

החל האחזקה זולה (עם הגבלה, תקף לרכבי אספנות ,(30 שנה +) ולא לרכב מיושן),דרך נהיגה במשהו שונה ועם (הרבה) אישיות, וכלה בFUN לא נורמלי בכל פעם שרואים ונוהגים ברכב.

במידה ויש גם חוש טכני, מצטרף למשוואה אותו סיפוק שנקרא "איך סידרתי את הרכב לבד".

תצליח,

שמוליק.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש מכוניות ,

באתר מועדון החמש , לוח מוכרים ,

ובקלאסיקר , גם שם לוח מוכרים .

ברור שכדאי שתגיע לאחד ממפגשי המועדון בימי שישי

תוכל שם לראות מקרוב את כלי הרכב וגם לשמוע עיצות מקרוב .

לדעתי BMW אוטו נפלא , חזק נהיגה מהנה מאוד .

הדלק פחות חשוב , ברובם התצרוכת לא חסכונית במיוחד אלא

אם אתה נוסע במיני או בכל אוטו עם מנוע קטן במיוחד .

אבל - אתה מירושלים לא ? ושם צריך אוטו עם מנוע חזק ובמיוחד

שאתה מעוניין ברכב יום יומי ולנסיעה של עד 15,000 ק"מ בשנה .

בהצלחה

דרור .

מוריס 10 שנת 1939

רובר P2 16 1947 (בתהליך שיפוץ)

וסרשטיין דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם וולבו 121??

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם וולבו 121??
אני לא מכיר.

במידה ומדובר באלה עם הפנסים העגולים מקדימה, ואחוריים מלבניים שיושבים לאורך, אזי מדובר ברכב די גדול לא?

(אניי קצת חוטא בתיאור האוטו, אבל אני אדע לזהות אחת כשאראה...)

אני חושש שעלויות הדלק תהינה גבוהות מידי עבורי.

לגבי מיני, היא אופציה, אבל מאוד מאוד קשה למצא אחת, ומאוד קשה לשחזר. אני מאמין שיהיה לי קל יותר מבחינת נגישות וחלקים למכוניות שעוד יש "הרבה" מהן כרגע...

רון.

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שקראתי את התגובות הבנתי ש"א ס פ נ ות" היא לא הפרמטר המרכזי.

מכונית קטנה נוחה לאחזקה...משנות ה80 מבית טוב- וולו מיני 340

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שקראתי את התגובות הבנתי ש"א ס פ נ ות" היא לא הפרמטר המרכזי.

מכונית קטנה נוחה לאחזקה...משנות ה80 מבית טוב- וולו מיני 340

וולוו 340 היא לא וולו אמיתית אלא דאף עם מנוע של רנו, גיר אוטומטי יחודי והמון תקלות.

ממש אבל ממש לא מומלצת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכניס את עצמך לצרה שלא לצורך.

אני יודע שלא כולם יסכימו איתי, אבל לדעתי רכב אספנות מתאים לשני סוגי אנשים: כאלה שאין להם ברירה ומסיבות כלכליות מחזיקים רכב זול, וכאלה שיש להם רכב יומיומי "נורמלי" ומחזיקים גם אספנות בשביל הכיף.

אם התקציב שלך 17K, שיקולי תצרוכת דלק מהוים משקל ממשי, ואתה צריך אוטו יחיד שינייד אותך ביומיום באמינות סבירה - אל תקנה רכב אספנות. קנה סובארו או משהו פרקטי אחר.שמור את החלום לתקופה בעתיד בה תוכל להרשות לעצמך להשקיע את הסכומים הנדרשים.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכניס את עצמך לצרה שלא לצורך.

אני יודע שלא כולם יסכימו איתי, אבל לדעתי רכב אספנות מתאים לשני סוגי אנשים: כאלה שאין להם ברירה ומסיבות כלכליות מחזיקים רכב זול, וכאלה שיש להם רכב יומיומי "נורמלי" ומחזיקים גם אספנות בשביל הכיף.

אם התקציב שלך 17K, שיקולי תצרוכת דלק מהוים משקל ממשי, ואתה צריך אוטו יחיד שינייד אותך ביומיום באמינות סבירה - אל תקנה רכב אספנות. קנה סובארו או משהו פרקטי אחר.שמור את החלום לתקופה בעתיד בה תוכל להרשות לעצמך להשקיע את הסכומים הנדרשים.

נמרוד

וואללה נמרוד אני איתך.

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...