Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת וביקורת שלילית על קניה ב-KSP מחשבים

Clutch
שימו לב! השרשור הזה בן 4443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לשתף את הפורום בחווית קניה לא נעימה - בלשון המעטה - שהיתה לי בסניף KSP בכפר סבא. הגעתי לחנות ביום שישי שעבר במטרה לקנות מארז, מעבד, לוח אם וזכרונות RAM. התכוונתי להרכיב את המחשב לבד, גם כי יש לי ידע טכני מספיק, ובעיקר בגלל שיש לי כבר מספר רכיבי חומרה מהמחשב הקודם ולא רציתי לשלם את "דמי החליצה" עבור הרכבה שלהם.

לאחר התלבטות קצרה עם המוכר בנוגע למעבד שאקנה, החלטתי לרכוש את ה-AMD Phenom II 965 וביקשתי מהמוכר לוח אם תואם. המוכר הציע הצעה שהיתה מחוץ לתקציב שלי, ולאחר שסקרנו ביחד את המפרט הטכני, הגענו למסקנה משותפת שאין צורך אמיתי בלוח הנ"ל, מכיוון שהיתרון שלו על פני לוחות אחרים הוא כרטיס מסך חזק יותר (וממילא התכוונתי להרכיב כרטיס מסך חיצוני).

לבסוף נבחר לוח אם אחר, בעלות של כ-280 שקלים - לא לפני ששאלתי את המוכר האם הוא בטוח שהלוח הזה תומך במעבד. הוא נכנס לאתר של יצרנית הלוח ואמר שכן - ואז ביצעתי את הרכישה הכוללת בסך של יותר מ-1,300 שקלים. לצערי, עם הרכבת והפעלת המחשב הופיעה הודעה כי המעבד אינו נתמך על ידי לוח האם, וכך חזרתי היום למעבדה שבחנות על מנת לבדוק את הבעיה. לאחר בדיקה של כחצי שעה, התבשרתי כי... לוח האם אינו תומך במעבד, בניגוד מוחלט למה שנאמר לי על ידי המוכר.

מיד הלכתי למוכר מולו עבדתי ביום שישי, תיארתי בפניו את הבעיה בליווי הטכנאי, וביקשתי ממנו למצוא לוח אם אחר שתומך במעבד שלי. חשוב לי לציין כי אני מבין שמדובר בטעות אנוש, ולמרות שהטעות הזו עלתה לי בזמן וכסף, אני מקבל אותה ולא דורש פיצוי מיוחד - אפילו לא התנצלות (שאגב, לא קיבלתי באף שלב, לא מצוות החנות ולא משירות הלקוחות). המוכר הראה לי לוח אם בעלות של כ-420 שקלים, ולתדהמתי דרש ממני להוסיף את ההפרש מלוח אם שהוא מכר לי!

הבהרתי למוכר בנימוס שאני לא מסכים לשלם יותר על טעות שלו, והוא התחיל להתווכח איתי בחוצפה ואפילו בגיחוך, תוך כדי שהוא משקר שקר מוחלט וטוען שאני שיניתי את הבחירה שלי ברגע האחרון ושהוא המליץ לי לא לבחור בלוח האם הזה ועוד המון עובדות שלא היו ולא נבראו. לבסוף, כשהוא ראה שאני לא מוותר, הוא שלח אותי בעצבנות יתרה לדבר עם שירות הלקוחות הארצי.

אז התקשרתי לשירות הלקוחות הארצי, ולאחר כ-5 צלצולים קיבלתי מענה והובטח לי כי הסוגיה תטופל. נאמר לי כי יחזרו אלי תוך כחצי שעה. כמובן שבתום חצי השעה לא קיבלתי תשובה, ובגלל שזמן סגירת החנות התקרב - התקשרתי שוב לשירות הלקוחות. ענה לי נציג אחר, שבכלל לא הכיר את הפניה שלי - למרות שנתתי לו מספר חשבונית - ולאחר בירור קצר העביר אותי לפתור את הבעיה ישירות מול המוכר. המוכר מצידו חזר על הטענות שלו, טען ש"התפקיד שלי הוא למכור" (כששאלתי אותו האם הוא לא חושב שהתפקיד שלו הוא לעזור לאנשים להתאים את הרכיבים במחשבים שלהם) וכששאלתי אותו האם יש להם לוח אם במחיר זול יותר או מקביל ללוח האם שקניתי - ושמתאים למעבד - הוא אמר לי, ואני מצטט: "לך, תעשה את שיעורי הבית שלך, ותחזור לכאן כשתדע".

אז מה היה לנו כאן? מוכר שמוכן לשקר בפה מלא ללקוח שיושב מולו וזוכר היטב את השתלשלות העניינים, שירות לקוחות שלא עומד בהבטחות שלו, ובעיקר - חברה גדולה ומוכרת שיודעת למכור ויודעת להציב מוכרים שממליצים לאנשים על מחשבים באלפי שקלים, אבל לא מוכנה לעמוד מאחוריהם במקרה של טעות אנוש ולספוג את ההפסד במידת הצורך (וכאן מדובר על סך הכל פחות מ-200 שקלים). :-P

בכוונתי לחזור בהמשך השבוע לסניף ולהזדכות על הרכישה שלי באופן מלא, וכמובן ליידע רוכשים פוטנציאליים אחרים ביחס שהם עשויים לקבל ברכישה ב-KSP. במקביל לפוסט כאן, כתבתי בעמוד הפייסבוק של החברה והצגתי את הסוגיה (בפעם השלישית) - אעדכן בהמשך אם יהיו התפתחויות נוספות. בינתיים אני יכול רק להמליץ לכולם להמנע מלהתקרב לרשת הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה לא יודע בדיוק מה אתה רוצה, אל תקנה בKSP. גם אם אתה יודע בדיוק מה אתה רוצה, עדיף לא לקנות בKSP. אני קונה שם רק דבר אחד - זכרונות, שבהם הם באמת הכי זולים בארץ - בשביל כל היתר אני קונה כבר כמה שנים בpccenter. הם ישרים, אמינים, שולחים מהר והטכנאים שלהם בונים את המחשבים ברמה גבוהה.

ואגב, אני גם נהנה (לא יודע אם זו המילה הנכונה אבל נניח) להרכיב את המחשבים שלי לבד, אבל כשאתה קונה, עדיף לך לשלם את הכסף לחנות (כל עוד זו חנות איכותית כמו pccenter) ולתת להם להרכיב לבד. ככה אם משהו לא עובד או דפוק - אתה לא שומע מזה. לך תוכיח אח"כ שלא אתה שרפת את הלוח וכו'.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה שלך היא כנראה מאוד נכונה ובוודאי שלא אקנה מהם דבר בעתיד (גם אם אני אדע בדיוק מה אני רוצה).

ממבט קצר באתר של PCCenter, הם לא מוכרים מעבדים של AMD, וכרגע זה מה שמשתלם יותר עבורי (ה-i5 עולה יותר מ-200 שקל יותר מה-Phenom II המקביל). חוץ מזה הם גם קצת רחוקים לי (אני גר בכפר סבא) - אני מעדיף חנות קרובה. אם למישהו יש המלצות אני אשמח לשמוע (את המחשב הקודם שלי קניתי בלמיר, שגם היו מאוד זולים וגם נתנו לי שירות באמת מעל המצופה, כמה וכמה פעמים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אני מבין את התסכול שלך, בעיקר לנוכח תגובת המוכר שניסה להתחמק, אבל האם זה במקום שתדרוש לקבל רכיב שיקר יותר ב-140 שקל באותו מחיר,על סמך טעות שהייתה באתר החברה?(אם באמת המוכר בדק ולא סתם זרק שכן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תוכיח אח"כ שלא אתה שרפת את הלוח וכו'.

או את המעבד, במקרה שלי. הגעתי איתם לתביעה והסיפור מופיע פה בפורום בהרבה מקומות. משתתף בצערך.

אם אתה מאיזור הצפון, ממליץ לך בחום על החנות של THEWOLF, חבר פורום בעל עסק למכירת מחשבים. המפלצת החדשה שלי הגיעה ממנו.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אני מבין את התסכול שלך, בעיקר לנוכח תגובת המוכר שניסה להתחמק, אבל האם זה במקום שתדרוש לקבל רכיב שיקר יותר ב-140 שקל באותו מחיר,על סמך טעות שהייתה באתר החברה?(אם באמת המוכר בדק ולא סתם זרק שכן)
המוכר בדק את התאימות באתר העולמי של Asus, וכנראה פשוט הניח שמכיוון שלוח האם הזה תומך במעבד אחר מהסדרה, הוא תומך גם בזה (זאת רק השערה שלי). וזאת טעות שלו - והיא לא אמורה לעניין אותי. לו הייתי יודע שאין לוח אם במחיר הזה שמתאים למעבד הזה - הייתי כבר מוסיף עוד קצת וקונה את ה-i5. מכיוון שהוא טעה, אני מצפה שהחברה תפתור את הבעיה בדרך כזו או אחרת, ולא אכפת לי אם מדובר בפיצוי בגדר מוצר יקר יותר או מוצר ב-spec ובמחיר דומים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אם רוב מה שאמרת לגבי KSP אבל לפי דעתי בנושא ההפרש בלוח האם הם צודקים ואם אתה רוצה לוח אם אחר (וברור שאתה "רוצה" כי מה שמכרו לך לא מתאים) אתה צריך להוסיף את ההפרש במידה וקיים, ביטול העיסקה ניראה לי כצעד שישתלם לך יותר.

לי היה איתם סיפור גם לא נעים ליפני 4 או 5 שנים, מאז ועד היום לא קניתי שם כלום וגם המלצתי בחום לכל מי ששאל אותי לא להיתקרב לחנות הזאת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהיה איתם בהיתקלות של אי כיבוד אחריות.

פניה לאמון הציבור גרמה לאחראי על השירות לקוחות להתקשר אלי באופן אישי לברור הבעיה.

אם תרצה אני אתן לך את המספר הישיר שלו.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מציץ אפילו ב-KSP בגלל השם הרע שלהם וצורת האתר שלהם שזוכה בקביעות בתואר המכוער ביותר (יש דרוג שנתי כזה)

לא שווים כמה שקלים של חסכון.

אם אתה צריך חנות באיזור - נסה את שריון מחשבים בהרצליה (סוקולוב ליד מד"א). הרבה נסיון, ידע והמלצות טובות על רכיבים.

אולי כמה שקלים (לא הרבה) יותר - אבל חנות שאפשר לסמוך עליה.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מציץ אפילו ב-KSP בגלל השם הרע שלהם וצורת האתר שלהם שזוכה בקביעות בתואר המכוער ביותר (יש דרוג שנתי כזה)

אולי הוא מכוער, אבל הוא היחיד בארץ שיתן לך מלאי חי בכל סניף.

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שנכון. אם אתה מחפש רכיב ספציפי, יודע מה אתה עושה ומוכן לקחת את הסיכון שלא יהיה עם מי לדבר - או שההפרש במחיר שווה לך את הסיכון הזה - אז KSP זה פתרון מעולה. בשביל לקנות מחשב, או רכיבים יקרים כמו כרטיסי מסך וכו' - שום סיכוי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שילמת את המחיר של זה שלא באת מוכן לחנות, אשמת המוכר אבל גם אשמתך אם אתה מחשיב את עצמך "מבין".

שמעתי כבר הרבה תלונות עליהם אבל לי היה רק ניסיון טוב של קניית מחשבים לעסק ולבית.

כל המחשבים שאני קניתי בדקתי מראש בדיוק איזה רכיבים אני רוצה וידעתי את המחיר שלהם מספר פעמים אפילו היה לי הפתעה שהמחיר בפועל היה נמוך יותר.

כל המחשבים נקנו בחלקים להרכבה עצמית.

אלי הביתה קניתי בחנות בדיזינגוף סנטר שאומנם השירות לקוחות שם לא מהטובים ביותר אבל אותי אישית אף פעם לא איכזבו, לא בנושא אחריות ולא במחיר.

לגבי העסק המשפחתי קנינו כבר מספר רב של מחשבים בחנות ברמת השרון, כולם באו בחלקים גם כאשר היה בעיות כמו ספקים שהגיעו מתים או לוח אם לא תקין באתי החלפתי תוך 5 דקות והלכתי שום ויכוחים ושום נעליים.

לנושא האישי שלך, לא יודע למה חשבת שיתנו לא לוח אם יותר טוב בחינם.

נעשתה טעות נכון, הלוח לא מתאים לא קרה כלום מסתבר שלוח יותר יקר מתאים למעבד שאתה רוצה אז או שתוסיף את הכסף או שתיקח מעבד אחר מה זה אשמתו של המוכר? ואם המוכר היה אומר מראש שרק הלוח של ה400 שקל מתאים היית מוסיף את הכסף? זה השאלה היחידה ולא אם בגלל טעות של המוכר וגם שלך בסופו של דבר החנות חייבת לפצות אותך.

דבר נוסף אם בתאכלס אתה לא מבין מהחיים שלך במחשבים אל תלך ותנסה להרכיב אחד לבד ואז תבוא בתלונות שהלוח אם לא מתאים. זה כמו לנסות לעשות שיפוץ גיר לאוטו שבחיים שלך לא החזקת מברג ולקלל את החברה שייצרה את הגיר.

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...